Sokkoló vereség, a Kizilzsar kiejtette az NK Osijeket

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2022.07.28. 20:19
Fotó: NK Osijek
A labdarúgó Európa-konferencialigában, a selejtező második fordulójának második meccsén az NK Osijek odahaza 2–0-ra kikapott a kazah Kizilzsartól, ezzel 3–2-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
NK Osijek (horvát)–Kizilzsar (kazah) 0–2 (0–0)

Eszék, Gradski vrt Stadion, 5107 néző. Vezette: Papapetru (görög)
Osijek:
Ivusic – Bartolec (Milos, 75.), Skoric, Loncar, Jurcevic – Lovric (Caktas, 62.), Brlek (Beljo, 75.) – Nejasmic, Fiolic (Mance, 82.), Kleinheisler – Miérez. Vezetőedző: Nenad Bjelica
Kizilzsar:
Lobancev – Tapalov, Gurman, Karsakevics, Muzek, Busman – Jakovlev (Muldinov, 70.), M. Koné, Podio, Kozlov (Ivaniadze, 60.) – Lobzsanidze (Muracsev, 82.). Vezetőedző: Ali Alijev
Gólszerző: Ivaniadze (62.). M. Koné (71.)
Továbbjutott:
a Kizilzsar, 3–2-es összesítéssel

Az NK Osijek 2–1-re megnyerte az első meccset a Kizilzsar ellen, ráadásul idegenben, így otthon csak tartania kellett volna az előnyt.

Nem sikerült neki.

A második félidőben tíz perc alatt a kazahok kétszer is bevették az eszéki kaput. Bár Nenad Bjelica cserékkel próbálta erősíteni a támadásokat, nem volt meg az átütőerő.

Maradt a 0–2, így a Kizilzsar óriási meglepetésre 3–2-es összesítéssel továbbjutott a selejtező harmadik körébe, ahol a ciprusi APOEL lesz az ellenfele.

90+6. perc: vége a mérkőzésnek, kiesett az NK Osijek!

90+3. perc: Koné lő fölé.

Öt perc a hosszabbítás

90. perc: Caktas lövését blokkolják.

87. perc: Muracsev is besárgul, húzza az időt.

85. perc: Jurcevic is lapot kap, Muldinov ellen szabálytalankodott.

83. perc: Lobancev kap lapot.

82. perc: Lobzsanidze is lejön, Muracsev áll be.

82. perc: Fiolic helyére Mance jön.

80. perc: persze most már jóval többet támad az Osijek, de a kazah csapat jól tömörül a kapujuk előtt.

75. perc: Brlek és Bartolec lejön, Beljo és Milos a helyükön.

Most már a Kizilzsar áll továbbjutásra.

71. perc: más kettővel vezet a Kizilzsar! A kazahok támadása végén Busman középre ível, a labdát Moussa Koné tíz méterről a kapu bal oldalába fejeli. 0–2

70. perc: Jakovlev lejön, Muldinov a helyén.

67. perc: Kleinheisler ütközik, ápolni kell, de nem súlyos az eset.

65. perc: Busman lő, Ivusicnak kell védenie.

62. perc: azonnal cserél az Osijek, Lovric lejön, Caktas folytatja helyette.

62. perc: vezet a Kizilizsar! Jobboldali támadás, a beadást még kifejeli az eszéki védelem, de érkezik a két perce beállt Ivaniadze, és kapásból a kapu bal oldalába lő. 0–1

60. perc: Kozlov lejön, Ivaniadze a helyén.

59. perc: Skoric lövését blokkolják.

58. perc: Miérez felé száll a jobboldali beadás, de szögletre ment a vendégek védelme.

55. perc: rengeteg a pontatlan passz, nem forognak veszélyben a kapuk ezekben a percekben.

51. perc: Fiolic szögletét Loncar fölé fejeli.

50. perc: Jakovlev lő mellé.

A Kizilzsar sokkal lendületesebben kezdi a második félidőt

Elkezdődött a második félidő!

45+2. perc: vége az első félidőnek!

Egy perc a hosszabbítás.

44. perc: Kleinheisler lövése elkerüli a kaput.

43. perc: egymást kontrázzák a csapatok, de a kulcspasszokba mindig hiba csúszik. Az elmúlt tíz percben nem nagyon volt helyzet.

37. perc: veszélyes hazai támadás a jobb oldalon, de a középre lőtt labdát Lobancev kivetődve védi.

32. perc: Busman szöglete után Koné fejel, de rosszul találja el a labdát a kapuhoz közel.

29. perc: szépen passzolgatva hozza ki a labdát az Osijek, de a kapuig már nem jut el.

23. perc: Kleinheisler és Lovric játszik össze, utóbbi lő, de pontatlanul.

22. perc: Kleinheisler ígéretes helyzetben lő 12 méterről, de egy védőről szögletre pattan a labda.

19. perc: Lovric nagyszerűen teremt magának lövési lehetőséget, és rá is szúrja a labdát 17 méterről, de Lobancev bravúrral véd.

16. perc: Busman lő szabadot 25 méterről, de túl laposan, blokkolja a sorfal.

14. perc: némi zavar a vendégek védelmében, de Lobancev remek védése után nagy nehezen elhárítják a veszélyt.

13. perc: Brlek lő mellé.

11. perc: Lovric lövését blokkolják.

10. perc: óriási hiba az eszéki védelemben. Busman szerelte az óvatlan Bartolacot, de hiába adta be jól középre, Lobzsanidze ziccerben rosszul találta el a labdát.

6. perc: Lovric vette célba a kaput 25 méterről, de nem volt veszélyes a lövés.

3. perc: baloldali eszéki támadás, szögletre ment a védelem a beadás után.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 20.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A hétvégén az Osijek és a Kizilzsar is vereséget szenvedett hazájában, de csak a kazah együttes van gödörben – esélyesként várja az Ekl-visszavágót az Eszék.

Hazai pályán, egygólos előnye birtokában (2–1) várja a kazah Kizilzsar elleni visszavágót az NK Osijek az Európa-konferencialiga-selejtező második fordulójában, s mivel az eszékiek az elmúlt egy évben mindössze két tétmérkőzést veszítettek el pályaválasztóként, mondhatjuk, hogy kedvező helyzetben vannak. Csakhogy a csapat a hét végén kikapott a horvát bajnokság második fordulójában a Lokomotiva Zagreb otthonában (1–2), és Nenad Bjelica vezetőedző aggodalmát fejezte ki a látottak kapcsán, mindamellett bízik benne, hogy játékosai összeszedik magukat az Ekl-csatára.

A párharc első felvonásán a magyar válogatott  Kleinheisler László lőtte az NK Osijek második gólját, alighanem csütörtökön is a kezdőcsapatban kap helyet.

Ami az ellenfelet illeti, a kazah együttes küldöttsége már kedden megérkezett Horvátországba, így maradt elég idő felkészülni az összecsapásra, igaz, sok jóra nem számíthatnak a labdarúgók: a hétvégén vereséget szenvedtek a Kazah Kupában (amelyben a csoportkörös küzdelem zajlik éppen), immár hat tétmeccs a nyeretlenségük, ebben az időszakban egy döntetlen mellett ötször kikaptak.