El: a Milan és a Tottenham is megszerezte az első helyet

B. Á., K. T. I., K. Zs.B. Á., K. T. I., K. Zs.
2020.12.10. 22:56
A Milan megszerezte a három pontot, így a csoportja élén zárt (Fotó: AFP)
Az Európa-liga csoportkörének 6., azaz utolsó fordulójában a Tottenham és a Milan is győzni tudott, ezzel mindkét együttes az élen végzett saját csoportjában.

(Galeno 61., R. Horta 69.)
Leicester City (angol)–AEK Athén (görög) 2–0 (Cengiz Ünder 12., Barnes 14.)

A G-csoportban a Leicester úgy léphetett pályára az AEK Athént fogadva, hogy tudta, amennyiben nyer, biztosan a négyes élén végez. Az angol együttes gyorsan le is rendezte a legfőbb kérdéseket: a 12. percben Cengiz Ünder, a 14.-ben Harvey Barnes vette be a vendégkaput. Az AEK nem tudott felnőni a kihíváshoz, az első félidőben egy, a másodikban két gólszerzési kísérlete volt a görög csapatnak – ezek közül pedig egyik sem találta el a kaput. Beszédes, hogy a Leicester 66 százalékos labdabirtoklási fölény mellett 17 gólszerzési kísérlettel zárta a 90 percet, s nyerte meg ezzel nemcsak a meccset, de a csoportot is.

A Braga szintén 2–0-ra győzött a Zorja Luhanszk ellen, itt a második félidőben alakult ki a végeredmény, Galeno a 61., Ricardo Horta a 68. percben talált a kapuba. Ezzel a portugálok pontegyenlőség mellett, rosszabb egymás elleni eredményükkel a második helyen léptek tovább a Leicester mögött.

A G-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Leicester City 6 4 1 1 14–5 9 13
2. Sporting Braga 6 4 1 1 14–10 4 13
3. Zorja Luhanszk 6 2 4 6–11 –5 6
4. AEK Athén 6 1 5 7–15 –8 3

H-CSOPORT
Celtic (skót)–Lille (francia) 3–2 (Jullien 22., McGregor 27. – 11-esből, Turnbull 75., ill. Ikoné 24., T. Weah 71.)
Sparta Praha (cseh)–Milan (olasz) 0–1
(Hauge 22.)
Kiállítva: Plechaty (Sparta, 76.)

A Zlatan Ibrahimovicot továbbra is nélkülöző AC Milan már biztos továbbjutóként léphetett pályára a Sparta Praha otthonában. Az olaszok a 23. percben Jens Petter Haugetalálatával szerezték meg a vezetést. A csehek hiába támadtak többet a második félidőben, Dominik Plechaty 77. percben történt kiállítása megpecsételte a sorsukat. Az ősszel az Európa-liga-selejtezőben (épp a Milan ellen) nyújtott kiváló teljesítménye után szerződtetett Hauge már négy gólnál jár új csapata színeiben (0–1).

A H jelű kvartett másik meccsén a Lille számára a csoportelsőség volt a tét: ha a Celtic ellen nyert volna a francia csapat, úgy mindegy, mit játszik a Milan, ők várhatták volna jobb pozícióból a tavaszi folytatás sorsolását. Ez azonban nem jött össze. Az első öt fordulóban csupán egy pontot gyűjtő Celtic fordulatos meccsen 3–2-re legyőzte Christophe Galtier gárdáját.

Villarreal (spanyol)–Qarabag (azeri) – elhalasztva

A Villarreal–Qarabag találkozó elhalasztásával – lehet, hogy később sem játsszák le az összecsapást – a Maccabi Tel-Aviv–Sivasspor meccs maradt az I-csoport csütörtöki programja, ám előzetesen is ez a párharc ígérkezett az érdekesebbnek, mivel mindkét együttes a kvartett második helyéért harcolt.

Az inkább küzdelmes, mintsem helyzetekben gazdag összecsapáson egyetlen gól döntött; az izraeli csapat már a döntetlennel is továbbment volna, így pedig izgalmaktól mentesen biztosította a helyét a legjobb 32 között.

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Villarreal 5 4 1 14–5 9 13
2. Maccabi Tel-Aviv 6 3 2 1 6–7 –1 11
3. Sivasspor 6 2 4 9–11 –2 6
4. Qarabag 5 1 4 4–10 –6 1

J-CSOPORT
Tottenham Hotspur (angol)–Royal Antwerp (belga) 2–0 (Carlos Vinícius 57., Lo Celso 71.)
Ludogorec Razgrad (bolgár)–LASK (osztrák) 1–3 (Manu 46., ill. Wiesinger 56., Renner 62. – 11-esből, Madsen 67.)
Kiállítva: Santana (Ludogorec, 62.)

A J-csoport továbbjutóinak kilétére már korábban fény derült, ennek ellenére nem volt tét nélküli az utolsó játéknap sem, a Tottenhamnak ugyanis le kellett győznie az Antwerpet, ha csoportelsőként akart a kieséses szakaszba lépni. Ezt megtette, az első félidőben kihagyott temérdek lehetőség után a másodikban kétszer is betalált, így megelőzte legyőzött ellenfelét.

A J-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Tottenham 6 4 1 1 15–5 10 13
2. Royal Antwerp 6 4 2 8–5 3 12
3. LASK Linz 6 3 1 2 11–12 –1 10
4. Ludogorec 6 6 7–19 –12 0

K-CSOPORT
Dinamo Zagreb (horvát)–CSZKA Moszkva (orosz) 3–1 (Gvardiol 28., Orsic 41., Kastrati 75., ill. Bistrovic 76.)
Wolfsberg (osztrák)–Feyenoord (holland) 1–0 (Joveljics 31.)

A Dinamo Zagreb lehetett volna a sorozat történetének első olyan csapata, amelyik kapott gól nélkül zárja a csoportkört, de nem sikerült kihúznia az utolsó meccs hajráját: a 76. percben Kristijan Bistrovic lövése utat talált a kapujába. A horvát bajnok persze így is könnyedén legyőzte a CSZKA Moszkvát, megnyerte a csoportot – és a Standard Liege (2011–12), valamint a Salzburg (2017–18) után a harmadik alakulat lett, amelyik megúszta egyetlen kapott góllal az El csoportkörét.

A másik mérkőzésen a második továbbjutó hely forgott kockán: az osztrák Wolfsberger AC-nek a döntetlen is elég lett volna a Feyenoord ellen, de Dejan Joveljics fejesével végül megnyerte a meccset, és története során először ott lesz a 32-es táblán.

A K-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dinamo Zagreb 6 4 2 9–1 8 14
2. Wolfsberg 6 3 1 2 7–6 1 10
3. Feyenoord 6 1 2 3 4–8 –4 5
4. CSZKA Moszkva 6 3 3 3–8 –5 3

L-CSOPORT
Hoffenheim (német)–Gent (belga) 4–1 (Beier 21., 49., Skov 26., Kramaric 64., ill. Fortuna 81.)
Slovan Liberec (cseh)–Crvena zvezda (szerb) 0–0

Ebben a csoportban már minden helyezés sorsa eldőlt korábban, így legfeljebb az volt a kérdés, tovább javítja-e mérlegét a Hoffenheim: nos, igen, Maximilian Beier duplájára építve magabiztosan, 4–1-re verte a pont nélkül záró Gentet, így a hibátlan Arsenal mögött a második legmagasabb pontszámmal zárta a csoportkört (igaz, a Villarreal még utolérheti, ha megnyeri az egyetlen elhalasztott meccset).