El: hiába vezetett, kiesett a Mol Fehérvár, oda a csoportkör

2020.10.01. 21:52
Az Európa-liga selejtezőjének utolsó fordulójában kulcsfontosságú mérkőzést játszott a Mol Fehérvár a belga Standard Liege otthonában. A magyar csapat hamar megszerezte a vezetést, ám a második félidőben három gólt kapott, így nem jutott el a csoportkörbe.

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, PLAYOFFKÖR (4. FORDULÓ)

NEM BAJNOKI ÁG
STANDARD LIEGE (belga)–MOL FEHÉRVÁR FC 3–1 (0–1)
Liege,
Maurice Dufrasne Stadion. Vezette: William Collum (skót)
STANDARD: Bodart – Fai, Laifisz (Dussenne, 60.), Vanheusden, Gavory – Raskin, Cimirot, Bokadi (Balikwisha, a szünetben), Amallah – M. Carcela-González (Samir, 82.), Muleka. Vezetőedző: Philippe Montanier
FEHÉRVÁR: Kovácsik – Muszliu, Stopira, Fiola – Nikolov – Bolla, Nego, Houri (Hodzic, 89.), Petrjak (Bamgboye, 63.), Hangya – Nikolics (Zivzivadze, 65.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Nikolics (0–1) a 10., Gavory (1–1) az 50., Amallah (11-esből, 2–1) a 77., Amallah (11-esből, 3–1) a 85. percben.