Ahogyan délelőtt, kora délután is a 19 esztendős Sebastan Vettel volt a leggyorsabb a Formula–1-es Olasz Nagydíjon. A német pilóta több mint hat tizedmásodpercet faragott az első szabadedzésen elért legjobb idejéből.
Reuters

Szavazás

Ki lesz a Formula–1 világbajnoka 2006-ban?

Írja be az itt látható számot!
Ismét nagyszerű teljesítményt nyújtott Sebatian Vettel, a Török Nagydíj pénteki tréningjein minden idők legfiatalabb pilótájaként bemutatkozó német versenyző 1:22,631 perccel megnyerte Monzában a második szabadedzést is.

A második helyet az olasz szurkolók nagy örömére a hétszeres világbajnok Michael Schumacher szerezte meg, a Ferrari klasszisa fél másodperccel volt lassabb Vettelnél.

Fokozta az eurófiát az Atudromo Nazionalén, hogy a Török Nagydíjon élete első futamgyőzelmét szerző Felipe Massa behozta a harmadik helyre a másik Ferrarit, ami biztató a folytatásra nézve.

Ami a világbajnoki pontversenyben vezető Fernando Alonsót illeti, a címvédő Vettelnél majdnem két, a vele szemben 12 pontos hátrányban lévő Schumachernél kis híján másfél másfél másodperccel volt lassabb, pedig láthatóan igyekezett minél sebesebben haladni.

Nem jó előjel a Renault-nak, hogy Alonso csapattársa, Giancarlo Fisichella 2,5 másodperces hátránnyal a 14. helyen végzett, még a Super Agurival versenyző Franck Montagny is megelőzte.

Nem volt rossz napja a McLaren-Mercedesnek, a brit-német csapat pilótái közül Pedro de la Rosa az ötödik, Kimi Räikkönen a hatodik helyen zárt. Meg kell azonban jegyezni, hogy a két Ferrarinál az ezüstnyilak is közel egy másodperccel voltak lassabbak.

A Hondának nem kellett volna úgy döntenie, hogy már az Olasz Nagydíjon beveti a 2007-re kifejlesztett új motorját. Az erőforrást délelőtt és délután Anthony Davidson tesztelte, de mindkétszer "elfüstölt" alatta.

A két versenypilóta, Jenson Button és Rubens Barrichello nem ment ki a pályára, csupán azt figyelte, hogyan működik Davidson autójában a motor. Mivel eddig még egyetlen kört sem tettek meg a pályán, a mérnökök következmények nélkül visszarakhatják az autójukba a "régi" motort, nem fenyegeti őket a rajtbüntetés.

57. OLASZ NAGYDÍJ, A FORMULA–1-ES VB 15. FUTAMA (MONZA)