El: Sallai beállt, Langék kiestek, nyolcas káosz az F-csoportban

2022.11.03. 20:49
Dreyer (balra) duplázott a Sturm ellen (Fotó: AFP)
Csütörtökön kora este véget ért az Európa-liga csoportküzdelme négy csoportban is. Az F-csoportban az eltiltott Lang Ádám nélkül játszó Omonia Nicosia kikapott a Sheriff Tiraspol vendégeként, így kiesett, a G-jelű négyesben a Sallai Rolandot csereként bevető Freiburg ikszelt a Qarabag otthonában, míg az F-csoportban mind a négy csapat nyolc ponttal zárt, és a végén a gólkülönbség döntött.

Az E-csoportban az Omonia Nicosia a sárga lapok miatti eltiltását töltő Lang Ádám nélkül állt fel a Sheriff Tiraspol vendégeként, mégpedig azzal a tudattal, hogy némi esélye még marad az Európa-konferencialigába átkerülni, ám ehhez legalább három góllal kellett volna nyernie a ciprusi csapatnak. Nem sikerült, a gól nélküli első félidőt követően ugyanis a másodikban is gólképtelen maradt a nicosiai alakulat – nem úgy, mint az így a harmadik helyen záró hazaiak, akik Akanbi 89. percben esett góljával nyertek, így pedig Langék elbúcsúztak az európai kupaporondtól erre az idényre.

A csoport másik meccsén a Manchester United legyőzte a Real Sociedadot, a találkozóról bővebben itt olvashatnak.

Az F-csoportban sem szakadt ki a gólzsák, mindkét mérkőzésen hazai győzelem született, ami egyben azt is eredményezte, hogy mind a négy csapatnak 8 pontja lett a végelszámolásnál. Így pedig a gólkülönbség döntött a csapatok között, s ez alapján Laziót legyőző Feyenoord örülhet a csoport első helyének, a második – egy gól híján – a Sturm Grazot Anders Dreyer duplájával 2–0-ra legyőző Midtjylland lett. A Lazio hiába állt a csoport első helyén a forduló elején, végül lecsúszott a harmadik helyre, így az Ekl-ben folytatja, a Sturm számára pedig véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

A G-csoportban a már biztos csoportelső Freiburg ezúttal Sallai Roland nélkül állt ki a Qarabag otthonában, s Nils Petersen büntetőből szerzett góljával a 25. percben meg is szerezte a vezetést. Az azeriek röviddel később egy érvénytelenített találatig jutottak. A második félidő közepén aztán beállt Sallai Roland is, végül a hazaiak a 7 perces hosszabbítás második percében egyenlítettek Owusu góljával. A Európa-ligás folytatáshoz szükséges győzelem azonban nem jött össze a hátralévő időben. Ott ugyanis a már biztosan kieső Olympiakosz otthonában 2–0-ra nyerő Nantes végzett – a 79. percig azonban nem úgy állt, hogy a végén a franciák folytathatják az El-ben.

A H-csoportban a Ferencváros 1–0-ra kikapott a Trabzonspor vendégeként, a Monaco pedig egy fordulatos, gólokban és a videobírózás után elvett találatokban egyaránt gazdag mérkőzésen nyert 4–1-re a Crvena zvezda ellen. A H-csoport meccseiről bővebben itt olvashatnak.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
E-CSOPORT
Real Sociedad (spanyol)–Manchester United (angol) 0–1 (Garnaco 17.)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Omonia (ciprusi) 1–0 (Akanbi 89.)

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Real Sociedad 6 5 1 10–2 8 15
2. Manchester United 6 5 1 10–3 7 15
3. Sheriff 6 2 4 4–10 –6 6
4. Omonia 6 6 3–12 –9 0

F-CSOPORT
Midtjylland (dán)–Sturm Graz (osztrák) 2–0 (Dreyer 17., 72.)
Feyenoord (holland)–Lazio (olasz) 1–0 (S. Giménez 64.)

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Feyenoord 6 2 2 2 13–9 4 8
2. Midtjylland 6 2 2 2 12–8 4 8
3. Lazio 6 2 2 2 9–11 –2 8
4. Sturm Graz 6 2 2 2 4–10 –6 8

G-CSOPORT
Qarabag (azeri)–Freiburg (német) 1–1 (Owusu 90+2., ill. Petersen 25. – 11-esből)
Olympiakosz (görög)–Nantes (francia) 0–2 (M. Mohamed 79., L. Bias 90.)

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Freiburg 6 4 2 13–3 10 14
2. Nantes 6 3 3 6–11 –5 9
3. Qarabag 6 2 2 2 9–5 4 8
4. Olympiakosz 6 2 4 2–11 –9 2

H-CSOPORT
Trabzonspor (török)–Ferencváros 1–0 (Bakaszetasz 7.)
Monaco (francia)–Crvena zvezda (szerb) 4–1 (Volland 5., 27., 87., Rodics 50. – öngól, ill. Kanga 54. – 11-esből)