Ekl: kiütötték Tamás csapatát, Holenderék továbbjutottak

Cs. B.Cs. B.
2021.08.12. 23:45
Tamás Márk és csapata súlyos vereséget szenvedett (Fotó: Imago Images)
Az Európa-konferencialiga selejtezőjének 3. fordulójában, a visszavágók csütörtöki játéknapján összesen 30 mérkőzést rendeztek. A lengyel Slask Wroclaw – Tamás Márkkal a fedélzeten – 4–0-ra kikapott az izraeli Hapoel Beer-Sevától. Míg a másik magyar érdekeltségű mérkőzésen a Partizan Beograd és alkalmazásában álló Holender Filip eljutott a kupasorozat playoffköréig, miután csapata tizenegyesekkel felülmúlta az orosz Szocsit.

Némi meglepetéssel, és fordulatos mérkőzéssel indult az Európa-konferencialiga selejtezőjének 3. fordulója, amelyben Kleinheisler László korábbi csapata, az Asztana 3–1-re vezetett a finn Kuopio PS elleni visszavágón, ám utóbbiak megfordították a mérkőzést, így összesítésben 5–4-gyel továbbjutottak.

A Hammarby 5–1-gyel kiütötte a Csukaricski, amelytől az első meccsen 3–1-re kikapott, így összesítésben 6–4-gyel jutott az Ekl playoffkörébe.

A Rubin Kazany 0–0-s fordulást követően úgy szenvedett vereséget hazai pályán a Raków Czestochowa elleni visszavágón, hogy a hosszabbításban tíz emberre fogyatkozott és gólt kapott, ugyanakkor a 122. percben mégis tizenegyesből javíthatott volna – ezzel a tizenegyespárbajt kiharcolva –, ám Szead Haksabanovics eltékozolta a lehetőséget.

Tamás Márk ugyan végigjátszotta csapata, a Slask Wroclaw mérkőzését, ugyanakkor nagy örömét nem lelhette a meccsben, hiszen a Hapoel Beer-Seva hazai pályán megsemmisítő, 4–0-s vereséggel, összesítésben 5–2-vel búcsúztatta a magyar légióst és klubját.

A Ferencváros tavalyi Bajnokok Ligája playoffkörös ellenfele, a Molde előbb a 97. percben egyenlített a Tranbzonspor ellen, ám később a tizenegyespárbajban a törökök bizonyultak jobbnak.

A 4–2-re elveszített odavágó után a Plzen tizenegyesekkel múlta felül a walesi TNS-t.

A Feyenoord otthon is 3–0-ra győzte le a Luzernt, mindennek tetejébe előbbieknél bemutatkozott Antoni Milambo, aki Georginio Wijnaldum rekordját megdöntve, a holland csapat legfiatalabb hivatalos meccsén játszó futballistája lett 16 évesen és 131 naposan.

A Partizan Beograd alkalmazásában álló Holender Filip nem tudta gólhoz segíteni csapatát, a 71. percben lecserélték, ám a szerb együttes a 90. percben 2–2-re mentette a párharcot, majd tizenegyesekkel (4–2) legyőzte a Szocsit.