El: a Roma hátrányból nyert a Ludogorec ellen, és másodikként végzett

2022.11.03. 23:03
Pellegrini kétszer is büntetőből volt eredményes (Fotó: AFP)
Csütörtök este véget ért az Európa-liga csoportköre, és kiderült, hogy Szalai Attila (Fenerbahce) és Schäfer András (Union Berlin) csapata a második számú sorozatban folytathatja, míg a Rennes ellen gólpasszt adó Gyurcsó Ádám (AEK Larnaca) csapata tavasszal az Európa-konferencialigában szerepel majd. Szintén maradt az El-ben a Roma, amely hátrányból fordítva nyert a Ludogorec ellen, amelyet így megelőzött.

Az A-csoportban a lényegi kérdések már eldőltek a forduló előtt, hiszen tudott volt, hogy az Arsenal és a PSV végez az első két helyen, a Bodö/Glimt és a Zürich pedig küzd a harmadik helyért. A csoportgyőzelmet végül az Arsenal szerezte meg, miután Kieran Tierney találatával a 17. percben előnybe került és a svájciak a folytatásban nem tudtak rá válaszolni. A második hely így a Norvégiában mindkét félidőben egyszer eredményes PSV-é lett – az első félidőben Alfons Samspsted góljával szereztek vezetést a hollandok, a másodikban Johan Bakayoko talált be.Ez pedig azt is jelenti, hogy a Bodö maradt a harmadik, és mehet az Európa-konferencialigába, a Zürichnek pedig véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

A B-csoportban is hasonló volt a helyzet, mint az A-ban, itt a forduló előtt eldőlt, hogy a Fenerbahce és a Rennes folytatja az El-ben, Gyurcsó Ádámot foglalkoztató AEK Larnaca biztosan harmadik helyen zár, míg a Dinamo Kijev a negyedik. A Fener az ukránok ellen Szalai Attilával a kezdőben állt ki, s az első félidőben el is döntötte a mérkőzést. A játékrész közepén Arda Güler szerzett vezetést, majd a hajrában Willian Araois betalált. A csoport másik meccsén korán vezetést szerzett a Rennes, ám Matthis Albine gólja nem ért három pontot, mert a 76. percben Rafa Lopes egyenlített – Gyurcsó Ádám passzából, akit a hajrában lecseréltek.

A C-csoportban a Betis első helye és a HJK utolsó helyen is biztos volt már – a spanyolok a papírformát igazolva 3–0-ra győztek is. Annál izgalmasabban alakult a Roma–Ludogorec összecsapás, a felek ugyanis egymás között dönthették el, melyik folytatja az El-ben tavasszal, s melyik kerül át az Ekl-be. Az egymás elleni első meccsüket a bolgárok nyerték 2–1-re, így a döntetlen nekik kedvezett volna, az olaszoknak mindenképpen győzniük kellett. A nyílt sisakos küzdelmet hozó első félidő végén kisebb meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést, Rick góljával, ám José Mourinho csapata a második félidőben sokkal hatékonyabb futballra váltott és Lorenzo Pellegrini két büntetőből elért duplájával megfordította a mérkőzést, majd Nicolo Zaniolo találatával be is biztosította a második helyet jelentő győzelmet – tegyük hozzá, másképp alakult volna a mérkőzés, ha a videobíró nem vonja vissza Gustavo Nonato gólját a második és a harmadik római találat között.

A D-csoportban az Union Berlin a biztos csoportelső Union SG otthonában látogatott, és Sven Michel korai góljával bebiztosította a csoport második helyét. Schäfer András a 62. percben lépett pályára a vendégeknél. A portugál Braga ugyan győzött 2–1-re a nullapontos csoportutolsó Malmö ellen hazai pályán, denem tudta megelőzni Schäferéket, így az Ekl-ben folytatja tavasszal.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ

A-CSOPORT
Arsenal (angol)–Zürich (svájci) 1–0
(Tierney 17.)
Bodö/Glimt (norvég)–PSV (holland) 1–2 (Zugelj 90+3., ill. Sampsted 36. – öngól, Bakayoko 52.)

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Arsenal 6 5 1 8–3 5 15
2. PSV 6 4 1 1 15–4 11 13
3. Bodö/Glimt 6 1 1 4 5–10 –5 4
4. Zürich 6 1 5 5–16 –11 3

B-CSOPORT
Dinamo Kijev (ukrán)–Fenerbahce (török) 0–2 (Güler 23., Arao 45+2.)
Rennes (francia)–AEK Larnaca (ciprusi) 1–1 (Abline 17., ill. Rafa Lopes 76.)

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Fenerbahce 6 4 2 13–7 6 14
2. Rennes 6 3 3 11–8 3 12
3. AEK Larnaca 6 1 2 3 7–10 –3 5
4. Dinamo Kijev 6 1 5 5–11 –6 1

C-CSOPORT
Roma (olasz)–Ludogorec (bolgár) 3–1 (Lo. Pellegrini 56., 65. – mindkettő 11-esből, Zaniolo 85., ill. Rick 42.)
Real Betis (spanyol)–HJK (finn) 3–0 (Ruibal 20., 40., Fekir 90+3.)