Az Európa-liga elődöntőjében az Eintracht Frankfurt odahaza is megverte a West Ham Unitedet, ezzel bejutott a sorozat fináléjába.

Eintracht Frankfurt (német)–West Ham United (angol) 1–0 (1–0)
FRANKFURT: Trapp – Tuta, Hinteregger (Al. Touré, 7.), N'Dicka – Knauff, D. Sow, Rode (Jakic, 76.), Kosztics – Hauge (Hrustic, 82.), Borré (Paciencia, 82.), Kamada. Vezetőedző: Oliver Glasner
WHU: Areola – Coufal (Jarmolenko, 87.), Dawson, Zouma, Cresswell – Soucek, Rice – Bowen, Lanzini (Ben Johnson, 21.), Fornals (Benrahma, 74.) – Antonio. Menedzser: David Moyes
Kiállítva:
Cresswell (17.)
Továbbjutott: a Frankfurt, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel

A MÁSIK ÁGON
Rangers (skót)–RB Leipzig (német)3–1 (Tavernier 19., G. Kamara 24., Lundstram 81., ill. Nkunku 71.)
Továbbjutott: a Rangers, 3–2-es összesítéssel

A Frankfurttól már megszokott fantasztikus körítés közben lépett pályára az Eintracht és a West Ham, sajnos a meccs előtt a korábbi sötét idők is visszasandítottak bandzsa szemükkel.

Szerencsére a stadionon belül csak annyi problémát okozott a szurkolók egy csoportja, hogy kitessékelték a székeket a szektorukból, hiszen a minőségi drukkolás köztudottan tágas tereket igényel. Volt legalább hol izgatottan toporogni, amíg a játékvezető, Jesús Gil Manzano visszanézte Aaron Cresswell szabálytalanságát: a londoni védő kevesebb mint húsz perc játék után piros lapot kapott, és mivel az első meccsen egy góllal nyert idegenben a Frankfurt, nagyon nehéz helyzetbe került a WHU.

Hát még Rafael Borré gólja után!

Érdekes módon innentől kezdve sokkal veszélyesebben játszott a West Ham, Michail Antoniónak két helyzete is volt, a másodiknál egyenesen a gólvonalról mentette a közeli próbálkozást Evan Ndicka.

A fordulás után elővették a németek a Rammstein-taktikát, ütemes, feszes és pontos mezőnyharccal fárasztották az ellenfelet, csak éppen Oliver Glasner tanítványai ritkán húztak váratlant.

Sajnos messze nem nőtt fel a mérkőzés az 50 ezer néző teljesítményéhez, de legalább a hajrára fordulva felizzott a hangulat a gyepen is. Többen is sárga lapot kaptak, és David Moyes, a vendégek menedzsere annyira begurult a hazai játékosokkal folytatott vita végére, hogy mehetett az öltözőbe. A Borrét váltó Goncalo Paciencia után Antonio és Tomás Soucek is elrontott egy-egy ziccert, miközben a hazai kapu mögött a B-közép felsorakozott a reklámtáblák mögött, hogy a gyepen ünnepelje a finálét a kedvenceikkel.

Egyébként minden angol szöglet előtt ki lehetett volna osztani egy esernyőt szegény Jarrod Bowennek, akihez nem csak csúnya szavakat vagdostak. Nyilván lesz még ennek az ügynek folytatása.

A Frankfurt lett az első német csapat, amely az UEFA-kupa után az El döntőjébe is eljutott, a szurkolók pedig alaposan megünnepelték a történelmi tettet.1–0

Micsoda éjszaka! (Fotó: AFP)

Jöhet a visszavágó

Veszélyben a... léc

Hatalmas tömeg a pályán, füstökkel és némi tüzeskedéssel. Népünnepély.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Benrahma az ötös jobb sarka elől jobbal a kapusba lő.

A hazai szurkolók felsorakoznak a hazai kapu mögötti reklámtáblák mögött.

90+3. perc Bowen ballal a kapushoz lő kissé jobbról, 16-ról, Touré mellől.

90+2. perc Jakic a 16-os jobb sarka elől jobbal centiméterekkel lő a bal felső sarok mellé!

Öt perc a ráadás.

90. perc Nincs gól,
Bowen jobb oldali szögletét az ötös bal sarkáról a jobb, azaz a rövid alsó mellé fejeli Soucek!

88. perc Sow jobbal 15-ről feladja a labdát a kapusnak, Antonio lövése már jobb, de jobbal az ötös bal sarka elől nem tud túljárni Trapp eszén, aki fogja a bal füle mellé érkező labdát.

87. perc Andrij Jarmolenko be, Coufal le, védő helyett szélső.

86. perc Torué gondol egyet, a 16-os elől jobbal kapura lő, Aréola kitolja a labdát a léc aló.

83. perc Helyzet,
Paciencia ballal nem sokkal lő a jobb alsó sarok mellé hatról, kicsit balról! Kosztics készített elő balról egy ballábas beadással.

82. perc Goncalo Paciencia be, Borré le, Ajdin Hrustic be, Hauge le.

81. perc Ansgar Knauff és Szaid Benrahma kap sárga lapot kakaskodásért.

80. perc
Rice jobblábas, 24 méteres lövését elkapja a bal sarok előtt Trapp.

78. perc Timothy Chandler megúszta sárga lappal. Moyes nagyot rúgott... egy üdítősládába.

77. perc HOPP, Bowen bal oldali szöglete Coufalé, aki ballal elrúg a labda fölött az ötösön. Michael Antonio sárga lapot kapott a beadás előtt, mert lökdöste a kapust, erre a David Moyes összevész a hazai cserejátékosokkal és az éppen előtte sétáló Rodével. Kiállítás!

76. perc Kristijan Jakic be, Rode le. Szűrőcsere.

75. perc Kosztics ellöki a jobb szélen Bowent, a sértett beadását az ötösön nagyon rosszul találja el fejjel Coufal.

74. perc Szaid Benrahma be, Fornals le,

74. perc Kamada középről Kosztics elé forgat, a szerb ballal nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé, 22-ről. Kissé balról.

72. perc Soucek indítja a jobb szélen Antoniót, aki jobbal nagy erővel középre lő, Trapp kivetődik, középre üti ki a labdát, de nincs ott érkező, csak védő.

69. perc Kamada három csel után gyengén a bal alsó mellé lő 12-ről.

Eközben a Lipcse...

Kisebbik kupa. Persze... de nem nekik!

65. perc Sebastian Rode nagyot rúg Bowenbe, sárga lap.

A West Ham előzőleg 1976-ban játszott Németországban, pontosabban az NSZK-ban, éppen ott. Kikapott. Korábban az 1. FC Magdeburg otthonában ikszek, Dortmundban kikapott.

60. perc Helyzet, Touré elrúgja a laddát az ötösön Antonio elől Bowen jobbról érkező beadása után, majd nem sokra rá Antonio nyesi balról ballal középre a labdát, amelyet hét méterről a kapushoz bólint Dawson!

58. perc Coufal bedobását Knauff Kosztics elé gyötri, a 24 méteres, ballábas lövés azonban a léc fölött hagyja el a játékteret.

56. perc Kosztics passzával Saw megindul, majd a 16-osról jobbal a jobb alsó mellé lő.

53. perc Fornals odanyúl jobb lábbal Knauff elé az ötös bal sarka előtt, szereli őt, a szélső gyorsan nekimegy estében Dawsonnak, hátha... de kirúgás, jogosan.

49. perc Borré ballal a bal alsó felé lő középről, 17 méterről, legördülve fogja azonban a labdát magabiztosan Aréola. Hauge passzolt jobbról jobbal az ék elé, ismét.

46. PERC FOLYTATJUK!

Ekl: az elődöntő visszavágói élőben az NSO-n!

Legutóbb az El-elődöntőben elsőkörös vereség után a Liverpool fordított, a Villarreal ellen, az előző 17 ilyen esetből 4-en tudtak csak fordítani a sorozat elődöntőjében.

Az Eintracht Frankfurt 1980 után juthat el az UEFA-/El-döntőbe, akkor a Mönchengladbach elleni házidömtőt megnyerték. A Frankfurt lehet az első német csapat, amely az UEFA és az EL finálájába is eljutott.

Cresswell: az előző 3 El-meccsén 2 piros lapot szerzett.

Jelentem, eldöntöttem?

Forrás: Weltfussball

E párharc legjobb góllövője:
Sir Trevor Brooking 2

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Declan Rice-nak
sárga lap.

45+1. perc Rode ballal a jobb alsó mellé lő középről, 21 méterről.

Négy perc a ráadás.

43. perc HELYZET, Bowen jobb oldali beadását a hosszú sarok elől jobbal két lépésről a jobb, azaz a rövid sarokba tenné Antonio, kirúgja azonban a labdát a gólvonal elől ballal Ndicka!

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

42. perc Evan Ndicka felrúgja a balon a Fornals által estében indított Antoniót, sárga lap.

Borré 43 meccset játszott az idényben, 10 góllal és 7 gólpasszal. A kolumbiai válogatottban 16-szor szerepelt, de a csatár ott gólt nem szerzett!

40. perc Hazai mezőnyfölény, rövid passzokkal.

Az Eintracht Frankfurt az előző 25 olyan alkalomból, amikor nyert egy európai párharc első meccsén, 22-szer továbbment. Idegenben hatszor nyertek az első meccsen, mindig továbbléptek.

33. perc
Bowen megindul a 16-os felé, nagy léptekkel, Touré méterekről csúszik oda elé, és elrúgja a labdát a középpályás elől. Aki nem sokra rá a saját 16-osán tisztáz a gólra éhes Kamada elől.

31. perc Soucek a léc fölé fejeli az ötös elől Johnson beadását.

30. perc Rice bombáz kapura jobbal 22-ről, beledobja magát a labda útjába azonnal Touré.

29. perc Nagy mentés, Antonio kapura tör Rice passzával, ám a 16-os előtt szereli őt szabályosan Tuta.

Dawson sem állt a helyzet magaslatán, sőt.

26. PERC ELDŐLNI LÁTSZIK, RAFAEL SANTOS BORRÉ BETALÁL! Knauff jobb oldali beadását kilenc méterről, középről a jobb alsóba rúgja, Coufalt megelőzve. Jobbal: 1–0!

22. perc
Fornals jobb oldali beadását a túlsó sarok elől kapura fejeli Dawson, de ment előle az utolsó pillanatban Rode. Az újabb Fornals-beadás után négyen is összefutnak az ötösön, ápolni kell Knauffot.

21. perc Ben Johnson be, Lanzini le. Karmester helyett szélsővédő.

22. perc Egy szöglet előtt Antonio valósággal elhajítja Borrét.

20. perc Kosztics ballal a bal alsó mellé rúgja a kissé balról, 19 méterről járó szabadrúgást.

19. perc MERT A TV-NÉZÉS UTÁN A VÉDŐ KIÁLL! Őrjöng mindkét tábor. A hazaiak tüzeket is gyújtanak.

17. perc Aaron Cresswell ellöki a 16-os előtt nem sokkal utolsó védőként a Kamada-indítással ellépő Haugét, sárga lap és szabadrúgás. Egyelőre.

15. perc Hatalmas angol mezőnyfölény, helyzetek nélkül, sőt kreatív indítások nélkül.

10. perc Hauge beadása igen rossz. Kirúgás.

7. perc Most. Hintereggert Antonio lökte el, de nem ezért sérült meg, a lökés után rosszul lépett.

7. perc Hintííííííí! Hintííííííííí! Zúg a tömeg, a védekezőspecialista ennek megfelelően visszatér. De Almamy Touré ott áll mestere mellett a kispadok előtt. Be is áll.

5. perc A jobb combjához kap Hinteregger, és lefekszik, mintha cserét kért volna. Touré öltözik is.

3. perc Creswell ad be egy szögletet balról ballal nagy szurkolói dobálózás után, Rice 13 méteres lövésébe belevetődik egy védő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta feketében, a vendégek kék-fehér-szürke mezben és szürke nadrágban.

Szék? Minek?

Rangers–RB Leipzig elődöntő – élőben az NSO-n!

Egy kis örökmérleg: 3 mérkőzés, 2 német és egy angol sikerrel, 5-5 góllal.

JÖTTEK-MENTEK!
A Frankfurttól a West Hamhez:

2019, Sébastien Haller, 50 000 000 euró

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Stefan Ilsanker, Enrique Herrero García és Erik Durm nincs nevezve, Christopher Lenz, Jan Schröder, Diant Ramaj és Jesper Lindström sérült, a vendégektől Issa Diop és Angelo Ogbonna maródi.

Az Eintracht kedvezőbb helyzetben van, hiszen az odavágón 2–1-re nyert, így a döntetlen is elég neki a döntőbe kerüléshez. Múlt csütörtöki találkozója óta nem is lépett pályára, pihentették a játékosokat a rendkívül fontos összecsapásra. Ezzel szemben a londoni együttest „szegény emberként” még az ág is húzza: vasárnap a London Stadionban az Arsenalt fogadta a Premier League-ben, és ugyanúgy 2–1-es vereséget szenvedett, mint három nappal korábban az Európa-liga elődöntőjében... A négy nyeretlen – utóbbi hármon vesztes – meccsnél járó West Hamtől hatalmas bravúr kell a továbbjutáshoz.

A párharc első meccsét múlt csütörtökön a Frankfurt nyerte Londonban 2–1-re. Mindkét csapat azért küzd, hogy több mint 40 év után először szerepelhessen európai kupadöntőben. Az első találkozón Philipp Hofmeister és Tim Brockmeier rádióriportereket a West Ham szurkolói a meccs közben támadták meg, ezért a szünetben a két kommentátort más helyekre ültették a rendezők.

A rendőrségnek egyelőre nem sikerült azonosítania a kisbuszokat, melyek közül az egyik biztosan frankfurti rendszámú volt.

A frankfurti rendőrség közlése szerint az angol együttes szimpatizánsai egy városi szórakozóhelyen gyűltek össze, majd szemtanúk szerint a német klub szurkolói két kisbusszal érkeztek a helyszínre. A 15-20, arcát eltakaró Frankfurt-drukker bement a szórakozóhelyre, ahol megtámadta a West Ham-szurkolókat, egyiküket, egy 34 éves férfit könnyebb sérülésekkel kórházba is kellett szállítani.

Az Eintracht Frankfurt szurkolóinak egy csoportja megtámadta a West Ham United néhány drukkerét szerdán, a két csapat csütörtök esti labdarúgó Európa-liga-mérkőzése előtt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FRANKFURT–WHU MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!