Ekl: a hajrában nyert hétgólos meccset a Villarreal

2022.09.08. 21:01
Fotó: Twitter/Villarreal
A labdarúgó Európa-konferencialiga csoportkörének első játéknapján több meglepő eredmény is született.

A Fiorentina hiába szerezte meg a vezetést Antonín Barák góljával otthon az RFS ellen, a lettek egy védelmi hiba után betaláltak (Andrej Ilics), így az olaszok meglepetésre csak egy pontot szereztek.

A török Istanbul Basaksehir idegenben gurított egy négyest a skót Heartsnak, míg a Villarreal hétgólos meccset nyert meg úgy, hogy 3–3 után a győztes gólt a 89. percben szerezte meg Francis Coquelin.

Az FC Ballkani pontot tudott szerezni a román bajnok CFR ellen, ráadásul a koszovói együttest csupán néhány perc választotta el a kolozsváriak legyőzésétől. A második félidőben a vérszemet kapó Ballkani tetszetős háromszögelés után megszerezte a vezetést a csapatkapitány Armend Thaqi ötös sarkáról lőtt góljával, ám a legvégén védelme hibázott: egy előrevágott labdára kiinduló Stivi Frasheri kapus összeütközött Astrit Thaqival, s Yuri Matias az üres kapuba fejelte a labdát, 1–1-re alakítva az állást – ez maradt a vége.

Az AZ 1–0-ra nyert Kassán az ukrán Dnipro-1 ellen, a holland csapatban Kerkez Milos kezdőként 61 percet játszott.

Az FC Basel is győzött, a svájciak 3–1-re verték meg a Pjunikot. Szalai Ádám végig a cserepadon ült.