Ekl: vezetett, de nem nyert a Roma; ötgólos dráma Rotterdamban

Cs.M. , K. Zs.Cs.M. , K. Zs.
2022.04.28. 20:42
Kettővel ment a Feyenoord, de jött az egyenlítés – végül mégis hazai öröm lett a vége (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-konferencialigában is kezdetét vette az elődöntő: a Leicester City hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Romával, míg a Feyenoord fordulatokkal teli odavágón 3–2-re nyert az Olympique Marseille ellen.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Leicester City (angol)–Roma (olasz) 1–1
(0–1)
Leicester, King Power Stadion. Vezette: C. Del Cerro (spanyol)
LEICESTER: Schmeichel – R. Pereira, Fofana, J. Evans, Castagne (J. Justin, 21.) – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall – Albrighton (H. Barnes, 62.), Vardy (Iheanacho, 62.), Lookman (A. Pérez, 84.). Menedzser: Brendan Rodgers
ROMA: R. Patrício – Ibanez, Smalling, G. Mancini – Karsdorp, Mhitarjan (Veretout, 57.) Cristante, Lo. Pellegrini (Afena-Gyan, 85.), Zalewski (Vina, 85.) – Zaniolo (S. Oliveira, 69.), Abraham. Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerző: G. Mancini (67. – öngól), ill. Lo. Pellegrini (15.)

TOVÁBBI MENETREND
VISSZAVÁGÓ
Május 5.
DÖNTŐ
Május 25.,
Kombetäre Aréna, Tirana, Albánia

Hiába támadott többet a Leicester City az első félidőben, gólt a Roma szerzett: a 15. percben, bal oldali akció során Lorenzo Pellegrini remek kiugratást kapott, nem kellett állítgatnia a labdát – egyből, éles szögből a hálóba lőtt Kasper Schmeichel lába között. Pellegrini tapasztalt harcos, nyolc éve mondhatja magát élvonalbeli labdarúgónak, de olyan sok (4) gólt, mint a 2021–2022-es kiírásban, korábban nem szerzett európai kupaidényben.

Bal oldali felfejlődésből született a hazaiak egyenlítő gólja is: a 67. percben középre érkező labdára Ademola Lookman és Gianluca Mancini is rámozdult, és birkózásuk nyomán púposodott a háló. Elsőre Lookman kapta a gólt, de utóbb átkönyvelték az olasz védő kontójára.

Ez tehát eldőlt, a továbbjutás még nem – egy hét múlva Rómában minden kezdődik elölről.

A MÉRKŐZÉS FONTOSABB ESEMÉNYEI

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! DÖNTETLEN.

A második találat óta is a Leicester játszik mezőnyfölényben, José Mourinho csapatának csak elvétve vannak helyzetei.

Barnes közelről, erősen középre tett labdáját Lookman juttatta be a kapuba védője szorításában. Először legalábbis így tűnt, de közelebbről megnézve Gianluca Mancini öngólja volt ez! – GÓL ITT!

67. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Leicester City, Gianluca Mancini vétett öngólt! 1–1

63. perc: Zaniolo is kapott egy lapot.

A második félidőben eddig egyik csapat sem dominál, de ezúttal is a Leicester az aktívabb.

59. perc: Vardy is begyűjtött egy sárga lapot.

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

FÉLIDŐ!

40. perc: A vendégek vezető gólja óta egyértelműen a Leicester City irányít, a kapura lövések száma 8–2 a hazaiak javára.

26. perc: Dewsbury-Hall is kapott egy lapot.

Zalewski indult meg a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre passzolt Pellegrini elé, aki ellőtte a labdát Schmeichel lábai között. – GÓL ITT!

15. perc: GÓÓÓL! Lorenzo Pellegrini góljával előnyben a Roma! 0–1

8. perc: Tammy Abraham kapta meg a meccs első sárga lapját.

Az első öt perc a Leicesteré – labdabirtoklás és támadásépítés szempontjából is.

Elkezdődött a mérkőzés!

Feyenoord (holland)–Olympique Marseille (francia) 3–2 (2–2)
Rotterdam, De Kuip Stadion. Vezette: M. Oliver (angol)
FEYENOORD: Marciano – Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia – Til, Aursnes, Kökcü – R. Nelson (Linssen, 65.), Dessers, Sinisterra. Vezetőedző: Arne Slot
MARSEILLE: Mandanda – Rongier, Saliba, Caleta-Car (Harit, 69.), Peres – Guendouzi, B. Kamara, Gerson – Bakambu (P. Gueye, a szünetben), Payet, B. Dieng. Vezetőedző: Jorge Sampaoli
Gólszerző: Dessers (18., 46.), Sinisterra (20.), ill. B. Dieng (28.), Gerson (40.)

A Feyenoord remekül kezdte a két korábbi BEK/BL-győztes rotterdami mérkőzését: a 20. percben már két góllal vezetett! Cyriel Dessers szép adogatás végén szerezte meg a vezetést közelről, Luis Sinisterra megpattanó lövéssel duplázta meg az előnyt. Az európai kupaporondon korábban az OM még sohasem dolgozott le kétgólos hátrányt az első félidőben, de most megtette: Bamba Dieng nagy bombával szépített, Gerson pedig kipattanóból egyenlített.

Alig kezdődött meg a második félidő, máris folytatódott a gólgyártás – és megint vezetett a Feyenoord: Duje Caleta-Car rövid hazaadását követően Dessers lecsapott a labdára, és belőtte az utóbbi 13 év leggyorsabb második félidei európai kupagólját (kilenc másodperc sem kellett neki).

A folytatásban itt is, ott is kimaradt néhány helyzet, maradt a 3–2, a Feyenoord előnnyel utazhat a visszavágóra – főként két ügyeletes gólvágójának köszönhetően. Az európai kupaporond négy éve nem látott olyan csapatot, amelyiknek két labdarúgója is eljutott tíz gólig ugyanabban a kiírásban – most Dessers 10, Sinisterra 11 gólnál jár.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! GYŐZÖTT A FEYENOORD!

90+2. perc: A pár perce beállt J. Hendrix is begyűjtött egy lapot – gólból és ebből is van bőven.

8

4. perc: Harit is kapott egy sárgát.

79. perc: Geertruida sárga lapot kapott.

Az újabb hazai gól óta labdával a Marseille irányít, de mindkét csapatnak megvannak a helyzetei.

NYOLC MÁSODPERC telt el a második félidőből, ráadásul a Marseille kezdett, de Caleta-Car labdaeladása után Dessers tört rá Mandandára, és visszavette a hollandok vezetését. VIDEÓ ITT!

46. perc: GÓÓÓL! Újra vezet a Feyenoord, Dessers talált be ismét! 3–2

FÉLIDŐ!

Guendouzi középre tett labdáját nem tudta megfogni, csak kiütni Marciano kapus, Gerson pedig lecsapott rá, s a nagyrészt üres hálóba lőtt! – GÓL ITT!

40. perc: GÓÓÓL! Oda a hazaiak előnye, Gerson góljával egyenlített a Marseille! 2–2

A vendégek támadója a tizenhatos vonaláról lőtt nagy erővel az alsó sarokba – GÓL ITT!

37. perc: Malacia gyűjtött be egy sárga lapot.

28. perc: GÓÓÓL – Szépített a Marseille, Bamba Dieng volt eredményes!

Előbbi gólnál Reiss Nelson parádés, sarokkal adott passza után került szinte kihagyhatatlan ziccerbe Dessers, utóbbinál egy megpattanó lövés segített a Feyenoordnak – gólok ITT és ITT!

20. perc: GÓÓÓL – két perc telt el, és itt az újabb találat, Sinisterra találatával növeli előnyét a Feyenoord! 2–0

18. perc: GÓÓÓL – Dessers góljával vezet a Feyenoord! 1–0

Elképesztő látványt nyújt a Feyenoord stadionja: szinte lángol a létesítmény a sok görögtűztől.