Sorsoltak az Európa-ligában (Fotó: AFP)

 

A Bajnokok Ligája után az Európa-ligában is sorsoltak hétfőn. Az UEFA központjában először az osztrák Wolfsberg neve került elő, ellenfeléül pedig a Tottenham Hotspurt kapta. Ezt követően a Bajnokok Ligájában a Ferencvárost megelőző, így a szereplését az El-ben folytató Dinamo Kijev az FC Bruges-t kapta meg.

A szintén a BL-ből áteső Manchester United a Real Sociedaddal találkozik majd, míg az Arsenal a Benficával küzdhet meg a nyolcaddöntőbe jutásért. A legjobb 32 között a Milan szerb (Crvena zvezda), a Leicester City pedig cseh (Slavia Praha) ellenfelet kapott.

A Ferencváros korábbi BL-selejtezős ellenfelei közül kettő is bejutott az egyenes kieséses szakaszba az El-ben: a Molde a Hoffenheimmel, a Dinamo Zagreb pedig az FK Krasznodarral találkozik.

Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg a Villarreallal csap össze februárban – igaz, már a télen szinte biztosan távozó magyar labdarúgó nélkül.

EURÓPA-LIGA, 2020–2021
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Wolfsberg (osztrák)–Tottenham Hotspur (angol)
Dinamo Kijev (ukrán)–FC Bruges (belga)
Real Sociedad (spanyol)–Manchester United (angol)
Benfica (portugál)–Arsenal (angol)
Crvena zvezda (szerb)–Milan (olasz)
Royal Antwerp (belga)–Rangers FC (skót)
Slavia Praha (cseh)–Leicester City (angol)
FC Salzburg (osztrák)–Villarreal (spanyol)
Sporting Braga (portugál)–AS Roma (olasz)
FK Krasznodar (orosz)–Dinamo Zagreb (horvát)
Young Boys (svájci)–Bayer Leverkusen (német)
Molde (norvég)–Hoffenheim (német)
Granada (spanyol)–Napoli (olasz)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Sahtar Doneck (ukrán)
Lille (francia)–Ajax (holland)
Olympiakosz Pireusz (görög)–PSV (holland)

Az első mérkőzéseket 2021. február 18-án, a visszavágókat február 25-én rendezik meg – kivéve a Tottenham Hotspur–Wolfsberg párharc visszavágóját, amelyet február 24-én 18 órás kezdéssel játszanak le.

KULCSDÁTUMOK

A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Sorsolás időpontja: december 14.
Játéknapok: 2021. február 18. – első mérkőzések; február 25. – visszavágók

NYOLCADDÖNTŐ
Sorsolás időpontja: 2021. február 26.
Játéknapok: 2021. március 11.; március 18.

NEGYEDDÖNTŐ
Sorsolás időpontja: 2021. március 19. (kialakítják az ágrajzot is, így több sorsolás nem lesz)
Játéknapok: 2021. április 8.; április 15.

ELŐDÖNTŐ
Sorsolás időpontja: 
2021. március 19.
Játéknapok: 
 2021. április 29.; május 6.

DÖNTŐ
2021. május 26., Gdansk (Lengyelország), Stadion Energa Gdansk

A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTOTT CSAPATOK

Kiemeltek: AS Roma (olasz), Arsenal (angol), Bayer Leverkusen (német), Rangers FC (skót), PSV (holland), Napoli (olasz), Leicester City (angol), Milan (olasz), Villarreal (spanyol), Tottenham Hotspur (angol), Dinamo Zagreb (horvát), Hoffenheim (német), Manchester United (angol), FC Bruges (belga), Sahtar Doneck (ukrán), Ajax (holland)
Nem kiemeltek: Young Boys (svájci), Molde (norvég), Slavia Praha (cseh), Benfica (portugál), Granada (spanyol), Real Sociedad (spanyol), Sporting Braga (portugál), Lille (francia), Maccabi Tel-Aviv (izraeli), Royal Antwerp (belga), Wolfsberg (osztrák), Crvena zvezda (szerb), FK Krasznodar (orosz), FC Salzburg (osztrák), Dinamo Kijev (ukrán), Olympiakosz Pireusz (görög)

Csoportgyőztesek: AS Roma (olasz), Arsenal (angol), Bayer Leverkusen (német), Rangers FC (skót), PSV (holland), Napoli (olasz), Leicester City (angol), Milan (olasz), Villarreal (spanyol), Tottenham Hotspur (angol), Dinamo Zagreb (horvát), Hoffenheim (német)
Csoportmásodikok: Young Boys (svájci), Molde (norvég), Slavia Praha (cseh), Benfica (portugál), Granada (spanyol), Real Sociedad (spanyol), Sporting Braga (portugál), Lille (francia), Maccabi Tel-Aviv (izraeli), Royal Antwerp (belga), Wolfsberg (osztrák), Crvena zvezda (szerb)
A BL-ből csatlakoznak: FC Salzburg (osztrák), Sahtar Doneck (ukrán), Olympiakosz Pireusz (görög), Ajax (holland), FK Krasznodar (orosz), FC Bruges (belga), Dinamo Kijev (ukrán), Manchester United (angol)

FONTOS TUDNIVALÓK

Az Európa-ligában a csoportkörből 24 csapat jutott tovább, és hozzájuk csatlakoztak a BL-csoportok 3. helyezettjei, így alakult ki a 32-es tábla, amelyben már egyenes kieséses, oda-visszavágós formában folytatódik a küzdelem. A sorsolásnál a 12 csoportelső és a BL-csoportokból érkező legjobb négy csapat alkotja majd a kiemelt kalapot (a többi pedig a nem kiemeltet). A kialakuló párharcokban mindig a kiemelt csapatok játsszák otthon a második meccset, azonos csoportból továbbjutó, illetve azonos országból érkező csapatok a 32 között még nem kerülhetnek össze, csak a nyolcaddöntőben, de annak a sorsolását jövő februárban tartják.

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Roma641113–5813
2. Young Boys63129–7210
3. CFR Cluj61234–10–6 5
4. CSZKA Szófia61233–7–4 5
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Arsenal66

20–51518
2. Molde63129–11–2 10
3. Rapid Wien621311–13–2 7
4. Dundalk6

68–19–11 0
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Leverkusen65121–81315
2. Slavia Praha64211–10112
3. Hapoel Beer-Seva6247–13–6 6
4. Nice6158–16–8 3
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Rangers64213–7614
2. Benfica63318–9912
3. Standard Liege61147–14–7 4
4. Lech Poznan6156–14–8 3
AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. PSV Eindhoven64212–9312
2. Granada63216–3311
3. PAOK61328–716
4. Omonia61145–12–7 4
AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Napoli63217–4311
2. Real Sociedad62315–419
3. AZ Alkmaar62227–528
4. Rijeka61146–12–6 4
A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Leicester City641114–5913
2. Sporting Braga641114–10413
3. Zorja Luhanszk6246–11–5 6
4. AEK Athén6157–15–8 3
A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Milan641112–7513
2. Lille632114–8611
3. Sparta Praha62410–12–2 6
4. Celtic611410–19–9 4
AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA 
1. Villarreal54114–5913
2. Maccabi Tel-Aviv63216–7–1 11
3. Sivasspor6249–11–2 6
4. Qarabag5144–10–6 1
A J-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Tottenham641115–51013
2. Royal Antwerp6428–5312
3. LASK Linz631211–12–1 10
4. Ludogorec667–19–12 0
A K-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Dinamo Zagreb6429–1814
2. Wolfsberg63127–6110
3. Feyenoord61234–8–4 5
4. CSZKA Moszkva6333–8–5 3
AZ L-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Hoffenheim65117–21516
2. Crvena zvezda63219–4511
3. Slovan Liberec62134–13–9 7
4. Gent664–15–11 0