A CSZKA az elefántcsontparti Seydou Doumbia két góljával az első húsz percben megnyugtató előnyt szerzett az Anorthoszisz ellen, a fordulás után Zoran Tosics következett duplával. A hajrában még nagyobbra hízhatott volna a különbség, hiszen Argüellót kiállították a ciprusiaktól, Vágner Love pedig büntetőt lőhetett, de hibázott.

A Leverkusen már az első percben megszerezte a vezetést a Tavrija Szimferopol ellen Michal Kadlec 25 méteres lövésével, majd a 83. percben a cseh védő fejjel megduplázta csapata előnyét. A hazaiaknál a szünet után pályára lépett a nyáron igazolt Michael Ballack is – a 91. percben büntetőből ő adta meg a kegyelemdöfést az ukrán vendégnek.

A Paris Saint-Germain Peguy Luyindula révén a 3. percben kihasznált egy védelmi hibát, nagy fölényben is játszott, ám a második góljára a 60. percig kellett várni – akkor Guillaume Hoarau lőtt a Maccabi Tel-Aviv kapujába.

 EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Szibir (orosz)–PSV (holland) 1–0
BATE (fehérorosz)–Marítimo (portugál) 3–0
PSG (francia)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2–0
Leverkusen (német)–Tavrija (ukrán) 3–0
CSZKA Moszkva (orosz)–Anorthoszisz (ciprusi) 4–0
Rapid Wien (osztrák)–Aston Villa (angol) 18.45
Slovan (szlovák)–Stuttgart (német) 18.45
Vaslui (román)–Lille (francia) 19.00
Omonia (ciprusi)–Metaliszt (ukrán) 19.00
AIK (svéd)–Levszki (bolgár) 19.00
Dnipro (ukrán)–Lech Poznan (lengyel) 19.00
DVSC–Liteksz (bolgár) 19.00 (Tv: Digi Sport)
Odense (dán)–Motherwell (skót) 19.05
Feyenoord (holland)–Gent (belga) 19.15
Steaua (román)–Grasshoppers (svájci) 19.45
Galatasaray (török)–Karpati (ukrán) 20.00
CSZKA Szófia (bolgár)–TNS (walesi) 20.30
Hajduk (horvát)–Unirea (román) 20.30
Genk (belga)–Porto (portugál) 20.30
Palermo (olasz)–Maribor (szlovén) 20.30
FC Bruges (belga)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 20.30
Lausanne (svájci)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 20.30
PAOK (görög)–Fenerbahce (török) 20.30
Liverpool (angol)–Trabzonspor (török) 20.45
Celtic (skót)–Utrecht (holland) 20.45
Timisoara (román)–Manchester City (angol) 20.45
Napoli (olasz)–Elfsborg (svéd) 21.00
Getafe (spanyol)–APOEL (ciprusi) 21.00
Dundee (skót)–AEK (görög) 21.00
AZ (holland)–Aktobe (kazah) 21.00
GYŐR–Dinamo Zagreb (horvát) 21.00 (Tv: Digi Sport)
Dortmund (német)–Karabah (azeri) 21.05
Sturm (osztrák)–Juventus (olasz) 21.05
Sporting (portugál)–Bröndby (dán) 21.30

Villarreal (spanyol)–Dnyepr Mogiljev (fehérorosz)

22.00

A visszavágókat augusztus 26-án rendezik.