Hornyák Zsolt szerint a lehetséges legerősebb ellenfelet kapta a Puskás Akadémia (Fotó: Török Attila)

 

Sallói István, a fehérváriak sportigazgatója a közmédiának úgy fogalmazott: az öt csapatból, akit kaphattak volna, erősségben a közepest húzták ki számukra.

„Tudjuk, hogy az azeri bajnokságban előszeretettel alkalmaznak brazil légiósokat, itt is van, ha jól láttam, négy brazil játékos, akik mindig veszélyt jelentenek. Kellemetlen ellenfélre számítok, ettől függetlenül szeretnénk továbbjutni” – fogalmazott.

Révész Attila, a Kisvárda – július elsején távozó – sportigazgatója kiemelte, azt a riválist kapták, amelyet a távolság miatt egyedüliként szerettek volna elkerülni.

„Ezen a csapaton talán tovább lehet lépni, hasonló erősségű a Kajrat Almati kerete – hangsúlyozta. Hozzátette, ebben a körben anyagi haszonszerzésről még nem lehet beszélni, sőt, talán több lesz a költségük, mint a bevételük. – Mégis rendkívüli dolog ez, amely a klub életében először adatott meg, ezzel természetesen szeretnénk is élni.”

A Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt úgy vélekedett, a párharc megkezdése előtt mindkét félnek ötven százalék esélye van a továbbjutásra.

„A lehetséges legerősebb ellenfél, amit kaphattunk, viszont jobb számomra egy portugál csapattal játszani, mint egy azerivel” – fűzte hozzá a felcsútiak szakvezetője.

A bajnoki ágon is sorsoltak, itt a Ferencváros kerül képbe, ha a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában kikap a kazah Toboltól. Ebben az esetben az Ekl-ben folytatja szereplését, mégpedig az északmacedón Skupi és a gibraltári Lincoln Red Imps párharcának vesztese ellen. A magyar csapat játszaná az első mérkőzést itthon.

Az Európa-konferencialiga selejtezője négykörös, a második forduló mérkőzéseit július 21-én és 28-án játsszák.

(MTI)

EURÓPA-KONFERENCIALIGA 2022–2023
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
FŐ ÁG
Mol Fehérvár FC–Qabala (azeri)
Kajrat Almati (kazah)–Kisvárda FC
Vitória Guimaraes (portugál)–Puskás Akadémia FC
Gzira United (máltai)–Atletic Club d'Escaldes (andorrai)–Radnicski Nis (szerb)
Arisz Limassol (ciprusi)–Neftci (azeri)
Zira FK (azeri)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Sepsi OSK (romániai)–Olimpija Ljubljana (szlovén)/Differdange (luxemburgi)
Breidablik (izlandi)/UE Santa Coloma (andorrai)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/KF Llapi (koszovói)
Víkingur (feröeri)/Europa FC (gibraltári)–Dunaszerdahely (szlovákiai)/Cliftonville (északír)
Koper (szlovén)–FC Vaduz (liechtensteini)
Floriana (máltai)/Petrocub Hincesti (moldovai)–KF Laci (albán)/Iszkra Danilovgrad (montenegrói)
AIK (svéd)–Vorszkla Poltava (ukrán)
Gomel (fehérorosz)–Arisz (görög)
Velez Mostar (bosnyák)–Alaskert (örmény)/Hamrun Spartans (máltai)
Vllaznia (albán)–Universitatea Craiova (román)
Kizilzsar (kazah)–NK Osijek (horvát)
St. Patrick's Athletic (ír)–Sfantul Gheorghe (moldovai)/Mura (szlovén)
Pogon Szczecin (lengyel)/KR (izlandi)–Bröndby (dán)
Borac Banja Luka (bosnyák)/B36 Tórshavn (feröeri)–Tre Fiori (San Marinó/i)/Flora Esch (luxemburgi)
Racing Union (luxemburgi)–Csukaricski (szerb)
Valmiera (lett)–FK Skendija (északmacedón)/Ararat Jereván (örmény)
Botev Plovdiv (bolgár)–APOEL Nicosia (ciprusi)
Szaburtalo Tbiliszi (grúz)/Partizani (albán)–FCSB (román)
Ararat (örmény)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Paide Linnameeskond (észt)
FK Liepaja (lett)/SC Gjilani (koszovói)–Young Boys (svájci)
Larne (északír)/St Joseph's FC (gibraltári)–Slavia Praha (cseh)
Tre Penne (San Marinó/i)/Tuzla City (bosnyák)–AZ (holland)
MFK Ruzomberok (szlovákiai)/Kauno Zalgiris (litván)–Derry City (ír)/Riga FC (lett)
Levszki Szófia (bolgár)–PAOK (görög)
Raków Czestochowa (lengyel)–FK Asztana (kazah)
CSZKA Szófia (bolgár)–Makedonija GP Szkopje (északmacedón)
Rapid Wien (osztrák)–Lechia Gdansk (lengyel)/Akademija Pandev (északmacedón)
Spartak Trnava (szlovákiai)–HB Tórshavn (feöreri)/Newtown (walesi)
Motherwell (skót)–Bala Town (walesi)/Sligo Rovers (ír)
FC Basel (svájci)–FCB Magpies (gibraltári)/Crusaders Belfast (északír)
KuPS (finn)/Dila Gori (grúz)–Panevezys (litván)/Milsami Orhei (moldovai)
Istanbul Basaksehir (török)–Maccabi Netanya (izraeli)
Hapoel Beer Seva (izraeli)–Dinamo Minszk (fehérorosz)/FK Decsics Tuzi (montenegrói)
BATE Boriszov (fehérorosz)–Konyaspor (török)
Flora Tallinn (észt)/SJK (finn)–Lilleström (norvég)
FK Suduva (litván)–Viborg (dán)
Molde FK (norvég)–Elfsborg (svéd)
Royal Antwerp (belga)–Inter Turku (finn)/KF Drita (koszovó)
NK Rijeka (horvát)–Djurgardens IF (svéd)
Sparta Praha (cseh)–Viking Stavanger (norvég)

BAJNOKI ÁG
La Fiorita (San Marinó-i)/Inter Club d’Escalades (andorrai)–KF Ballkani (koszovói)/Zalgiris Vilnius (litván)
Malmö (svéd)/az előselejtező győztese–The New Saints (walesi)/Linfield (északír)
Ludogorec (bolgár)/Szutjeszka Niksics (montenegrói)–Bodö/Glimt (norvég)/KÍ (feröeri)
Shamrock Rovers (ír)/Hibernians (máltai)–Levadia Tallinn (észt)/Vikingur (izlandi)
Dudelange (luxemburgi)/KF Tirana (albán)–Zrinjski Mostar (bosnyák)/Sheriff (moldovai)
Lech Poznan (lengyel)/Qarabag (azeri)–Slovan Bratislava (szlovák)/Dinamo Batumi (grúz)
Pjunik (örmény)/CFR (román)–a BL-előselejtező döntőjének vesztese
Tobol (kazah)/FERENCVÁROS–Skupi (északmacedón)/Lincoln Red Imps (gibraltári) 

AZ 1. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
Flora Tallinn (észt)–SJK (finn)
Alaskert (örmény)– Hamrun Spartans (máltai)
Inter Turku (finn)–KF Drita (koszovó)
Lechia Gdansk (lengyel)–Akademija Pandev (északmacedón)
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Paide Linnameeskond (észt)
Panevezys (litván)–Milsami Orhei (moldovai)
KF Laci (albán)–Iszkra Danilovgrad (montenegrói)
FK Liepaja (lett)–SC Gjilani (koszovói)
Sfantul Gheorghe (moldovai)–Mura (szlovén)
KuPS (finn)–Dila Gori (grúz)
MFK Ruzomberok (szlovákiai)–Kauno Zalgiris (litván)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–KF Llapi (koszovói)
Gzira United (máltai)–Atletic Club d'Escaldes (andorrai)
Borac Banja Luka (bosnyák)–B36 Tórshavn (feröeri)
Olimpija Ljubljana (szlovén)–Differdange (luxemburgi)
Larne (északír)–St Joseph's FC (gibraltári)
Breidablik (izlandi)–UE Santa Coloma (andorrai)
Dunaszerdahely (szlovákiai)–Cliftonville (északír)
Víkingur (feröeri)–Europa FC (gibraltári)
Bala Town (walesi)–Sligo Rovers (ír)
Tre Fiori (San Marinó-i)–Flora Esch (luxemburgi)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–FK Decsics Tuzi (montenegrói)
Tre Penne (San Marinó-i)–Tuzla City (bosnyák)
Szaburtalo Tbiliszi (grúz)–Partizani (albán)
FK Skendija (északmacedón)–Ararat Jereván (örmény)
Floriana (máltai)– Petrocub Hincesti (moldovai)
Pogon Szczecin (lengyel)–KR (izlandi)
HB Tórshavn (feöreri)–Newtown (walesi)
FCB Magpies (gibraltári)–Crusaders Belfast (északír)
Derry City (ír)–Riga FC (lett)

A 3. fordulóban csatlakozik: HJK (finn)/RFS (lett) és Maribor (szlovén)/Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)

EURÓPA-KONFERENCIALIGA 2022–2023 – KULCSDÁTUMOK
  Sorsolás Játéknapok
Selejtező, 1. forduló június 14. július 7. és 14.
Selejtező, 2. forduló június 15. július 21. és 28. 
Selejtező, 3. forduló július 18. augusztus 4. és 11.
Selejtező, rájátszás augusztus 1. augusztus 18. és 25.
Csoportkör augusztus 26. szeptember 8. és november 3. között
Rájátszás
november 7.
2023. február 16. és 23.
Nyolcaddöntő február 24.
március 9. és 16.
Negyeddöntő március  17.  április 13. és 20.
Elődöntő március 17. május 11. és 18.
Döntő június 7., Prága