Odahaza sem ment a bolgárok ellen, kiestek Kleinheislerék

2021.08.12. 21:15
Az NK Osijek kétgólos hátrányból várta a szófiai CSZKA elleni Ekl-selejtező visszavágóját, amelynek a vége 1–1 lett, így kiestek Kleinheisler Lászlóék.

Továbbjutott: a CSZKA Szófia, 5–3-as összesítéssel

Van az úgy, hogy semmi sem jön össze az embernek, tartja a mondás. Vagy csak nagyon kevés... Megtapasztalhatta ez az NK Osijek is, a horvát csapat az idegenbeli kétgólos vereség után nem tudta legyőzni odahaza a CSZKA Szófiát az Ekl-ben.

Pedig jó hangulatot teremtettek a hangos drukkerek, Kleinheisler Lászlóék elszántan harcoltak, Peter Bockaj a legszebb napjait idézően ívelgetett a kapu elé, de gólt csak egyet szereztek az eszékiek, azzal is csak egyenlíteni tudtak. Sokat elmond a horvátokról, hogy kapura messze a legveszélyesebb játékosuk a középhátvéd Mile Skoric volt, akinek „párját”, Danijel Loncart kiállították a hajrában, és ezzel végleg eldőlt minden fontos kérdés.

Gyurcsó Ádámot ezúttal sem nevezte a keretbe Nenad Bjelica mester.

Kiesett Kleinheisler és Gyurcsó csapata, pedig 23-szor lőttek kapura, és 9-szer a kapu felületére! 4-szer próbálkoztak a vendégek, ebből három kísérlet talált kaput.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Egy kis tűzijáték még a végére, Daku és Bohar lő kapura egy szabadrúgást követően, de ez nem Eszék napja ma...

90+4. perc Bohar és Daku adja fel a labdát a kapusnak 17 méterről, kissé balról, ill. jobbról.

90+2. perc Ahmed Ahmedov be, Jomov le. Nem variál a CSZKA, csatár helyére csatár! Sztojlo Mladenov nem bekkel!

89. perc Öt perc a ráadás!

86. perc Akkor ez el is dőlt, DANIJEL LONCAR kap piros lapot azonnal Caceido megrúgásáért. Utolsó védőként ment neki a kapura törő Jordy Caceidónak, az ecuadori éknek.

84. perc Bockaj kornerét Skoric 14 méterről csodaszép mozdulattal fejeli kapura, kissé jobbról, de véd vetődve Bussato.

83. perc Keményedik a meccs, Turicov, Mile Skoric és Amos Youga kap sárga lapot egy percen belül!

81. perc ZICCER, de Hiros jobb oldali beadását Daku közelről a kapusba pazarolja!

79. perc Wildschut le, Galabov be.

78. perc Ismét két hazai csere, Mato Milost Merveil Ndockyt, Cseberkót Mirlind Daku váltja, két védő helyett középpályás és csatár.

78. perc Bohar lövése, majd fejese sem az igazi, Kleinheislernek nekimegy durván Yanic Wildschut, sárga lap.

76. perc Geferson kap sárga lapot. Reklamált.

74. perc Mindent egy lapra feltéve támad az Eszék, Hiros középtávoli lövését blokkolja Mattheij, Miérez a kapu felé fordul, de les.

70. perc NEM BÜNTETŐ, Antov ügyetlenül belekap Miérez középre fejelt labdájára, de tovább. Robertsont hiába fütyülik ki.

70. perc Helyzet, Bockaj bal oldali szöglete megtalálja középen Kleinheislert, de nincs gól!

68. perc Nenad Bjelica kap sárga lapot reklamálásért. Pár perc múlva egyik asszisztense is hasonló sorsra jut.

65. perc Kezdődik, Armer Hiros és Damjan Bohar be, Nejasmic és Mance le a hazaiaknál. Szűrő és ék le, két szélső be!

63. perc Nem is, lesen volt!

61. perc Carey lő egy védőbe az ötös előteréből, majd Zaper lő gólt, de előtte Loncar szabálytalankodott.

59. perc Loncar jobbal 17-ről kapura lő, nagy erővel, de pontatlanul. Bockaj kornere után volt ismét helyzete a hazaiaknak.

57. perc Gustavo Bussato kap sárga lapot időhúzásért, előtte látványosan ráfeküldt Bockaj bal oldali beadására.

55. perc Bockaj beadását Mance rosszul találja el fejjel az ötösön!

48. perc Sárga lap a Carey-nek odalépő Ramón Miéreznek.

48. perc Helyzettel, Carey jobb oldali, jobblábas szögletét Geferson jobbal 11-ről, középről a jobb alsóba tenné, de véd Ivusic, hatalmasat vetődve!

46. PERC FOLYTATJUK!

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Akkor kezdődik elölről, csak egy félidővel kevesebb az ideje az Eszéknek...

45. PERC ITT AZ EGYENLÍTÉS, MILE SKORIC lő jobbal a jobb alsóba kissé jobbról, 11 méterről, Bockaj bal oldali szögletét éppen a horvát védő elé csúsztatta háttal Miérez elől Youga. 1–1!

42. perc Miérez lekönyökli légi párharc címén Turicovot, csak szabadrúgás.

40. perc Megfogta a gól az Eszéket, egy jó támadása sincs azóta.

Wildscut az Ajax neveltje, nemrégiben még a Norwich Cityben játszott.

Carey északír, 32 éves, a Celtic-neveltje. A gólpasszt egy volt holland U21-es válogatott légiós adta.

33. PERC DE NAGY GÓL, Wildschut körömpassza után GRAHAM CAREY futtában ballal a jobb felsőbe lő középről, 20 méterről. 0–1!

31. perc Kleinheisler reklamál hevesen, igaza van, Miérez elhalászta a 16-os jobb sarkán a labdát Geferson elől, aki nagyot esett, a skót Robertson meg azonnal a sípjába fújt.

Gustavo Busatto 30 éves, brazil légiós, a Gremio neveltje. Olasz állampolgár is, nyilván.

29. perc Bockaj kissé jobbról, 27-ről a kapus ölébe nyes egy szabadrúgást.

Mance hazánkban 30 meccsen 12 kanadai pontot jegyzett. Igaz, 3 gólt a Toponár és a Szentlőrinc SE ellen szerzett.

26. perc Nincs bent, Bockaj balról ballal középre ad egy szögletet, igen lazán, Miérez belecsúsztat, de jobbal három méterről, kissé jobbról egy védőbe pazarolja a ziccerét Mance.

Ismerős? A 26 éves, 189 centiméter magas ék, Mance az előző idényt kölcsönben a Puskás Akadémiában töltötte.

22. perc Zaper lő jobbról jobbal a kapushoz, mintegy 23 méterről.

20. perc Carey balról középre tör, de jobbal 15-ről feladja a labdát a kapusnak.

18. perc Bockaj jobb oldali szögletét a kapu mellé tereli hétről Mance.

Egy kis örökmérleg: 3 találkozó, 1 horvát és 2 bolgás sikerrel, 3, ill. 5 rúgott góllal.

16. perc Kleinheisler próbál szervezkedni, de szorosan fogják őt, még a felező előtt keményen oda-odapiszkálnak a vendégek.

13. perc Loncar nagyot rúg a jobb szélen Corey-be, és örül, hogy nem kap sárga lapot.

10. perc Miérez lő távolról jobbal a bal alsó mellé, méterekkel.

9. perc Helyzet, Bockaj teszi tovább Kleinheisler passzát jobbra Miéreznek, aki jobbal az ötös sarkáról ölön találja a kapust.

EKL-ADATBANK ITT!

7. perc Miérez meg a 16-os előtt nagyot kap Mattheijtől.

6. perc Loncar szereli igen határozottan Caceidót.

Nincs telt ház, nem is lehet, de csoda lelkes a hazai közönség.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta feketében.

Nem játszhat a hazaiak gólerős támadója, Ante Erceg sem.

Kleinheisler kezd, Gyurcsó nincs a kispadon.

„A csütörtöki mérkőzésünkön lényeges, hogy ne veszítsük el fejünket, hiszen akár az utolsó tizenöt percben is szerezhetünk még két gólt, s persze a meccs is tarthat kilencvenen túl, akár százhúsz percig is – folytatta Bjelica. – Az, hogy most korán betaláljunk vagy a végén lennénk eredményesek, lényegtelen, a legfontosabb, hogy hárommal több gólt szerezzünk a biztos továbbjutásért. A CSZKA-nál van minőség a csapatban, így abban is biztos vagyok, hogy nem csupán a védekezésre rendezkedik be a találkozó folyamán.

Mihret Topcagic és Ivan Fiolic játékára nem számíthatnak a fehér-kékeknél, de ennél nem ragadt le a szakember, inkább az összecsapás lélektanát igyekezett modellezni.

„A legfontosabb, hogy hárommal több gólt kell szereznünk, mint a CSZKA – adta ki a jelszót az eszékiek 49 éves szakvezetője, Nenad Bjelica. – Bulgáriában nem azt hoztuk, amire képesek vagyunk, s abban is biztos vagyok, hogy egy ilyen találkozóra semmilyen plusz motiváló tényező nem szükséges, mindenki tisztában van vele, milyen lehetőség előtt állunk. Nagyon egyszerű a helyzet: a valódi arcunkat kell mutatnunk. Mint a futballban dolgozó, kicsit másképp ítélem meg a helyzetünket, s azt, hogy mikor jobb vagy gyengébb egy-egy mérkőzésünk, de az biztos, hogy nem kezdtük alapvetően rosszul az idényt.”

A napokban az eszéki labdarúgók arra is kerítettek alkalmat, hogy a legfiatalabb szurkolóikkal is találkozhassanak, emellett az idősebb korosztályt képviselő drukkereik számára is kedvet csináltak a mérkőzéshez. Nenad Bjelica vezetőedző persze javában a taktikán törte eközben a fejét, no és abban is biztosak lehetünk, hogy az augusztus 11-én 24. életévébe lépő középpályás, Mihael Zaper nagy ünnepséget egyelőre nem csapott, viszont a továbbjutás megfelelő ajándék lenne számára utólag, csütörtökön is.

A jelen körülmények közepette, amennyire lehetséges, igazi kupahangulat uralkodik Eszék városában, ahol csütörtökön az NK Osijek kétgólos hátrányból várja a szófiai CSZKA elleni Ekl-selejtező visszavágóját, mely a Gradski vrt Stadionban 21.15 órakor kezdődik. Mint ismert, Nenad Bjelica vezetőedző legénysége a múlt héten Bulgária fővárosában 4–2-es vereséget szenvedett.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ESZÉK–CSZKA SZÓFIA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!