El: a Young Boys elleni sikerrel csoportgyőztes a Roma

2020.12.03. 23:11
Nem bírtak egymással Kolozsváron (Fotó: Manases Sándor)
Az Arsenal magabiztosan legyőzte az osztrák Rapid Wient, így a mezőny egyetlen százszázalékos együttese maradt. A Roma, a Granada és a PSV csatlakozott a már korábban továbbjutó csapatokhoz, valamint eldőlt az is, hogy a Lang Ádámot foglalkoztató Omonia első győzelme ellenére is búcsúzni kényszerül.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
Roma (olasz)–Young Boys (svájci) 3–1 (Mayoral 44., Calafiori 59., Dzeko 81., ill. Nsamé 34.)
CFR Cluj (román)–CSZKA Szófia (bolgár) 0–0

A Roma hátrányból fordítva legyőzte a második helyen álló Young Boyst, így az utolsó forduló előtt már matematikailag is biztossá tette, hogy a csoport élén zár. Az olaszok bő tíz perccel a szünet előtt kerültek hátrányba, ám még a szünet előtt egyenlíteni tudtak, majd a második félidőben Calafiori és Dzeko góljaival tették biztossá sikerüket.

A gól nélküli döntetlen tökéletesen tükrözi a játék képét a CFR és a CSZKA Szófia kolozsvári összecsapásán. A Dan Petrescu hétfői menesztése után edző nélkül maradt román bajnoknak csak az első félidőben akadtak helyzetei, de Michaël Pereira mellé fejelt, az egyedül kapura törő Gabriel Debeljuh pedig lábon lőtte Gustavo Busatto kapust.

Az első négy fordulóban gólt sem szerző bolgár csapat végig többet birtokolta a labdát, szünet után pedig csak az átlövéseket hárító Cristian Balgradean kapus és a közeli vendégkísérleteket blokkoló Andrei Burca akadályozta meg a szófiai gólszerzést. A CFR emberhátrányba került a végére, Alexandru Chipciu műesésért kapta meg a második sárga lapját a 85. percben, társai azonban nélküle is kivédekezték a hátralevő időt. A hazai pontvesztés ellenére a kolozsvári gárda versenyben maradt a továbbjutásért, ehhez azonban a jövő héten Svájcban kell legyőznie a Young Boyst.

AZ A -CSOPORT ÁLLÁSA
1. Roma 5 4 1 12–2 +10 13
2. Young Boys 5 2 1 2 7–6 +1 7
3. CFR Cluj 5 1 2 2 3–8 –5 5
4. CSZKA Szófia 5 2 3 0–6 –6 2

B-CSOPORT
Molde (norvég)–Dundalk (ír) 3–1(Wolff Eikrem 30., Omoijuanfo 41., Ellingsen 67., ill. Flores 90+4.)
Arsenal (angol)–Rapid Wien (osztrák) 4–1 (Lacazette 10., Pablo Marí 18., Nketiah 44., Smith Rowe 66., ill. Kitagava 47.)

A B-csoportban azArsenalaz ötödik mérkőzését is könnyedén megnyerte: az „ágyúsok” ezúttal az Emirates Stadionban, hosszú idő után újra nézők – igaz, „csak” 2000 fő – előtt 4–1-re legyőzte aRapid Wient.A gólgyártást Alexandre Lacazette indította be, majd Pablo Marí, Eddie Nketiah és Emile Smith Rowe is beköszönt, az osztrákok erejéből pedig csak a szépítésre futotta.

A másik mérkőzésen aMoldehazai pályán 3–1-re nyert aDundalkellen, így az Arsenal mögötti második továbbjutó hely sorsa az utolsó körben dől majd el a Rapid–Molde meccsen – az osztrákok csak akkor lépnek az egyenes kieséses szakaszba, ha 1–0-ra nyernek, vagy legalább két góllal legyőzik norvég ellenfelüket.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Arsenal 5 5 16–3 +13 15
2. Molde 5 3 2 7–9 –2 9
3. Rapid Wien 5 2 3 9–11 –2 6
4. Dundalk 5 5 6–15 –9 0

C-CSOPORT
Nice (francia)–Leverkusen (német) 2–3 (H. Kamara 26., D. Ndoye 41., ill. M. Diaby 22., Dragovic 32., Baumgartlinger 51.)
Slavia Praha (cseh)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 3–0
(Sima 31., 85., Stanciu 36.)

D-CSOPORT
Rangers (skót)–Standard Liege (belga) 3–2 (Goldson 39., Tavernier 45+1. – 11-esből, Arfield 63., ill. Lestienne 6., Cop 41.)
Benfica (portugál)–Lech Poznan (lengyel) 4–0 (Vertonghen 36., D. Núnez 57., Pizzi 58., Weigl 89.)

AC- és a D-csoportbanegyszerű volt a képlet, tulajdonképpen megvolt már a négy továbbjutó, hiszen előbbi csoportban aSlavia Praha, Leverkusenpáros hat-hat ponttal előzte meg a Nice-t és a Hapoel Beer-Sevát, utóbbiban pediga Rangers és a Benficaöt-öt ponttal a másik két gárdát.

Hogy matematikailag is biztossá váljanak a dolgok, mind a négy esélyes legyőzte ellenfelét az ötödik fordulóban (igaz, a Rangers kétszer is hátrányban volt), így tovább nőtt a különbség a felek között.

E-CSOPORT
Granada (spanyol)–PSV (holland) 0–1 (Malen 38.)
Omonia Nicosia (ciprusi)–PAOK (görög) 2–1 (Kakulli 9., Jordi Gómez 84. – 11-esből, ill. Colisz 39.)

Az E-csoport rangadóján holland siker született Spanyolországban: a PSV Donyell Malen góljával 1–0-ra nyert a Granada vendégeként. Mivel a kvartett másik mérkőzésén a Lang Ádámot végig a soraiban tudó Omonia Nicosia 2–1-re legyőzte a PAOK-ot, eldőlt, hogy biztosan a Granada és a PSV folytathatja a szereplését a második számú európai kupasorozatban.

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Granada 5 3 1 1 6–3 +3 10
2. PSV Eindhoven 5 3 2 8–9 –1 9
3. PAOK 5 1 2 2 8–7 +1 5
4. Omonia 5 1 1 3 5–8 –3 4

F-CSOPORT
AZ Alkmaar (holland)–Napoli (olasz) 1–1 (Martins Indi 54., ill. Mertens 6.)
Real Sociedad (spanyol)–Rijeka (horvát) 2–2 (J. Bautista 69., Nacho Monreal 79., ill. Velkovszki 38., Loncar 73.)

A Napoli azzal a tudattal lépett pályára az AZ Alkmaar vendégeként, hogy ha nyer, továbbjut. Ennek megfelelően hamar előnybe is kerültek az olaszok az első félidő elején, ám a hollandok a szünet után röviddel egyenlítettek.

A csoport másik meccsén ugyanis némi meglepetésre az eddig pont nélkül álló és biztosan búcsúzó Rijeka ikszelt a Real Sociedad vendégeként, vagyis az AZ, Napoli, Sociedad trió között az utolsó körben dől el minden kérdés.