Alacsony színvonalú mérkőzésen nyert a Zvezda a török bajnok ellen

2022.10.27. 20:50
Nem volt könnyű dolguk a piros-fehér mezes szerbeknek a masszív törökök ellen, de sikerült győzelmet aratniuk (Fotó: AFP)
Az Európa-liga H-csoportjában a Crvena zvezda 2–1-re legyőzte a Trabzonsport, így megtartotta esélyét a tavaszi folytatásra.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
H-CSOPORT
CRVENA ZVEZDA (szerb)–TRABZONSPOR (török) 2–1 (1–1)
Belgrád, Rajko Mitics Stadion. Vezette: Joao Pinheiro (portugál)
ZVEZDA: Borjan – Erakovics, N. Milunovics, Dragovic, Rodics (Mijatovics, 83.) – G. Kanga, Szrnics (M. Ivanics, 60.) – Bukari, Katai (Kangwa, 75.), Sz. Mitrovics (I. Mustapha, 83.) – Pesics. Vezetőedző: Milos Milojevics
TRABZONSPOR: Cakir – Jens Larsen, Bartra, Vitor Hugo, Elmali – Gbamin (Ömür, 68.), Hamsík (Yazici, 82.) – Bardi (Lahtimi, 82.), Baszaketasz, Trézégé – Bozok (Djaniny, 68.). Vezetőedző: Abdullah Avci
Gólszerző: Katai (37.), Pesics (64.), ill. Bakaszetasz (39.)

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT ITT OLVASHATJÁK!

A három ponttal a csoport utolsó helyén álló belgrádiaknak mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy reménykedhessenek még abban, hogy a tavaszt is az európai kupaporondon tölthetik. Ennek ellenére a Trabzonspor kezdte jobban a mérkőzést, de Hamsík lövései rendre célt tévesztettek. A folytatásban a hazaiak is egyre többször odaértek Cakir kapuja elé, azonban az első gól megszerzéséhez a törökök álltak közelebb, a 34. percben Bardi lövése után a kapufán csattant a labda. Hiába a több török lehetőség, a 37. percben a hazaiak szereztek vezetést, Katai 16 méterről vette be Cakir kapuját. Nem sokáig tartott a szerb öröm, a 39. percben ugyanis Bakaszetasz szabadrúgása utat talált a kapuba, egyenlítettek a törökök.

A második félidő álmoskásan kezdődött, az iram az egész játékrészben rendkívül alacsony volt. Az 55. percben Hamsík kapufáját követően megint a törökök jártak közelebb a vezetés megszerzéséhez, de a 64. percben gyors támadás végén Pesics révén mégis a szerbek találtak be. A folytatásban már egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, így a lefújás után a szerbek második hazai győzelmüknek örülhettek. Az utolsó fordulóban a már biztosan csoportelső Ferencváros mögött óriási harc várható a második továbbjutó és a harmadik, konferencialigát érő helyért. 2–1

A csoport másik mérkőzésén:Ferencváros–Monaco 1–1