Az Újpest lehetséges ellenfelet kapott az Ekl-playoffkörére (Fotó: Réti Zsolt/Újpest FC)

 

Az Európai Labdarúgó-szövetség előzetesen négy csoportba (három nyolc-, egy tízpárosításos) osztotta a nem bajnoki ág résztvevőit. Az Újpest–FC Basel párharc az első csoportba, ott is a kiemelt négyesbe került. Ezzel jelentősen szűkült is a lehetséges ellenfelek köre.

A sorsolást a bajnoki ág öt kiemelt és öt nem kiemelt párharcával kezdték, ezt követően jött a magyar szempontból izgalmas rész: kiderült, hogy a 20-szoros magyar bajnokra a Csukaricski (szerb)–Hammarby (svéd) párharc győztese várhatna a playoffkörben.

Az Újpestnek azonban előbb még nagy bravúrt elérve búcsúztatnia kellene valahogy a lila-fehéreknél jelentősen nagyobb nemzetközi kupatapasztalattal rendelkező, (hazájában szintén) 20-szoros svájci bajnok FC Baselt.

A további, magyar érdekeltségű klubok közül az NK Osijek – ha legyőzi a CSZKA Szófiát – a walesi TNS és a cseh Victoria Plzen továbbjutójával meccselhetne.

Minden párharcban két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Az UEFA közleménye szerint a BL-, az El- és az Ekl-selejtezőben sem lehetnek majd jelen a stadionokban vendégszurkolók. A döntést a csoportkörök megkezdése előtt felülvizsgálja majd az európai szövetség.

EURÓPA-KONFERNCIALIGA
PLAYOFFKÖR
LEHETSÉGES PÁROSÍTÁSOK
ÚJPEST FC/FC Basel (svájci)Csukaricski (szerb)/Hammarby (svéd)
BAJNOKI ÁG
Mura (szlovén)/Zalgiris Vilnius–Prishtina (koszovói)–Bodö/Glimt (norvég)
Neftci (azerbajdzsáni)/HJK Helsinki (finn)–Maccabi Haifa (izraeli)/HB Torshavn (feröeri)
Omonoia (ciprusi)/Flora Tallinn (észt)–Shamrock Rovers (ír)/Teuta (albán)
Riga FC (lett)/Hibernians (máltai)–Lincoln Red Imps (giblaltári)/Slovan Bratislava (szlovák)
Linfield (északír)/Fola Esch (luxemburgi)–Kajrat Almati (kazah)/Alashkert (örmény)
NEM BAJNOKI ÁG
Dinamo Batumi (grúz)/Sivasspor (török)–Lokomotiv Plovdiv (bolgár)/FC Köbenhavn (dán)
AEL Limasszol (ciprusi)/Qarabag (azeri)–Breidablik (izlandi)/Aberdeen (skót)
TNS (walesi)/Viktoria Plzen (cseh)–CSZKA Szófia (bolgár)/NK Osijek (horvát)
Pacos Ferreira (portugál)/Larne (északír)–Tottenham (angol)
Stade Rennais (francia)–Rosenborg (norvég)/Domzale (szlovén)
Laci (albán)/Anderlecht (belga)–Vitesse (holand)/Dundalk (ír)
Vojvodina (szerb)/LASK Linz (osztrák)–Galatasaray (török)/St Johnstone (skót)
FK Kolosz Kovalivka (ukrán)/Sahtyor Karagandi (kazah)–Spartak Trnava (szlovák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Bohemians (ír)/PAOK (görög)–Hibernian (skót)/Rijeka (horvát)
Kuopio PS (finn)/Asztana (kazah)–Union Berlin (német)
Luzern (svájci)/Feyenoord (holland)–Elfsborg (svéd)/Velez Mostar (bosnyák)
Raków (lengyel)/Rubin Kazan (orosz)–FK Rigas FS (lett)/Gent (belga)
Santa Clara (portugál)/Olimpija Ljubljana (szlovén)–Szocsi (orosz)/Partizan (szerb)
Trabzonspor (török)/Molde–Roma (olasz)
Slask Wroclaw/Hapoel Beer-Seva (izrael)–Rapid Wien (osztrák)/Anorthosis Famagusta (ciprusi)
Jablonec (cseh)/Celtic (skót)– Tobol Kostanay (kazah)/MSK Zilina (szlovák)

SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
BAJNOKI ÁG
Maccabi Haifa (izraeli)–HB Tórshavn (feröeri)
Linfield (északír)–Fola Esch (luxemburgi)
Shamrock Rovers (ír)–Teuta (albán)
Riga FC (lett)–Hibernians (máltai)
Prishtina (koszovói)–Bodö/Glimt (norvég)
Mura (szlovén)–Zalgiris Vilnius
Neftci (azerbajdzsáni)–HJK Helsinki (finn)
Omonoia (ciprusi)–Flora Tallinn (észt)
Lincoln Red Imps (giblaltári)–Slovan Bratislava (szlovák)
Kajrat Almati (kazah)–Alashkert (örmény)

NEM BAJNOKI ÁG
ÚJPEST–Basel (svájci)
Dinamo Batumi (grúz)–Sivasspor (török)
Kuopio PS (finn)–Asztana (kazah)
Szocsi (orosz)–Partizan (szerb)
Slask Wroclaw–Hapoel Beer-Seva (izrael)
Santa Clara (portugál)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
FK Kolosz Kovalivka (ukrán)–Sahtyor Karagandi (kazah)
Elfsborg (svéd)–Velez Mostar (bosnyák)
Pacos Ferreira (portugál)–Larne (északír)
Luzern (svájci)–Feyenoord (holland)
FK Rigas FS (lett)–Gent (belga)
Hibernian (skót)–Rijeka (horvát)
Breidablik (izlandi)–Aberdeen (skót)
Trabzonspor (török)–Molde
Bohemians (ír)–PAOK (görög)
TNS (walesi)–Viktoria Plzen (cseh)
Raków (lengyel)–Rubin Kazan (orosz)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–FC Köbenhavn (dán)
Csukaricski (szerb)–Hammarby (svéd)
Tobol (kazah)–Zilina (szlovák)
CSZKA Szófia (bolgár)–NK Osijek (horvát)
Vojvodina (szerb)–LASK Linz (osztrák)
AEL Limasszol (ciprusi)–Qarabag (azeri)
Spartak Trnava (szlovák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Rosenborg (norvég)–Domzale (szlovén)
Laci (albán)–Anderlecht (belga)
Vitesse (holand)–Dundalk (ír)

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 5. és 12.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja: augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 19. és 26.

A csoportkör sorsolását augusztus 27-én rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 16.