Ekl: szoros győzelemmel zárta a csoportkört a Roma

SZ. R., B. M.SZ. R., B. M.
2021.12.09. 20:57
Tammy Abraham két gólt is szerzett a CSZKA Szófia ellen (Fotó: AFP)
Az Európa-konferencialiga 6. fordulójában a már biztos továbbjutó Roma 3–2-re győzött a CSZKA Szófia ellen, míg a Gent a Florát, a LASK Linz pedig a HJK-t múlta felül.

A-CSOPORT

A továbbjutás kérdése már korábban eldőlt a csoportban, így az Alaskert–Maccabi Tel-Aviv és a LASK Linz–Helsinki JK összecsapás azzal a téttel bírt, hogy vajon az osztrák, vagy az izraeli csapat végez a négyes élén. Végül előbbi magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott hazai pályán finn ellenfelével szemben, míg utóbbi 1–1-es döntetlent játszott örmény ellenfelével, így az osztrákok örülhetnek a csoportelsőségnek.

Az Alaskert–Maccabi Tel-Aviv mérkőzést Bogár Gergő játékvezető és stábja vezette.

B-CSOPORT

Az már biztos volt az utolsó forduló előtt is, hogy a Gent jut tovább a B jelű négyesből az Európa-konferencialiga nyolcaddöntőjébe, de az még kérdés volt, hogy a második helyen ki szerez jogot arra, hogy a legjobb 32 csapat között folytassa. A belga együttes esélyeshez méltóan1–0-ra legyőzte észt ellenfelét, a Florát, így a másik mérkőzésre maradt a döntés. A Partizan Beograd 1–1-es döntetlent játszott az Anorthoszisszal, így a szerb együttes jutott tovább a második helyen.

C-CSOPORT

Magabiztosan kezdett a csoportelsőségért küzdő AS Roma a CSZKA Szófia otthonában, hiszen már az első félidőben kettővel mentTammy Abraham és Borja Mayoral góljával. A fordulás után aztán az angol támadó a második találatával eldöntötte az összecsapás lényegi kérdését, a bolgárok azonban így sem adták fel, és3–2-re felzárkóztak, de pontot nem tudtak szerezni.

Ugyanekkor a Bodö/Glimt 1–1-es döntetlent játszott a Zorja Luhanszk vendégeként, így a norvég együttes a második helyen zárta a csoportkört.

D-CSOPORT

A már biztosan csoportelső AZ Alkmaar a Randerst látta vendégül, amely még nagy harcban volt a Jabloneccel a csoport második helyéért. Mivel a másik összecsapáson a CFR Cluj 2–0-ra legyőzte a cseheket, a dánok egy vereséggel is továbbjuthattak volna. Végül sokáig úgy nézett ki, hogy nem születik döntés a találkozón, de a 87. percben a hollandok Thijs Oosting révén megnyerték a találkozót.

Kolozsváron csak a vendég Jablonec számára volt tétje a mérkőzésnek, mert a cseh csapat egy győzelemmel elcsíphette volna a második továbbjutó helyett, ám az eddig nyeretlen CFR sokkal jobban sáfárkodott helyzeteivel az amúgy kiegyensúlyozott találkozón. A mérkőzést a horvát Gabriel Debeljuh góljai döntötték el: a román bajnok centere az első félidő legvégén Cristian Manea beadásából fejelt kapufás gólt az ötös bal sarkáról, a másodikban pedig egy ellentámadás végén maradt egyedül a kapussal, és lőtt a hálóba. A Jablonec a szünet után csak az utolsó nyolc percben lőtt egyáltalán kapura, így esélye sem volt a továbbjutásra.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
Alaskert (örmény)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–1
(Boljevics 78., ill. Almog 90.)
LASK Linz (osztrák)–Helsinki JK (finn) 3–0 (Balic 41., Nakamura 63., Gruber 81.)

(Bruno 51.)
Partizan Beograd (szerb)–Anorthoszisz (ciprusi) 1–1 (Milovanovics 20., ill. Krisztodulopulosz 33. – 11-esből)

CSZKA Szófia (bolgár)–Roma (olasz) 2–3
(Catakovic 75., Wildschut 90+3., ill. Abraham 15., 53., Mayoral 34.)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Bodö/Glimt (norvég) 1–1 (Nazarina 18., ill. Vernydub 68. – öngól)