El: a Napoli élt az esélyével; „majdnem továbbjutások”

B. L.B. L.
2020.11.26. 23:03
A Napoli kihasználta, hogy iksz lett a másik meccs (Fotó: AFP)
Az Európa-liga 21 órás sávjának C–F csoportjaiban a Napoli kihasználta a csoportrangadó döntetlenjét és élre állt, a Rangers és a Granada pedig sokáig továbbjutónak tűnt, de egyelőre még várniuk kell a feleknek. A J-csoportban simán nyert a Tottenham.

AZ A-CSOPORT MECCSEIRŐL BŐVEBBEN ITT!

A B-CSOPORTRÓL ÉS A 18.55-ÖS SÁVRÓL BŐVEBBEN ITT!

A C-csoportban a Leverkusen 4–1-re győzte le hazai pályán a Hapoelt.A német csapat 22 kapura lövésig jutott, és 80 százalékban birtokolta a labdát – teljesen dominálta a mérkőzést. A kvartett másik összecsapásána Nice hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a prágai Slaviától.Ezzel a Leverkusennek és a Slaviának is 9 pontja van a csoport első két helyén.

A D négyesben a Steven Gerrard irányítottaRangerssokáig továbbjutásra állt a portugálBenficaellen: a 69. percben még 2–0-ra vezettek a skótok, ám a vendégek a 78. percben szépítettek, majd három perccel későbbPizzigyönyörű támadás végén megszerezte az egy pontot jelentő gólt. A döntetlennek nem örülhet a Rangers, amelynek így a következő körig várnia kell arra, hogy biztosítsa a továbbjutását. A négyes másik összecsapásán aStandard Liegeaz utolsó pillanatokban tudta a maga javára fordítani aLech Poznanelleni mérkőzést, s 2–1-re nyert – mindkét alakulat tíz mezőnyjátékossal fejezte be a találkozót.

Az E-csoportban a Granada villámgyorsan megszerezte a vezetést az Omonia ellen, és bár a vendégek egyórányi játékidő után egyenlítettek, végül a házigazda megnyerte a mérkőzést. A továbbjutás viszont még nincs meg, mivel a PAOK hiába vezetett két góllal is, kikapott Eindhovenben, így a PSV feljött a második helyre, és továbbra is hárman maradtak itt életben.

Az F jelű kvartett rangadóján az AZ Alkmaar és a spanyol éllovas Real Sociedad nem bírt egymással – ezt köszönte szépen a Napoli, és a Rijeka legyőzésével átvette a vezetést.

A J-csoportban a Bulgáriában aratott 3–1-es győzelem után aTottenham HotspurLondonban is könnyedén nyert aLudogorec Razgradellen. Mourinho csapataCarlos Viníciusgóljával szerezte meg a vezetést, majd a brazil támadó az első félidőben még egyszer betalált.

A fordulás utánHarry Winksnagyjából 50 (!) méterről ívelte a labdát a kapuba, végülLucas Mourais beköszönt, ígya Tottenham 4–0-ra nyert.A Spurs a következő körben a LASK vendégeként egy pontszerzéssel biztossá teheti a továbbjutását.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

C-CSOPORT
Nice (francia)–Slavia Praha (cseh) 1–3 (Gouiri 61., ill. Lingr 15., Olayinka 64., Sima 75.)
BayerLeverkusen (német)–Hapoel Beer-Seva (izrael) 4–1 (Schick 29., Bailey 48., Demirbay 76., Alario 80., ill. Sviro 58.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Slavia Praha 4 3 1 8– 6 +2 9
2. Bayer Leverkusen 4 3 1 14– 6 +8 9
3. Nice 4 1 3 6–12 –6 3
4. Hapoel Beer-Seva 4 1 3 6–10 –4 3

D-CSOPORT
Rangers (skót)–Benfica (portugál) 2–2 (Arfield 7., Roofe 69., ill. Goncalo Ramos 78., Pizzi 81.)
Standard Liege (belga)–Lech Poznan (lengyel) 2–1 (Tapsoba 63., Laifisz 90+3., ill. Ishak 61.)
Kiállítva: Oularé (45+3.), ill. Crnomarkovics (75.)

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rangers 4 2 2 8–5 +3 8
2. Benfica 4 2 2 12–7 +5 8
3. Lech Poznan 4 1 3 6–8 –2 3
4. Standard Liege 4 1 3 3–9 –6 3

E-CSOPORT
Granada (spanyol)–Omonia Nicosia (ciprusi) 2–1 (L. J. Suárez 8., Alberto Soro 73., ill. Asante 60.)
PSV (holland)–PAOK (görög) 3–2 (Gakpo 20., Madueke 51., Malen 53., ill. Varela 4., Colisz 13.)

AZ Alkmaar (holland)–Real Sociedad (spanyol) 0–0
Napoli (olasz)–HNK Rijeka (horvát) 2–0 (Politano 41., H. Lozano 75.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Napoli 4 3 1 5–2 +3 9
2. Real Sociedad 4 2 1 1 2–1 +1 7
3. AZ Alkmaar 4 2 1 1 5–2 +3 7
4. Rijeka442–9–70

J-CSOPORT
LASK (osztrák)–Royal Antwerp (belga) 0–2 (Refaelov 53., Gerkens 83.)
Kiállítva: Trauner (50., LASK)
Tottenham Hotspur (angol)–Ludogorec Razgrad (bolgár) 4–0 (Carlos Vinícius 16., 34., Winks 63., Lucas Moura 73.)