A fehérváriak máltai csapat ellen lépnek pályára (Fotó: Szabó Miklós)

 

EURÓPA-LIGA
2. SELEJTEZŐKÖR
NEM BAJNOKI ÁG

BUDAPEST HONVÉD–Malmö (svéd)
Hibernians FC (máltai)–MOL FEHÉRVÁR FC
DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)–Jablonec (cseh)
TOPOLYA (szerbiai)–FCSB (román)
NK OSIJEK (Eszék) (horvát)–Basel (svájci)
Hammarby IF (svéd)–Lech Poznan (lengyel)
Maccabi Haifa (izraeli)/Zeljeznicar (bosnyák)–Kajrat Almati (kazah)
B36 Tórshavn (feröeri)–The New Saints (walesi)
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Willem II (holland)
Sfantul Gheorghe (moldovai)–FK Partizan (szerb)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Tottenham Hotspur (angol)
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Rangers FC (skót)
KF Renova (északmacedón)–Hajduk Split (horvát)
Shamrock Rovers FC (ír)–AC Milan (olasz)
Kajszar (kazah)–APOEL (ciprusi)
Lokomotivi Tbiliszi (grúz)–Dinamo Moszkva (orosz)
Coleraine FC (északír)–Motherwell FC (skót)
Teuta Durrës (albán)–Granada CF (spanyol)
Viking FK Stavanger (norvég)–Aberdeen FC (skót)
CSZKA Sofia (bolgár)–BATE (fehérorosz)
KF Laci (albán)–Hapoel Beer-Sheva (izraeli)
FK Ventspils (lett)–Rosenborg BK (norvég)
Servette FC (svájci)–Stade de Reims (francia)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
Piast Gliwice (lengyel)–TSV Hartberg (osztrák)
Nomme Kalju (észt)–Aarhus GF (dán)
Neftci (azeri)–Galatasaray (török)
IFK Göteborg (svéd)–FC Köbenhavn (dán)
OFI (görög)–Apollon Limassol (ciprusi)
Bala Town FC (walesi)–Standard Liege (belga)
FC Botosani (román)–Shkëndija (északmacedón)
Arisz (görög)–FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
FK Riteriai (litván)–Slovan Liberec (cseh)
FK Borac Banja Luka (bosnyák)–Rio Ave FC (portugál)
FK Kukësi (albán)–VfL Wolfsburg (német)
Bodö/Glimt (norvég)–FK Zalgiris (litván)

BAJNOKI ÁG
Inter Club d'Escaldes (andorrai)–Dundalk FC (ír)
KuPS (finn)–Slovan Bratislava (szlovák)
Linfield FC (északír)–Floriana FC (máltai)
Riga FC (lett)–Tre Fiori FC (San Marinó-i)
Djurgardens IF (svéd)–Europa FC (gibraltári)
FC Flora (észt)–KR (izlandi)
FK Szileksz (északmacedón)–FC Drita (koszovói)
FK Asztana (kazah)–FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Ararat-Armenia (örmény)–CS Fola Esch (luxemburgi)
Connah's Quay Nomands (walesi)–Dinamo Tbiliszi (grúz)

Az egymeccses párharcokat szeptember 17-én rendezik meg, az előreírt csapat otthonában.

SORSOLÁS

Elsőként a hatost húzták ki, így a Honvéd, a DAC és a Topolya is otthon játszik, a hármas csapatokkal, a svéd Malmővel, a cseh Jabloneccel és a román FCSB-vel. Az ötösök fogadják az egyeseket, a Fehérvár a máltai Hibernians FC-hez látogat. Utolsóként pedig a négyesek és a kettesek kerültek össze, így az eszékiek a svájci Baselt látják vendégül.

A nem bajnoki ág sorsolása után a bajnoki ágra térünk át. Itt csoportonként haladunk, az elsőben csak az andorrai együttes nem kiemelt, először tehát az Inter Escaldes kapott ellenfelet, méghozzá az ír Dundalket. Holman Dávid Slovan Bratislavája a finn KuPS otthonában szerepel, a Floriana pedig Linfield vendége lesz.

A kettes csoportból a Riga a Tre Fiorit fogadja, a Fraditól kikapó Djurgarden a gibraltári Europát, a Flora Tallin pedig a KR Reykjavíkot. Végezetül a hármas csoport jött, a Szileksz a Dritát, az Asztana a Buducsnoszt Podgoricát, az Ararat a Fola Esch-t, a Connah's Quay Nomands pedig a Dinamo Tbiliszit kapta.

Még egy feladat van hátra, a BL 2. köréből kiesett 10 csapatból húznak ki kettőt, amely egyből csatlakozik a playoffkörhöz. Az egyik szerencsés a KF Tirana, a másik pedig a Ludogorec.

Baráth Botond, a kispestiek védője az M1 aktuális csatornának azt mondta, egységes játékra van szükség a csapattól, amely nem indult jól a bajnokságban, hiszen kicsit más játékrendszerben futballozik, mint korábban. Hozzátette, a korábbi védekezőbb felfogással ellentétben inkább a támadáson van a hangsúly, és bízik benne, hogy az előttük álló két hétben magukévá teszik a rendszert és akkor meglehet a továbbjutás.

„Az esélyek mellettünk szólnak, ezzel pedig szeretnénk élni” – mondta Kovács Zoltán, a MOL Fehérvár FC sportigazgatója, aki szerint viszont jóval erősebb csapattal találkoznak, mint az első körben búcsúztatott Bohemians, a máltai együttesnek olasz edzője van, válogatott játékosok mellett pedig spanyol és brazil légiós is erősíti a keretet.

ELŐZMÉNYEK

A csapatokat csoportokba osztották szét, ahol szétválasztották kiemeltekre és nem kiemeltekre. Az első három számmal előbbieket jelölték meg, 4–6-ig pedig a nem kiemelteket. A sorsolás menete hasonló lesz, mint korábban: a három-három gömböt egy-egy tálba helyezik, megkeverik, mindkettőből kivesznek egyet, berakják egy középső tálba, ahol megkeverik őket, az elsőként kihúzott gárda otthonában rendezik az összecsapást, szeptember 17-én.

EURÓPA-LIGA, 2. SELEJTEZŐKÖR

A MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ CSOPORTOK

8. CSOPORT
Kiemeltek
1. Rosenborg (norvég)
2. Slovan Liberec (cseh)
3. Malmö (svéd)

Nem kiemeltek
4. Riteriai (litván)
5. Ventspils (lett)
6. Budapest Honvéd (magyar)

12. CSOPORT
Kiemeltek
1. Fehérvár (magyar)
2. Zalgiris Vilnius (litván)
3. AC Milan (olasz)

Nem kiemeltek
4. Bodö/Glimt (norvég)
5. Hibernians (málta)
6. Shamrock Rovers (ír)

11. CSOPORT
Kiemeltek
1. Hartberg (osztrák)
2. Basel (svájci)
3. Jablonec (cseh)

Nem kiemeltek
4. NK Osijek (Eszék) (horvát)
5. Piast Gliwice (lengyel)
6. DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)

4. CSOPORT
Kiemeltek
1. Granada (spanyol)
2. Apollon Limassol (ciprusi)
3. FCSB (román)

Nem kiemeltek
4. OFI Kréta (görög)
5. Teuta (albán)
6. Topolya (szerbiai)

Selejtező, 2. forduló (összesen 92 csapat)

Nem bajnoki ág (72 csapat)

Kiemelt csapatok (36)

Tottenham Hotspur (angol)
FC Basel (svájci)
FC Köbenhavn (dán)
VfL Wolfsburg (német)
APOEL (ciprusi)
BATE (fehérorosz)
Galatasaray (török)
Malmö FF (svéd)
FK Partizan (szerb)
Standard Liege (belga)
FCSB (román)
Granada CF (spanyol)
AC Milan (olasz)
Rangers FC (skót)
Hapoel Beer-Sheva (izraeli)
Rosenborg BK (norvég)
Apollon Limassol (ciprusi)
Stade de Reims (francia)
MOL FEHÉRVÁR FC
Rio Ave FC (portugál)
Dinamo Moszkva (orosz)
Slovan Liberec (cseh)
Hajduk Split (horvát)
Shkëndija (északmacedón)
FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
Willem II (holland)
The New Saints (walesi)
FK Jablonec (cseh)
Lech Poznan (lengyel)
TSV Hartberg (osztrák)
Aberdeen FC (skót)
HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
Kajrat Almati (kazah)
FK Zalgiris (litván)
Aarhus GF (dán)
Motherwell FC (skót)

Nem kiemelt csapatok (36)

FK Kukësi (albán)
Servette FC (svájci)
Arisz (görög)
OFI (görög)
FK Ventspils (lett)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
Lincoln Red Imps (gibraltári)
TOPOLYAI SC (szerbiai)
Nomme Kalju (észt)
NK OSIJEK (ESZÉK) (horvát)
IFK Göteborg (svéd)
Hammarby IF (svéd)
Bodø/Glimt (norvég)
Viking FK Stavanger (norvég)
Progres Niederkorn (luxemburgi)
FK Riteriai (litván)
CSZKA Sofia (bolgár)
BUDAPEST HONVÉD
Maccabi Haifa (izraeli)
Kajszar (kazah)
Neftci (azeri)
Shamrock Rovers FC (ír)
B36 Tórshavn (feröeri)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)
FC Botosani (román)
Piast Gliwice (lengyel)
Hibernians FC (máltai)
DUNASZERDAHELY (FC DAC 1904) (szlovákiai)
KF Laçi (albán)
Teuta Durrës (albán)
KF Renova (északmacedón)
FK Borac Banja Luka (bosnyák)
Sfantul Gheorghe (moldovai)
Coleraine FC (északír)
Bala Town FC (walesi)
Lokomotivi Tbiliszi (grúz) 

Bajnoki ág (20 csapat)

Kiemelt csapatok (17)

FK Asztana (kazah)
Dundalk FC (ír)
Slovan Bratislava (szlovák)
Dinamo Tbiliszi (grúz)
CS Fola Esch (luxemburgi)
Djurgardens IF (svéd)
Linfield FC (északír)
FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
FC Flora (észt)
Riga FC (lett)
Connah's Quay Nomands (walesi)
Europa FC (gibraltári)
Ararat-Armenia (örmény)
KuPS (finn)
KR (izlandi)
FK Szileksz (északmacedón)
Floriana FC (máltai)

Nem kiemelt csapatok (3)

Tre Fiori FC (San Marinó-i)
FC Drita (koszovói)
Inter Club d'Escaldes (andorrai)

Sorsolás időpontja:
augusztus 31.
Játéknap: szeptember 17.
Az 1. forduló 47 továbbjutójához csatlakoznak (25 csapat): Tottenham Hotspur (angol), FC Basel (svájci), FC Köbenhavn (dán), VfL Wolfsburg (német), BATE (fehérorosz), Galatasaray (török), Standard Liege (belga), Granada CF (spanyol), AC Milan (olasz), Rangers FC (skót), Stade de Reims (francia), Rio Ave FC (portugál), Dinamo Moszkva (orosz), Slovan Liberec (cseh), Hajduk Split (horvát), Willem II (holland), FK Jablonec (cseh), Kolosz Kovalivka (ukrán), TSV Hartberg (osztrák), Arisz (görög), OFI (görög), NK Osijek (horvát), IFK Göteborg (svéd), Viking Stavanger (norvég), Kajszar (kazah)

A Bajnokok Ligája-előselejtezőjéből és a selejtező 1. fordulójából kiesett csapatok is csatlakoznak (20 csapat): FK Asztana (kazah), Tre Fiori (San Marino-i), Dundalk FC (ír), FC Drita (koszovói), Slovan Bratislava (szlovák), Inter Club d'Escaldes (andorrai), Dinamo Tbiliszi (grúz), CS Fola Esch (luxemburgi), Djurgardens IF (svéd), Linfield FC (északír), Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), FC Flora (észt), Riga FC (lett), Connah's Quay Nomands (walesi), Europa FC (gibraltári), Ararat-Armenia (örmény), KuPS (finn), KR (izlandi), Szileksz (észak-macedón), Floriana (máltai)

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: szeptember 1.
Játéknap: szeptember 24.