El: megvan az Arsenal első veresége; győztek Schäferék

D. Á.D. Á.
2022.10.27. 20:40
A PSV Eindhoven megtréfálta az Arsenalt (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában az Arsenal 2–0-ra kikapott a PSV Eindhoventől. Szalai Attila és a Fenerbahce háromgólos hátrányból harcolt ki döntetlent a Rennes ellen, míg Schäfer András Union Berlinje hazai pályán gyűrte le a Bragát.

A-CSOPORT

A PSV Eindhoven abban a reményben lépett pályára, hogy visszavág majd az Arsenalnak a múlt heti egygólos vereségért – azzal a sikerrel biztossá vált, hogy az „ágyúsok” ott lesznek a kieséses szakaszban.

Bár az első félidőben csaknem hetven százalékban birtokolta a labdát a vendégcsapat, s nyolcszor próbálkozott lövéssel, mindössze kétszer kellett védenie a hazaiak kapusának, Walter Beníteznek. A 43. percben Xavi Simons nagy szerencsével megtartotta a labdát, a tizenhatoson belülre érve pedig szépen lőtt a jobb alsóba. Már mindenki kiünnepelte magát, amikor egyszer csak a bíró felemelte a kezét – a VAR les miatt érvénytelenítette a gólt.

A jég végül az 56. percben tört meg, a félidőben csereként pályára lépő Luuk de Jong Joey Veermannakpasszolt, aki igazítás nélkül lőtt a kapuba Ramsdale mellett tizenkét méterről.

Hét perccel később Gakpo szögletére borzalmasan mozdult ki az Arsenal kapusa,Luuk de Jong köszönte szépen, és a kapu közepébe fejelte a labdát.

Bár az Arsenal kétgólos hátrányban is becsülettel próbálkozott, ezúttal nem sikerült gólt szereznie, így a PSV 2–0-ra győzött. Az Arsenal továbbra is első, az eindhoveniek két ponttal állnak mögötte.

A csoport másik mérkőzése is jól alakult a PSV számára, hiszen a Zürich az utolsó percben szerzett találattal 2–1-re fordítani tudott a Bodö/Glimttel szemben, így Ruud van Nistelrooy együttese is biztos továbbjutóként vághat neki az utolsó körnek.

B-CSOPORT

Szalai Attilának és a Fenerbahcének borzalmasan indult a Rennes elleni összecsapás, hiszen Amine Gouiri duplájával és Martin Terrier góljával fél óra játék után háromgólos hátrányban találta magát a török csapat.

Az első félidő végén az Evertonban és a West Ham Unitedban is megforduló Enner Valencia szépített, ám még ezt követően sem tűnt úgy, hogy a Fener visszakapaszkodhat a meccsbe.

Az utolsó tíz percben azonban minden megváltozott, előbb Miha Zajc volt eredményes a 82. percben, majd hat perc múlva a volt dortmundi, Emre Mor is beköszönt, így Szalai Attiláék 3–3-as döntetlent értek el.

Hasonlóan izgalmas és gólokban gazdag mérkőzést láthattak a B-csoport másik összecsapásán, az AEK Larnaca–Dinamo Kijeven. Az ukránoknak nagyon nem megy az Európa-liga mostani csoportkörében, ám a 0–0–4-es mérleg ellenére is a kijevieket tartották esélyesebbnek a fogadóirodák.

A hazaiakat viszont ez nem igazán érdekelte, a 72. percben már 3–1-re vezettek a Dinamo ellen. A vendégek ezúttal nem adták fel a küzdelmet, s a csereként beálló Denisz Garmasa 82. és a 90+2. percben is gólt ünnepelhetett, így ez a találkozó is 3–3-mal ért véget.

A csoport állását tekintve már csak az a kérdés, hogy a Fenerbahce vagy a Rennes jut tovább első helyen, mindkét csapat 11-11 ponttal áll, a törököknek eggyel jobb a gólkülönbségük.

C-CSOPORT

A Real Betis továbbra is nagyszerűen szerepel az Európa-ligában – a spanyolok a Ludogorec vendégeként Nabil Fekir góljával győztek, ezzel a sikerrel a sevillaiaknak már tizenhárom pontjuk van. Az is eldőlt, hogy a Betis biztosan csoportelsőként jut tovább a C jelű kvartettből.

Bizonyára José Mourinhóék is örülnek ennek az eredménynek, hiszen a Roma egy Helsinki elleni sikerrel beérheti pontszámban a Ludogorecet.

D-CSOPORT

Az első két mérkőzés után nem sokan fogadtak volna arra, hogy az Union Berlin továbbjutásra áll majd egy fordulóval a csoportkör vége előtt. A berliniek kettőből kétszer kikaptak, gólt sem szereztek. Azóta viszont sok minden megváltozott – na jó, igazából csak annyi, hogy most már ők nyerik a meccseket 1–0-ra.

Ez most sem volt másképp, a portugál Bragát Robin Knoche tizenegyesgóljával gyűrte le a berlini egyesület, amely zsinórban harmadszor nyert az Európa-ligában. Schäfer András csereként állt be a szünetben.

Továbbra is remekel a csoport meglepetéscsapata, a Royale Union SG. A belgák önbizalommal teli utazhattak a nullapontos sereghajtó Malmö otthonába, s a papírformának megfelelően 2–0-ra győztek is.

A belgák biztosan a csoport élén végeznek, az Union Berlin pedig éppen a Saint-Gilloise otthonában biztosíthatja be a továbbjutást.

F-CSOPORT

A Lazio óriási pofonba szaladt bele a Midtjylland vendégeként, a dánok 5–1-es csapást mértek az olaszokra. A római gárdában sérülés nem volt ott Ciro Immobile, így nem várhatták nyugodtan a mérkőzést a hazai drukkerek.

Csak még rosszabb lett a helyzet a 8. percben, amikor is Gustav Isaksen előnyhöz juttatta a Midtjyllandot. A vezető gól után védekezésre kényszerült a dán csapat, s a hazai rohamoknak a 36. percben lett meg az eredménye – Szergej Milinkovics-Szavics talált a kapuba Felipe Anderson labdájából.

A második félidőben szűk negyedóra után Pedro is betalált, ekkor már a Lazio vezetett 2–1-re. A 80. percben a spanyol végleg le is zárhatta volna a meccset, gólját viszont videobírózás után visszavonták. Ennek ellenére is nyerni tudott a Lazio, győzelmével az F-csoport élére ugrott.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
A-CSOPORT

Zürich (svájci)–Bodö/Glimt (norvég) 2–1 (Boranijasevics 67., Marchesano 90+4., ill. Pellegrino 45+1.)
PSV Eindhoven (holland)–Arsenal (angol) 2–0 (Veerman 56., L. de Jong 63.)

1. Arsenal5417–3+412
2. PSV531113–3+1010
3. Bodö/Glimt51134–8–44
4. Zürich5145–15–103

B-CSOPORT
Fenerbahce (török)–Rennes (francia) 3–3 (E. Valencia 42., Zajc 82., Mor 88., ill. Gouiri 5., 30., Terrier 16.)
AEK Larnaca (ciprusi)–Dinamo Kijev (ukrán) 3–3 (Altman 26., 72., Rafa Lopes 53., ill. Vanat 45+1., Garmas 82., 90+2.)

1. Fenerbahce53211–7+411
2. Rennes53210–7+311
3. AEK Larnaca51136–9–34
4. Dinamo Kijev5145–9–41

C-CSOPORT
Ludogorec (bolgár)–Real Betis (spanyol) 0–1 (Fekir 56.)
HJK (finn)–Roma (olasz) 1–2 (Hetemaj 54., ill. Abraham 41., Hoskonen 62. – öngól)

1. Betis 5 4 1 9–4 +5 13
2. Ludogorec 5 2 1 2 7–6 +1 7
3. Roma 5 2 1 2 8–6 +2 7
4. HJK Helsinki 5 1 4 2–10 –8 1

D-CSOPORT
Malmö (svéd)–Union Saint-Gilloise (belga) 0–2 (Teuma 10., Lazare Amani 42.)
Union Berlin (német)–Braga (portugál) 1–0 (Knoche 68. – 11-esből)

1. Saint-Gilloise54111–6+513
2. Union Berlin5323–2+19
3. Braga52127–6+17
4. Malmö552–9–70

E-CSOPORT
Manchester United (angol)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 3–0 (Dalot 44., Rashford 65., C. Ronaldo 81.)
Omonia Nicosia (ciprusi)–Real Sociedad (spanyol) 0–2 (Navarro 45+2., Karrikaburu 60.)

1. Real Sociedad 5 5 10–1 +9 15
2. Manchester United 5 4 1 9–3 +6 12
3. Sheriff 5 1 4 3–10 –7 3
4. Omonia 5 5 3–11 –8 0

F-CSOPORT
Lazio (olasz)–Midtjylland (dán) 2–1 (Milinkovics-Szavics 36., Pedro 58., ill. Isaksen 8.)
Sturm Graz (osztrák)–Feyenoord (holland) 1–0 (Kitejsvli 90+3.)

1. Lazio 5 2 2 1 9–10 –1 8
2. Sturm Graz 5 2 2 1 4–8 –4 8
3. Feyenoord 5 1 2 2 12–9 +3 5
4. Midtjylland 5 1 2 2 10–8 +2 5

G-CSOPORT
Freiburg (német)–Olympiakosz (görög) 1–1 (Kübler 90+3., ill. el-Arabi 17.)
Nantes (francia)–Qarabag (azeri) 2–1 (Blas 17., Ganago 90+5., ill. Ozobic 56.)

1. Freiburg 5 4 1 12–2 +10 13
2. Qarabag 5 2 1 2 8–4 +4 7
3. Nantes 5 2 3 4–11 –7 6
4. Olympiakosz 5 2 3 2–9 –7 2

H-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Trabzonspor (török) 2–1 (Katai 37., Pesic 64., ill. Bakasetas 39.)
Ferencváros–Monaco (francia) 1–1 (Zachariassen 82., ill. Ben Yedder 31.)