El: C. Ronaldo is szerzett gólt, nyert a Manchester United

K. Zs.K. Zs.
2022.09.15. 20:43
Cristiano Ronaldo a gólját ünnepli (Fotó: AFP)
Elkönyvelte első győzelmét a Manchester United a labdarúgó Európa-liga 2022–2023-as csoportkörében: a „vörös ördögök” 2–0-ra győztek a moldovai Sheriff vendégeként csütörtök este. A Lazio nem kis meglepetésre 5–1-re kikapott a dán Midtjyllandtól, a Feyenoord 6–0-ra kiütötte a Sturm Graz legénységét.

E-CSOPORT

A Real Sociedadtól hazai pályán elszenvedett vereség még egyértelműbbé tette, hogy a Manchester United számára csakis a győzelem elfogadható Tiraspolban – s bár nem kezdett jól, gyorsan meg is született a vezető gólja: Jadon Sancho egy csel után ballal, mintegy 14 méterről lőtt a hazai kapu bal alsó sarkába. A GÓL ITT!

A szünet előtt Cristiano Ronaldo duplázta meg az előnyt: a hazaiak Diogo Dalot ellen követtek el szabálytalanságot a 16-oson belül, és a kezdőcsapatban helyet kapó portugál világklasszis magabiztosan értékesítette a 11-est, ezzel be is állította a végeredményt. A GÓL ITT!

Egy kis stat: Cristiano Ronaldo klubkarrierje 699. gólját szerezte, és a Sheriff a 124. csapat, amelyiknek betalált a kapujába tétmérkőzésen. (Opta)

Lang Ádám ezúttal csak a kispadon kapott helyet a ciprusi Omoniában, amely a 30. percig őrizte a gól nélküli állást Spanyolországban: akkor Ander Guevara hatalmas távoli lövéssel megszerezte a vezetést a Real Sociedadnak. Az 50. percben Lang is pályára lépett, egy másik cserejátékos, Bruno a 72.-ben egyenlített, csakhogy a 80. percben gyors akció végén Alexander Sörloth közelről belőtte a hazaiak győztes gólját.

F-CSOPORT

Az első forduló győzteseinek nagyon rossz napjuk volt: a Sturm Graz már a szünetben négygólos hátrányban volt Rotterdamban, és végül hatot kapott a Feyenoordtól, ami még úgy is mellbevágó, hogy az osztrák csapat olyan fiatal kezdő tizeneggyel állt ki, mint korábban soha az Európa-ligában/UEFA-kupában – persze azért nem volt ez gyerekcsapat, 24 év, 27 nap volt az átlagéletkor.

A Lazio is hatalmas verésben részesült: a Midtjylland Paulinho közeli lövésével kezdte a gólgyártást, majd 5–1-re megverte a római csapatot.

G-CSOPORT

A sérült Sallai Roland nélkül kiálló Freiburg már az 5. percben megszerezte a vezetést Nicolas Höfler csúsztatott fejesével, aztán Michael Gregoritsch duplájával már-már megalázó verést mért a szebb napokat látott Olympiakoszra.

A német csapat egyedül maradt százszázalékos a csoportban, hiszen a Nantes a második félidő derekán összeomlott Azerbajdzsánban, 11 perc alatt beszedett három gólt, és simán kikapott a Qarabagtól.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
E-CSOPORT

Sheriff Tiraspol (moldovai)–Manchester United (angol) 0–2 (Sancho 17., C. Ronaldo 39. – 11-esből)
Real Sociedad (spanyol)–Omonia (ciprusi) 2–1 (Guevara 30., Sörloth 80., ill. Bruno 72.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Real Sociedad 2 2 3–1 +2 6
2. Manchester United 2 1 1 2–1 +1 3
3. Sheriff 2 1 1 3–2 +1 3
4. Omonia 2 2 1–5 –4 0

F-CSOPORT
Midtjylland (dán)–Lazio (olasz) 5–1 (Paulinho 26., Kaba 30., Evander 52. – 11-esből, Isaksen 67., Sviatchenko 72., ill. Sz. Milinkovics-Szavics 57.)
Feyenoord (holland)–Sturm Graz (osztrák) 6–0 (Dzsahanbahs 9., 41., Hancko 31., Pereira 34., S. Giménez 66., Idrisszi 78.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Feyenoord 2 1 1 8–4 +4 3
2. Lazio 2 1 1 5–7 –2 3
3. Sturm Graz 2 1 1 1–6 –5 3
4. Midtjylland 2 1 1 5–2 +3 3

G-CSOPORT
Olympiakosz (görög)–Freiburg (német) 0–3 (Höfler 5., Gregoritsch 25., 52.)
Qarabag (azeri)–Nantes (francia) 3–0 (Owusu 60., Zoubir 65., Jankovics 70.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Freiburg 2 2 5–1 +4 6
2. Qarabag 2 1 1 4–2 +2 3
3. Nantes 2 1 1 2–4 –2 3
4. Olympiakosz 2 2 1–5 –4 0

H-CSOPORT
Trabzonspor (török)–Crvena zvezda (szerb) 2–1 (Hamsík 16., Trézégé 68., ill. V. Nikolics 81.)
Monaco (francia)–Ferencváros 0–1 (Vécsei 80.)

A-CSOPORT
Bodö/Glimt (norvég)–Zürich (svájci) 2–1 (Selnaes 54. – öngól, Vetlesen 58., ill. Avdijaj 81.)

B-CSOPORT
Dinamo Kijev (ukrán)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–1 (Gyurcsó 8.)
Rennes (francia)–Fenerbahce (török) 2–2
(Terrier 52., Majer 54., ill. Kahveci 60., E. Valencia 90+2. – 11-esből)

C-CSOPORT
Real Betis (spanyol)–Ludogorec (bolgár) 3–2 (Luiz Henrique 25., Joaquín 39., Canales 59., ill. Deszpodov 45+1., Rick 74.)
Roma (olasz)–HJK (finn) 3–0
(Dybala 47., Lo. Pellegrini 49., Belotti 68.)

D-CSOPORT
Union Saint-Gilloise (belga)–Malmö (svéd) 3–2 (Burgess 17., Teuma 69., Boniface 71., ill. Ceesay 6., Kiese Thelin 57.)
Braga (portugál)–Union Berlin (német) 1–0