Londoni nyugtató: a Chelsea 3–0-s előnyben a visszavágó előtt

2019.03.07. 20:52
Ha Chelsea–Dinamo Kijev, akkor Willian-szabadrúgás:<a href="http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/video-deja-vu-willian-leklonozta-a-2015-os-goljat-a-dinamo-kijev-ellen-2688005"> a brazil szinte lemásolta a három és fél évvel ezelőtti gólját – ITT NÉZHETI MEG!</a> – (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Chelsea magabiztos játékkal 3–0-ra legyőzte a Dinamo Kijevet, és kiváló helyzetbe került a visszavágó előtt. Az ukrán csapatban Kádár Tamás nem kapott lehetőséget a mérkőzésen.

Nagy fölényben kezdte a Chelsea a meccset, a kijeviek szinte a felezővonalat is alig lépték át az első percekben, de eleinte úgy tűnt, jól szűrik a büntetőterületre vezető passzsávokat. Ám hiába állták a sarat az első negyedóra 76%-os londoni labdabirtoklása ellenére, a hazai csapat az első kapura lövéséből megszerezte a vezetést a 17. percben. Pedro tört be a bal oldalról, Olivier Giroud-hoz passzolt, aki megtartotta a labdát, majd sarokkal visszatette a spanyolnak Artyom Sabanov lába között, a szélső pedig 6 méterről mattolta Denisz Bojkót. 1–0

A spanyol középpályás egyébként lubickolt az első játékrészben, rengeteg helyzet kidolgozásában volt benne, és két ziccerből is növelhette volna az előnyt, ám Bojko minden esetben védett, az egyik alkalommal kifejezetten nagy bravúrral. Amikor pedig nem volt esélye, a szerencse is mellé szegődött: Marcos Alonso megpattanó lövése után nem sokkal kerülte el a labda a kapu bal oldalát. Eközben a hazai oldalon csupán egyszer okozott riadalmat Nikolasz Saparenko – már azoknak, akik látták, hogy beadása után Alonsónak (amolyan kimpembésen) a kezét érte a labda a büntetőterületen belül...

Fordulás után sem változott sokat a játék képe, és a mezőnyfölényt a 100. nemzetközi európai klubmeccsét játszó Willian tette látványosabbá az eredményjelzőn, méghozzá pompás találattal: a brazil 22 méterről lőtt szabadrúgás után a jobb felső sarokba. Bojko joggal volt mérges a találat után: a sorfalban Szerhij Szidorcsuk hatástalaníthatta volna a lövést, ha nem rántja el felugrás közben a fejét. 2–0

A meccs összképe alapján szinte csak kihagyott helyzeteit bánhatta a Chelsea: a csereként beálló Ruben Loftus-Cheek is könnyedén növelhette volna az előnyt, ám ami neki nem jött össze, az igen Callum Hudson-Odoinak. A 90. percben épp Loftus-Cheek kapott jó labdát a bal oldalon, érkezett a társ mellette, aki jó ütemben kapta meg a labdát, majd egy igazítás után 12 méterről a kapu bal oldalába továbbított, Bojko hiába ért bele a lövésbe. 3–0

A Chelsea magabiztosan játszott, és nagy fölénye az eredményben is megmutatkozott. A 3–0-s hazai siker után remek kilátásokkal utazik majd Kijevbe, a visszavágót jövő csütörtökön rendezik meg.

Aljakszandr Hackevics a kispados Kádár Tamásnak nem adott játékpercet a mérkőzésen a vendégeknél.

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Chelsea (angol)–Dinamo Kijev (ukrán) 3–0 (Pedro 17., Willian 65., Hudson-Odoi 90.) – ONLIVE-KÖZVETÍTÉS ITT!

A JÁTÉKNAP ÖSSZES EREDMÉNYÉT ITT TALÁLJA!