Három góllal nyert odahaza az Arsenal, és továbbjutott

Pierre-Emerick Aubameyang (piros-fehér mezben) nem volt csúcsformában, de ez is belefért a BATE ellen (Fotók: AFP)
Az Arsenal odahaza három nullára nyerve ledolgozta idegenben összeszedett egygólos hátrányát a Mol Vidi FC-verő BATE ellen, így a legjobb 16 közé jutott a labdarúgó Európa-ligában.

Arsenal (angol)–BATE Boriszov (fehérorosz) 3–0
(Volkov 4. – öngól, Mustafi 39., Papasztathopulosz 60.)
Továbbjutott: az Arsenal, 3–1-es összesítéssel

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Az Arsenal Boriszovban kellemetlen,egygólos vereséget szenvedett a BATE elleni párharc első felvonásán,így aki azt hitte, hogy a londoniak lerohanják a fehéroroszokat, és már az első félidőben eldöntik a mérkőzést, az – nyert.

Kellett is igyekeznie az Arsenalnak, mert ebben az idényben más trófeát egyetlen másik sorozatban sem nyerhet, igaz, a vezetés megszerzését Zahar Volkov vállalta magára, aki az első négy percben kétszer is a saját kapuja felé küldte a labdát, másodszorra már balsikerrel járt.

Hatalmas fölényben futballozott az angol csapat, amelyben ugyan kevés angol futballista szerepelt, de sikerrel elevenített fel egy régi szigetországi hagyományt, elvégre előbb Shkodran Mustafi, majd a lesérülő Laurent Koscielnyt váltó Szokratisz Papasztathopulosz fejelt gólt az ötösről. 3–0

Fejben jobbak voltak a hazaiak

Nem volt telt ház a londoni közlekedési csúcs miatt is, de a megjelentek morogtak picit a hajrára fordulva, mert többet vártak a pénzükért. Vigaszként beállt elbúcsúzni a 37 éves egykori arsenalos kedvenc, Alekszandr Hleb, de a 85. perctől kezdtek hazaszállingózni a szurkolók.

Jól sejtették, az utolsó percben már semmi érdekes esemény sem történt, az Arsenal kipipálta a kötelező továbbjutást. Nagy kérdés: vajon a Mol Vidi FC nagyobb erőfeszítésre kényszerítette volna az „ágyúsokat”?