Ekl: Kane csereként triplázott, Lang Ádám tizenegyest hozott össze

B. O. M., K. Zs.B. O. M., K. Zs.
2021.09.30. 22:55
Mike Cestor (jobbra), a kolozsváriak védője akcióban (Fotó: Riti József Attila)
A Roma a második mérkőzését is megnyerte a harmadik számú európai labdarúgó-kupasorozat csoportkörében: a „farkasok” 3–0-ra nyertek a Zorja Luhanszk vendégeként az Európa-konferencialiga csütörtöki játéknapján. A 2. forduló után hibátlan maradt Holender Filip csapata, a Partizan is, míg a kolozsvári CFR hazai pályán 1–1-re végzett a dán Randersszel. Este Lang Ádám összehozott egy tizenegyest a Qarabag ellen, az Omonia 4–1-re kikapott, Tottenham meg a csereként beszálló Harry Kane triplájának köszönhetően nyert simán a Mura ellen.

A-CSOPORT

Az első forduló két győztesének meccsén Sascha Horvath góljával szinte végig vezetett a LASK, de a végjátékban Eden Samir egy pontot megmentett a Maccabi Tel-Avivnak. Első pontjait szerezte meg a finn bajnok HJK, amelyben Riku Riski és öccse, Roope Riski is gólt szerzett.

B-CSOPORT

A csapatkapitány Lazar Markovics két góljával a Partizan már a szünetben két góllal vezetett, és végül le is győzte az észt Florát. A magyar válogatott Holender Filip éppen Markovics cseréjeként lépett pályára a 82. percben. Ugyancsak kétgólos győzelemmel maradt hibátlan a belga Gent.

C-CSOPORT

A Roma már a 7. percben megszerezte a vezetést a Zorja ellen Zaporizzsjában, és bár a második félidő derekáig kellett várni a folytatásra, akkor a „farkasok” gyors egymásutánban két gólt is szereztek, így két meccs után is hibátlanok. A Bodö/Glimt értékes pontot szerzett a CSZKA Szófia vendégeként.

D-CSOPORT

A félidők dominanciáján és a pontokon is megosztozott Kolozsváron a CFR és a Randers, így a román bajnok továbbra is nyeretlen az UEFA új sorozatának csoportkörében. A dán kupagyőztes uralta az első félidőt, és akárcsak két héttel ezelőtt az Alkmaar ellen, most is pontrúgás utáni fejessel talált be: Alhaji Kamarát hagyták magára a hazai védők egy szögletnél. A szünet után viszont a CFR támadott többet és veszélyesebben, különösen Claudiu Petrila becserélése után – az egyenlítő gólt is a 20 éves szélső szerezte Ciprian Deac védők mögé középen bepasszolt labdájából. Mindkét csapatnak volt egy-egy keresztlécre hulló labdája, a dánoknál Tosin Kehinde emelése, a kolozsváriaknál Florin Stefan megpattanó beadása után, a végjáték kapkodó focijában azonban az eredmény már nem változott.

A D-csoportot a holland AZ vezeti, miután Albert Gudmundsson góljával legyűrte a cseh Jablonecet.

Harry Kane (fehérben) háromszor is beköszönt (Fotó: Getty)

E-CSOPORT

Az Union Berlin az első fordulóban 3–1-re kikapott a Slavia Prahától, ezúttal a Feyenoord otthonában ikszelő Maccabi Haifát fogadta és nyert ellene 3–0-ra, így a berlinieknek sikerült pozitívra fordítani a gólkülönbségüket.

A Feyenoord szintén begyűjtötte első győzelmét, amikor 2–1-re felülmúlta a Slaviát, így két forduló után ez a csoport elég kuszának tűnik egyelőre.

F-CSOPORT

A PAOK Szaloniki a sérült Holman Dávidot nem nevező Slovan Bratislavát fogadta, s ugyan a 10. percre megszerezte a vezetést, a pozsonyiak az első negyedóra végén egyenlítettek – a volt fehérvári és Puskás Akadémia-játékos, Ezekiel Henty adta a gólpasszt az egyenlítő Andre Greennek.

A másik meccsen az FC Köbenhavn a várakozásoknak megfelelően simán legyőzte Koppenhágában az FC Lincolnt, ám a találkozó sporttörténelmi lett, hiszen megszületett az UEFA versenyrendszerében az első főtáblás gibraltári találat: Marco Rosa góljával a 33. percben még egyenlítettek a vendégek, de végül a Köbenhavn hozta a papírformát.

G-CSOPORT

Úgy tűnt, hogy az első fordulóban a Rennes otthonában ikszelő Tottenham viszonylag gyorsan lerendezi a Mura elleni találkozóját, miután Dele Alli tizenegyesével és Giovanni Lo Celso góljával már a 8. percben kétgólos előnybe került. A folytatásban viszont elmaradtak a további hazai gólok, sőt a fordulás után nem sokkal Ziga Kous egy szöglet után elképesztő látványos kapáslövéssel szépített. Az összecsapást aztán a fél órával a vége előtt beszálló Harry Kane zárta rövidre amikor 20 perc alatt mesterhármast szerzett.

A csoport másik meccsén a Vitesse félóra játék után Maximilian Wittek góljával némi meglepetésre vezetéshez jutott a Rennes ellen. A franciák a második félidő elején egyenlítettek, majd a 70. percben a „világ rendjét helyreállítva” meg is szerezték a győztes találatot.

H-CSOPORT

Az Omonia Nicosia Lang Ádámmal a kezdőben fogadta az azeri Qarabagot, s az első félidő hajrájában Jan Lecjaks fejesével megszerezte a vezetést. A vendégek aztán a második félidőben Kady bombagóljával egyenlítettek, majd az utolsó negyedórában a maguk javára fordították a mérkőzést – a harmadik azeri gólhoz vezető tizenegyest pedig éppen Lang Ádám hozta össze, hiszen a kezét érte a labda tizenhatoson belül. A végeredményt a duplázó Kady állította be.

A csoport másik meccsén az FC Basel már a szünetben 3–0-ra vezetett a Kajrat Almati ellen, s a második félidő közepén szerzett két kazah gólnak köszönhetően izgalmas hajrá után 4–2-re nyert.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Alaskert (örmény)–HJK (finn) 2–4 (Embaló 24., Glisic 90+3., ill. Ri. Riski 8., Valencic 57., Ro Riski 63., Olusanya 90+4.)
LASK (osztrák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–1 (Horvath 10., ill. Samir 88.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Maccabi Tel-Aviv 2 1 1 5–2 +3 4
2. LASK 2 1 1 3–1 +2 4
3. HJK 2 1 1 4–4 0 3
4. Alashkert 2 2 3–8 –5 0

B-CSOPORT
Partizan Beograd (szerb)–Flora Tallinn (észt) 2–0 (L. Markovics 20., 42.)
Gent (belga)–Anorthoszisz Famaguszta (ciprusi) 2–0 (Korrea 28. – öngól, Kums 81.)

CSZKA Szófia (bolgár)–Bodö/Glimt (norvég) 0–0
Zorja Luhanszk (ukrán)–AS Roma (olasz) 0–3 (El Shaarawy 7., Smalling 66., Abraham 68.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Roma 2 2 8–1 +7 6
2. Bödö/Glimt 2 1 1 3–1 +2 4
3. CSZKA Szófia 2 1 1 1–5 –4 1
4. Zorja Luhanszk 2 2 1–6 –5 0

D-CSOPORT
CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)–Randers (dán) 1–1 (Petrila 68., ill. A. Kamara 41.)
AZ Alkmaar (holland)–Jablonec (cseh) 1–0 (A. Gudmundsson 53.)

Union Berlin (német)–Maccabi Haifa (izraeli) 3–0
(Voglsammer 33., Behrens 48., Awoniyi 76.)
Feyenoord (holland)–Slavia Praha (cseh) 2–1 (Kökcü 14., Linssen 24., ill. Holes 63.)

(Ch. Akpom 9., ill. Green 15.)
FC Köbenhavn (dán)–Lincoln Red Imps (gibraltári) 3–1 (Diks 4., Wind 45+1 – 11-esből, Stage 52., ill. Marco Rosa 33.)

Vitesse (holland)–Rennes (francia) 1–2
(M. Wittek 30., ill. Guirassy 54. – 11-esből, Sulemana 70.)
Tottenham Hotspur (angol)–Mura (szlovén) 5–1 (Alli 3. – 11-esből, Lo Celso 8., H. Kane 68., 76., 88. ill. Kous 53.)

Omonia (ciprusi)–Qarabag (azeri) 1–4
(Lecjaks 40., ill. Kady 52., 95., Seydayev 73., Medvedev 79. – 11-esből)
FCBasel (svájci)–Kajrat Almati (kazah) 4–2 (Arthur Cabral 15., M. Lang 21., 40., D. Ndoye 49., ill. José Kanté 66., Ricardo Alves 70. –11-esből)