Biztosan jutott tovább a Topolya az Európa-ligában

TŐKE JÁNOS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)TŐKE JÁNOS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2020.08.27. 19:44
A Topolya erősebb csapat, és ez az eredményben is megmutatkozott (Fotó: Tölgyesi Huba/fktsc.com)
Biztosan jutott tovább a Topolya az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójából a moldovai Petrocub ellen (0–2). Bár a szerbiai csapat hosszú időt játszott emberhátrányban, a hazaiak még emberelőnyben sem tudtak helyzetbe kerülni. A Topolya tizenegyesgóllal tette biztossá a győzelmét.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Petrocub (moldovai)–Topolya (szerbiai) 0–2 (0–1)
Chisinau, Municipal Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Coltescu (román)
PETROCUB: Avram – Douanla, Taras (Bejan, 53.), Racu, Onana, Jardan – Turcan (Bogaciuc, 68.), Rozgoniuc, Cojocari – Ambros (Damascan, 68.), Platica. Vezetőedző: Lilian Popescu
TSC:
Filipovics – Ponjevics, Babics, Antonics, Varga – Duronjics (Banjac, 73.), Milicsevics, Tomanovics, Zec (Djurics, 91.) – Szilágyi (Petrovics, 43.), Lukics. Vezetőedző: Szabó Zoltán
Gólszerző: Tomanovics (0–1) a 17., Lukics (0–2, 11-esből) az 55. percben
Kiállítva:
Rozgoniuc (55.), ill. Varga (31.)

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Mintegy ötvenezer eurót takarított meg a Topolyai Sport Club a moldovai Petrocub Hincesti labdarúgóklub elnökének, aki a kezdőknek 3000, a tartalékoknak pedig 2000 eurót ígért, ha az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójában legyőzik a Topolyai Sport Clubot. Hogy ez ne következzen be, arról az észak-bácskai együttes gondoskodott, amely első európai kupamérkőzésén 2–0-ra nyert Moldovában, és bejutott a második fordulóba.

Az első nagy helyzet a hazaiak előtt adódott a 15. percben, amikor Dajan Ponjevics beragadt, így a moldovai együttes csatára, Platica szemtől szembe került Nenad Filipoviccsal, a TSC kapusa azonban lábbal védett. Hatvan másodperccel később a TSC megszerezte a vezetést: Borko Duronjics szöglete után a csapatkapitány, Szasa Tomanovics ugrott a legmagasabbra, és fejjel a hazaiak kapujába továbbította a labdát (0–1). A 31. percben Borisz Varga a levegőben kiütötte Douanlát, akinek felrepedt a bőre. Varga egyből piros lapot kapott, így a TSC tíz emberre fogyatkozott.

Kilenc perc múlt el a második félidőből, amikor a játékosok száma ismét egyenlő lett, a TSC pedig megduplázta előnyét. Az 55. percben Nenad Lukics csúsztatta meg a labdát Djuro Zec elé, aki két védő között kibújva kapura tört, s Rozgoniuc csak szabálytalanul tudta megállítani. A Petrocub középpályása piros lapot kapott, a jogosan megítélt büntetőt meg Lukics a kapu közepébe lőtte. 0–2

A maradék időben, pedig sok volt még hátra, a hazaiak mindent megpróbáltak, de a szerényebb tudásukból szépítésre sem telt, így a Topolya jutott a következő fordulóba.