El: a Porto életben tartotta esélyeit, továbbjutott az Alkmaar

D. Á.D. Á.
2019.11.28. 21:07
A Portónak nagyon fontos volt a három pont megszerzése (Fotó: AFP)
Az Európa-liga csoportkörének 5. fordulója rengeteg izgalmat tartogatott – fordított a Porto, emberhátrányban kétgólos hátrányból egyenlített és jutott tovább az AZ Alkmaar, a Wolves pedig látványos meccsen 3–3-as döntetlent játszott a Braga otthonában.

G-CSOPORT

A Young Boys a 76. percig 1–0-ra vezetett hazai pályán a Porto ellen, de a portugálok három perc alatt fordítottak, és 2–1-re megnyerték a mérkőzést. A Feyenoord fordulatos meccsen 2–2-es döntetlent játszott a Rangersszel, így maradt a hárompontos különbség a két csapat között. Az utolsó fordulóra teljesen nyílt maradt a csoport, még bárki továbbjuthat, még az utolsó Feyenoord is.

I-CSOPORT

A Wolfsburg a még nyeretlen Olekszandrija otthonában szerzett kulcsfontosságú három pontot, és mivel a Saint-Étienne és a Gent nem bírt egymással, biztossá vált a német és a belga csapat csoportkörből való továbbjutása.

J-CSOPORT

A Romának égető szüksége volt a három pontra a Basaksehir ellen. Ennek megfelelően az olaszok nagyon motiváltak voltak a mérkőzés első percétől, és már a félidőben 3–0-ra vezettek. Ez az eredmény kitartott egészen a meccs végéig, így a rómaiak győzelmet ünnepelhettek Törökországban, és a 2. helyről várhatják az utolsó fordulót. A csoport másik meccsén a Mönchengladbach a Wolfsberghez látogatott, és visszavágott a legutóbbi súlyos, 4–0-s vereségért, hiszen ezúttal Lars Stindl góljával legyűrte osztrák ellenfelét, amely a vereséggel már biztosan nem juthat tovább.

K-CSOPORT

Egészen elképesztő meccset játszott egymással a Sporting Braga és a Wolverhampton: a portugálok már a 6. percben megszerezték a vezetést, a vendégek azonban még az első félidőben, húsz perc leforgása alatt hárommal válaszoltak (1–3). A hazai együttes nem esett össze, a szünet után egyenlített, így mindkét csapat bebiztosította a továbbjutását. 3–3

Ugyanis a Holman Dáviddal felálló Slovan Bratislava hiába került előnybe a Besiktas vendégeként, a törökök a hajrához érve egyenlítettek, majd fordítottak (2–1), így matematikai esélye sem maradt a pozsonyi csapatnak. Holmant a 83. percben lecserélték.

L-CSOPORT

Az AZ Alkmaarnak megvolt a lehetősége arra, hogy a csoport élére ugorjon, hiszen délután a már továbbjutott Manchester United nagy meglepetésre kikapott az Asztanától. Ezt az esélyt azonban elszalasztotta a holland csapat, hazai környezetben ugyanis 2–2-es döntetlent játszott a Partizannal. De hogyan! Amikor a 84. percben a játékvezető kiállította az AZ-ból Myron Boadut, a belgrádiak már két góllal vezettek, és sima hajrának néztek elébe. Csakhogy a hazaiak máshogy gondolták, a duplázó Ferdy Druijf révén egyenlítettek, amivel végleg lerázták magukról a Partizant – ők meg továbbjutottak a csoportból.