Őrült, ötgólos meccsen győzte le a Celtic otthon a Betist

CS. M.CS. M.
2021.12.09. 20:51
Joaquín (balra) gólpasszt adott, Bain (jobbra) hatalmas védéseket mutatott be (Fotó: Getty Images)
Akárcsak az első fordulóban, ezúttal is őrült, fordulatokkal teli mérkőzést játszott egymással a Celtic és a Real Betis az Európa-liga G-csoportjában. Az utolsó körben a harmadik helyen záró skótok 3–2-re felülmúlták a továbbjutó spanyolokat a Ferencváros kvartettjében.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
G-CSOPORT
Celtic (skót)–Real Betis (spanyol) 3–2 (1–0)
Glasgow,
Celtic Park.Vezette:Stefanski (lengyel)
Celtic:Bain – Bitton, Welsh, Montgomery (Johnstone, 65.), Scales – Urhoghide, Liam Shaw (C. McGregor, 65.), Soro (Turnbull, 65.), McCarthy, Ajeti (Furuhasi, 28.; E. Henderson, 71.), Abada.Menedzser:Ange Postecoglou
Real Betis:R. Silva – Ruibal (Montoya, 76.), Pezzela, E. González, Miranda (A. Moreno, 76.) – Akouokou, Carvalho (William José, 79.) – Lainez (Rober, 63.), Joaquín, Tello (Juanmi, 79.) – Iglesias.Vezetőedző:Manuel Pellegrini
Gólszerző:Welsh (3.), E. Henderson (72.), Turnbull (78. – 11-esből), ill. Bain (69. – öngól), Iglesias (75.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egyik csapat számára sem volt már tétje ennek az összecsapásnak, hiszen a Betis második, valamint a Celtic harmadik helye is biztossá vált az ötödik fordulóban. A skótok meglehetősen felforgatott kezdőcsapattal futottak ki a pályára, de így is ők kezdtek aktívabban, motiváltabban.

A harmadik percben bal oldali szöglet utánStephen Welshcsúsztatott védhetetlenül Rui Silva kapujába, így korán előnyhöz jutott a Celtic (1–0). Nagyjából tíz percig játszottak még jobban a skótok, majd a Betis vette át az irányítást a szünetig, s bár rengeteg lövéssel próbálkozott, Scott Bain mindig védeni tudott – ha kellett.

A második játékrész aztán egészen őrültre sikeredett. Ismét a Celtic kezdett jobban, de 69. percben egyenlített a Betis: Borja Iglesias kapáslövését a kapufára paskolta Bain, onnan azonban rá pattant a labda, majd beesett a kapuba – öngól. A túloldalon alig három perccel később az egy perccel korábban kényszerű okokból becserélt Ewan Hendersonközvetlen közelről a kapuba passzolt, így máris visszavették a vezetést a skótok (2–1). De nem sokáig! A 75. percben ugyanis Iglesias a meccsen már harmadjára ugrott ki a védők mögül, s egy az egyben ekkor már nem hibázott – újra egyenlő volt az állás. Naná, hogy ezzel még nem volt vége: két perccel később teljesen egyértelmű buktatás történt a Betis tizenhatosán belül, 11-eshez jutottak a skótok, David Turnbull pedig nem hibázott.

A hajrában gól már nem született, de további ziccerek és egy kapufa is volt, na meg közel tíz perc ráadás. A Betis vereséggel, de továbbjutással, a Celtic emlékezetes győzelemmel búcsúzott (és az Ekl-ben folytathatja a tavasszal).3–2