Paksi FC
F1: Nem azért vagyok itt, hogy bárkit is elengedjek – Bottas

„Úgy hiszem, megvolt bennem is az a tempó, amit Hamilton mutatott.”

F1: Hamilton aratott győzelmet a Spanyol Nagydíjon

Bár Max Verstappen a rajtnál megelőzte a pole pozícióból induló Lewis Hamiltont, a Mercedes hétszeres világbajnoka végig nyomás alatt tartotta a Red Bull versenyzőjét, majd a Mercedes eltérő stratégiájának köszönhetően megszerezte a győzelmet a Spanyol Nagydíjon. Hamilton mögött Verstappen ért célba, a dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas (Mercedes) állhatott fel Barcelonában.

Kép: „Legenda” – Griezmann összefutott Hamiltonnal

Világbajnokok egymás között: a Barcelona játékosa a futam előtt találkozott a Mercedes versenyzőjével.

Hamilton kétszer is összecsapott Verstappennel, és nyert Spanyolországban

A holland a rajtot követően előzte meg a britet, aki aztán a verseny hajrájában kapta el a Red Bull-ost.

F1: Előzetesen azt vártuk, hogy a Williams mögött leszünk – Schumacher

„Reális cél a Q2-es szereplés, és nem lennék elégedett, ha nem jönne össze az idén.”

F1: Hamilton rendkívüli, soha nem látott szinten teljesít – Wolff

„Minél erősebb leszel, annál nagyobb irigységet és negativitást váltasz ki.”

F1: Pérez nem érezte jól magát, a vállát fájlalta az időmérőn

„Csak egyre rosszabb és rosszabb lett a helyzet a kvalifikáción, és egyre jobban szenvedtem.”

F1: Cunoda megkérdőjelezte, hogy ugyanazt az autót vezeti-e, mint Gasly

„Mindig más visszajelzéseket adok, még akkor is, ha az ellenkezőjével próbálkozunk.”

F1: Amint kihajtottam a pályára, úgy éreztem, elszúrtuk – Hamilton

„Ki gondolta volna 2012 végén, amikor aláírtunk, hogy elérjük a száz pole-t?”

Történelmi százas: miért épp Hamiltonnak sikerült?

Körbejárjuk, mely tényezők játszottak szerepet az elképesztő mérföldkő elérésében.

F1: Hamilton szerezte meg a pole pozíciót Spanyolországban

A brit pályafutása 100. rajtelsőséget jegyezte, mögötte Verstappen és Bottas zárt.

Bűvös százas – Hamilton szerezte meg a pole pozíciót Spanyolországban

F1: Verstappen zárt az élen a harmadik szabadedzésen

A hollandot Hamilton, valamint a Ferrari kettőse követte az első négyesben.

Verstappen vette át a vezetést az időmérő előtt Spanyolországban

A holland 235 ezredet adott a második Hamiltonnak, akit nem a csapattárs, hanem a Ferrari kettőse követett.

F1: veszélyben a Török Nagydíj megrendezése

Az ország felkerült az Egyesült Királyság vörös listájára, ami érzékenyen érintheti az esemény megtartását.

F1: Túl fogja élni Hamilton visszavonulását a sorozat – Domenicali

„Képes volt olyan területeken is növekedést hozni az F1 számára, amelyek nem feltétlenül kapcsolódnak a sportághoz, de az F1 önmagában is erős.”

F1: Hamilton szerint az ő autójával sosem túl könnyű

Verstappen leszögezte, minden rendben volt az autóval • Bottas csak magával foglalkozna.

F1: Hamilton ugrott az élre a 2. edzésen Barcelonában

A Spanyol Nagydíj második szabadedzését is a Mercedes zárta az élen, ám ezúttal Lewis Hamilton volt a gyorsabb versenyző a csapaton belül. A hétszeres világbajnok mögött Valtteri Bottas végzett, a harmadik leggyorsabbnak Charles Leclerc (Ferrari) bizonyult. Max Verstappen (Red Bull) csak a 9. helyen zárta a barcelonai második edzést.

Továbbra is a Mercedes a leggyorsabb Barcelonában, Verstappen csak a 9.

A második szabadedzésen Hamilton végzett az élen Bottas és Leclerc előtt.

F1: A vezetési stílusom nem passzol a Red Bullhoz – Pérez

A mexikói versenyző elismerte, Verstappen beállításait követi, hogy ne tévessze el az irányt.

F1: Bottas volt a leggyorsabb a barcelonai 1. szabadedzésen

Valtteri Bottas nyitott az élen a Spanyol Nagydíj első szabadedzésen. A Mercedes finn versenyzője mögött Max Verstappen (Red Bull) zárt, aki azonban sok időt veszített a nyitó tréningen Barcelonában. A harmadik leggyorsabb Bottas csapattársa, Lewis Hamilton volt. Az edzésen egyszer még a piros zászló is előkerült.

F1: Egészen mostanáig voltak fájdalmaim – Alonso

A kétszeres világbajnok még február elején szenvedett balesetet kerékpáredzés közben.

Bottas az élen, Verstappen sok időt veszített a nyitó edzésen Barcelonában

A Red Bull versenyzője a probléma ellenére a 2. helyen végzett • Egyszer lengették a piros zászlót.

F1: korábban a Mercedesnél is dolgozó mérnökökkel erősített a Red Bull

Hamarosan további szakemberek érkezését jelentheti be a Red Bull.

F1: Nem fognak az idény közben lecserélni – Bottas

„Csak egy csapat csinálná meg ezt az F1-ben, és nem mi vagyunk az.”

F1: Verstappen véget vet Hamilton spanyolországi menetelésének?

A hétszeres világbajnok 2017 óta nem talált legyőzőre a pályán.

F1: a Mercedes tartotta a szavát, Grosjean visszatér – hivatalos

Toto Wolff betartotta az ígéretét, a tavaly horrorisztikus balesetet szenvedő francia bajnoki autót vezethet.

F1: „Norrisban ott van a potenciál, hogy bajnok legyen”

„Szerintem jelenleg ott van Hamilton, Verstappen és Leclerc mellett.”

F1: 7500 néző előtt rendezik meg a Monacói Nagydíjat

Tavaly elmaradt a Monacói Nagydíj, így 1954 után először fordult elő, hogy nem szerepelt a Formula–1-es versenynaptárban.

F1: Kubica autóba ül a Spanyol Nagydíjon – hivatalos

A lengyel versenyző a Pirelli 18 colos gumitesztjén is részt vehet jövő héten.

F1: már az idény vége előtt elküldhetik Bottast – sajtóhír

Az angol lap szerint a Mercedes kezdi elveszteni a hitét Bottasban, a Red Bull-főnököt azonban meglepné az idény közbeni csere.

F1: Schumacher sajnálja, hogy nem tudta elkapni Russellt

Nico Rosberg: „Mick nagyon megverte a csapattársát. Ráadásul gyengébb autóval helyezett nyomást Latifire, és még meg is előzte őt."

F1: „Keményen, de sportszerűen” – Hamilton és Verstappen megbízik egymásban

Verstappen: „Nincs szükségem rá, hogy Rosberg emlékeztessen arra, milyen jó Lewis.”

F1: Vettel hosszú sorozatnak vetett véget; megvan Verstappen tökéletes párja

Hamilton annak is lengette volna a kék zászlót, akinek nem is járt – íme, az F1-legek Portimaóból!

F1: Hamilton elhallgattatta a kétkedőket – sajtóvisszhang

„A brit címvédő még mindig képes könyörtelenül, az ellenfeleket összezavarva diadalmaskodni.”

F1: „Verstappen kezdi megérteni, milyen jó Hamilton”

„Tökéletes munkát kell végeznie, ha le akarja győzni őt a bajnokságban, jelenleg 2:1-re Hamilton vezet.”

F1: Hamilton nyert a Portugál Nagydíjon

A brit mögött Verstappen és Bottas zárt.

Hamilton magabiztosan nyert Verstappen és Bottas előtt Portimaóban

A brit a hollandot és a finnt is megelőzte a pályán, s végül nagy fölénnyel húzta be pályafutása 97. sikerét.

F1: utólag változhat az imolai verseny végeredménye – hivatalos

Az FIA újravizsgálja Räikkönen imolai büntetését.

F1: Russell végre megszerezné az első pontokat a Williamsszel

„Jó formában vagyunk az idény további részét nézve.”

F1: Most legszívesebben szétvernék valamit! – Ricciardo

„Ez most nagyon sötét pillanat. Nagyon messze vagyok attól, ahol lenni szeretnék.”

F1: Alonso nem érti, miért vesztett egy másodpercet, de így is elégedett

„Talán nem abból a pozícióból startolok, ahonnan szerettem volna, de nekem így szabad választásom van a gumik terén.”

F1: Csak egy jó kört futottam a teljes időmérőn – Hamilton

A hétszeres világbajnok a csapattársát dicsérte, míg a trágárkodó Verstappen csalódottan értékelt.

F1: Bottas szerezte meg a pole pozíciót a portimaói időmérőn

A finn mögött Hamilton és Verstappen zárt az első hármasban.

A Mercedesé az első sor – Bottas megverte Hamiltont Portugáliában

A finn 7 ezredes előnnyel végzett a csapattársa előtt, míg a hibázó Verstappen harmadik lett.