El: kiütéssel győzött a Milan; Nagy Dominikék nem nyertek

2017.08.17. 22:42
Az FC Midtjylland 3–2-re kikapott idegenben az Apollon Limassoltól a labdarúgó Európa-liga playoffkörének első mérkőzésén. Az Athletic Bilbao kétgólos hátrányba került a Panathinaikosz otthonában, mégis legyőzte a görögöket. A Milan 6–0-val hengerelt, az eszékiek viszont nem bírtak az Austria Wiennel.

A Milan a papírformának megfelelően nyert, méghozzá kiütéssel. A macedón Skendija elleni első meccsen André Silva és Ricardo Montolivo is duplázott, az olasz sztárcsapat pedig 6–0-val gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást.

Az Everton simán győzött 2–0-ra a Futács Márkót sérülés miatt nélkülöző Hajduk Split ellen. A meccs történetéhez tartozik, hogy az első félidőben pár percre megszakadt a játék a horvát szurkolók viselkedése miatt.

Nagy Dominik kezdett a Legia Warszawában, a 71. percben lecserélték. Bár a Varsó öt perccel később megszerezte a vezetést Kasper Hämäläinen révén, a vendég Sheriff Tiraspol kevéssel a lefújás előtt egyenlített.

Az Osijek nem kezdte jól a párharcát az Austria Wien ellen. Az előző körben a holland PSV-t kettős győzelemmel búcsúztató eszékiek – noha az osztrákok ellen is megszerezték a vezetést – végül 2–1-es vereséget szenvedtek saját otthonukban.

A Midtjylland majdnem végig tartotta a 2–2-t, ám a házigazda ciprusiak a 91. percben megszerezték a győzelmet jelentő gólt. Korcsmár Zsolt kezdőként lépett pályára a dán gárdában, és nem cserélték le.

Az FK Krasznodar gólgazdag találkozón nyert a hozzá látogató Crvena zvezda ellen. Az orosz csapat második góljánál Cristian Ramírez adta a gólpasszt – az ecuadori a Ferencvárostól érkezett a klubhoz.

Az Athletic Bilbao az 55. percben kétgólos hátrányban volt a Panathinaikosz ellen, ám a baszk együttes hat (!) perc alatt megfordította az állást – Aritz Aduriz duplázott.

Kádár Tamás végigjátszotta a Dinamo Kijev meccsét a Marítimo elleni 0–0 alkalmával.