El: az Arsenal egyedüliként hibátlan maradt, a Leverkusen és a PSV kiütéssel nyert

B. Á., K. T. I., K. Zs.B. Á., K. T. I., K. Zs.
2020.12.10. 21:11
Az Arsenal hibátlan maradt (Fotó: AFP)
A Rapid Wien nem tudta megragadni az esélyt és legyőzni a Moldét a továbbjutás érdekében: az osztrák együttes 2–2-es döntetlent játszott a norvéggal, így előbbi búcsúzott, utóbbi továbbjutott ezzel az Európa-ligában. Az Arsenal hatgólos meccsen maradt egyetlen csapatként hibátlan az európai kupaporondokon. A Leverkusen 4–0-ra verte a Slavia Prahát, míg a PSV szintén 4–0-ra az Omonia Nicosiát – ezzel a 18.55-kor kezdődött mérkőzések legnagyobb gólkülönbségű sikerét elérve.

A 21 órás mérkőzésekről itt olvashat!

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR,
6. FORDULÓ
A-CSOPORT

Young Boys (svájci)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 2–1 (Nsame 90+3. – 11-esből, Gaudino 90+6., ill. Debeljuh 84.)BŐVEBBEN ITT!
Kiállítva: Nsame (90+4., Young Boys), ill. Balgradean (CFR, 90.), Djokovic (CFR, 90+8.)
CSZKA Szófia (bolgár)–AS Roma (olasz) 3–1 (Tiago Rodrigues 5., Sowe 34., 55., ill. Milanese 22.)

A koronavírus-járvány sújtotta AS Roma számára már mindegy volt az utolsó mérkőzés, a fiatalokkal teletűzdelt olasz csapat 3–1-es veresége a csoportutolsó CSZKA vendégeként viszont így is meglepetést jelent.

A CFR-nek bravúrgyőzelem kellett volna ahhoz, hogy a Young Boys ellenében kiharcolja a továbbjutást a négyesből, s bár a 84. percben meg is szerezte a létfontosságú találatot a kolozsvári együttes, a hosszabbításban kapott gólokkal, drámai körülmények között elbukta a továbbjutást, majd a pontszerzést is.

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Roma 6 4 1 1 13–5 8 13
2. Young Boys 6 3 1 2 9–7 2 10
3. CFR Cluj 6 1 2 3 4–10 –6 5
4. CSZKA Szófia 6 1 2 3 3–7 –4 5

B-CSOPORT
Dundalk (ír)–Arsenal (angol) 2–4 (Flores 22., Hoare 85., ill. Nketiah 12., el-Neni 18., Willock 67., F. Balogun 80.)
Rapid Wien (osztrák)–Molde (norvég) 2–2 (Ritzmaier 43., Ibrahimoglu 90+1., ill. Wolff Eikrem 12., 46.)

A 18.55-ös meccsek egyik kulcskérdése volt, hogy a Rapid Wien hazai pályán le tudja-e győzni a Moldét; amennyiben a válasz igen lett volna, úgy az osztrák együttes szerzi meg a csoport második helyét a B jelű négyesben. A hazai diadal viszont elmaradt, sőt, a pontmentés is csak a 91. percben jött össze a zöld-fehéreknek. Ez pedig néhány izgalmas másodpercet leszámítva semmit nem jelentett számukra.

Az Arsenal különleges statisztikai sikert könyvelhetett el az ír Dundalk otthonában. Mikel Arteta együttese 4–2-re győzött, ezzel a hatodik csoportmeccsét is megnyerte és 100 százalékos teljesítménnyel jutott a legjobb 32 közé az Európa-ligában. Hasonló hibátlan mérleget egyetlen más Bajnokok Ligája- vagy El-csapat sem mondhat magáénak 2020 őszén.

C-CSOPORT
Bayer Leverkusen (német)–Slavia Praha (cseh) 4–0 (Bailey 8., 32., M. Diaby 59., Bellarabi 90+1.)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Nice (francia) 1–0 (Hatuel 72.)

A Leverkusen a kora esti meccsek legnagyobb gólkülönbségű sikerét érte el (holtversenyben a PSV-vel – erről alább) a Slavia Praha ellen, Karim Bellarabi a 91. percben állította be a 4–0-s végeredményt. A németek számára azért is lehet különösen jóleső a siker, mert a csoportelsőségről volt hivatott dönteni a találkozó: mindkét csapat 12 ponttal vágott neki az utolsó fordulónak.

Az már korábban biztos volt, hogy a Hapoel és a Nice búcsúzik a sorozattal, végül az izraeliek tehették ezt meg jobb szájízzel: 1–0-ra nyertek hazai pályán a franciák ellen, így megszerezték a harmadik helyet a csoportban.

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Leverkusen 6 5 1 21–8 13 15
2. Slavia Praha 6 4 2 11–10 1 12
3. Hapoel Beer-Seva 6 2 4 7–13 –6 6
4. Nice 6 1 5 8–16 –8 3

D-CSOPORT
Standard Liege (belga)–Benfica (portugál) 2–2 (Raskin 12., Tapsoba 60., ill. Everton 16., Pizzi 67. – 11-esből)
Lech Poznan (lengyel)–Rangers FC (skót) 0–2 (Itten 31., Goldson 72.)

Az már korábban eldőlt, hogy a Rangers és a Benfica megy tovább a D-csoportból. Az viszont kérdés maradt, a skót vagy a portugál együttes lesz-e a csoportelső. A lépéselőny a Benficánál volt, a végén mégis Steven Gerrard csapata örülhetett. Utóbbi ugyanis 2–0-ra nyert a pocsék sorozatot futó Lech Poznan otthonában, míg a Benfica kétszer is hátrányba került és végül a döntetlennek is örülhetett a Standard Liege vendégeként.

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Rangers 6 4 2 13–7 6 14
2. Benfica 6 3 3 18–9 9 12
3. Standard Liege 6 1 1 4 7–14 –7 4
4. Lech Poznan 6 1 5 6–14 –8 3

E-CSOPORT
PSV (holland)–Omonia Nicosia (ciprusi) 4–0 (Malen 36., Dumfries 63. – 11-esből, Piroe 90+1., 90+4.)
PAOK (görög)–Granada (spanyol) 0–0

A 18.55-ös meccsek egyetlen gól nélküli döntetlenje ebben a kvartettben született: a PAOK és a Granada nem bírt egymással, igaz, ennek a találkozónak különösebb tétje nem volt. Vagyis mégis, a spanyolok szempontjából azért nem mindegy, hogy a csoportelsőség helyett a második hellyel kell beérniük.

A PSV ugyanis kihasználta a Granada „botlását”, a szünetben egy góllal, a 90 perc leteltekor kettővel, a lefújás pillanatában viszont már néggyel vezetett a csoport utolsó helyén záró Omonia Nicosia ellenében. A kiütéses siker előzést, s várhatóan könnyebb ellenfelet ér a tavaszi folytatásra a legjobb 32 között. Lang Ádám végigjátszotta a meccset a ciprusiaknál, a második félidőben egy sárga lapot kapott.

AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. PSV Eindhoven 6 4 2 12–9 3 12
2. Granada 6 3 2 1 6–3 3 11
3. PAOK 6 1 3 2 8–7 1 6
4. Omonia 6 1 1 4 5–12 –7 4

F-CSOPORT
Napoli (olasz)–Real Sociedad (spanyol) 1–1 (Zielinski 35., ill. Willian José 90+2.) – BŐVEBBEN ITT!
HNK Rijeka (horvát)–AZ Alkmaar (holland) 2–1 (Menalo 52., Tomecak 90+3., ill. Wijndal 57.)
Kiállítva: Karlsson (AZ, 81.)

A Napoli úgy vághatott neki az utolsó fordulónak, hogy pontosan tudta, pontszerzéssel biztosan a legjobb 32 közé jut. A vendég Real Sociedad ezzel szemben csak az idegenben elért győzelemmel mehetett volna biztosra. Minden egyéb esetben az Alkmaar pontvesztésére volt szüksége.

A spanyol csapat végül a 92. percben Willian José kegyetlen erővel a léc alá vágott labdájával szerezte meg azt a pontot, amely továbbjutást ért számára. Ezzel párhuzamosan a HNK Rijeka a 93. percben intézte el az AZ Alkmaart – a hollandok ezzel kiestek. Igaz, már a döntetlen sem ért volna továbbjutást számukra Willian Josénak a Diego Armando Maradona Stadionban (avagy egy héttel ezelőttig használatos nevén: a San Paolóban) lőtt gólja után.