Csak egy góllal nyert a United, így a Sociedad végzett az El-csoportjuk élén

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.11.03. 18:35
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének záró fordulójában az E-csoport két továbbjutója a Real Sociedad és a Manchester United Spanyolországban mérkőzött egymással. A 18 éves Garnacho góljával már a 17. percben vezetést szereztek a „vörös ördögök", de mivel újabb gólt már nem tudtak szerezni a 0–1-re végződő mérkőzésen, így a spanyolok mögött a csoport második helyén végeztek.

Garnacho (49) első manchesteri gólját szerezte, a csoportelsőséghez ez sem volt azonban elég (Fotó: AFP)

EURÓPA-LIGA CSOPORTKÖR
E-CSOPORT
6. FORDULÓ
REAL SOCIEDAD (spanyol)–MANCHESTER UNITED (angol) 0–1 (0–1)
San Sebastian, Anoeta Stadion. Vezette: Georgi Kabakov (bolgár)
SOCIEDAD: Remiro – Gorosabel (A. Elustondo, 59.), Le Normand, J. Pacheco, D. Rico – P. Marín (R. Navarro, 59.), Zubimendi, Merino, Brais Méndez (Zubeldia, 83.) – Sörloth (Magunacelaya, 83.), C. Fernández (Guevara, 73.). Vezetőedző: Imanol Alguacil.
MANCHESTER UNITED: De Gea – Dalot, Lindelöf (McTominay, 58.), L. Martínez, Shaw – Van de Beek (Rashford, 58.), Casemiro, Eriksen (Fred, 82.) – B. Fernandes – C. Ronaldo, Garnacho (Maguire, 82.).Vezetőedző: Erik Ten Hag.
Gólszerző: Garnacho (17.)

Mivel az El-csoportkör nyitányán a Sociedad 1–0-ra nyerni tudott Angliában, a Unitednak mindenképpen két góllal kellett nyernie ahhoz, hogy csoportgyőztesként automatikusan a nyolcaddöntőbe juthasson.

A United nem teketóriázott sokat, a 18 éves Garnacho találatával már a 17. percben vezetést szerezett az angol gárda. A folytatásban a spanyolok veszélyeztettek többet, a 43. percben csak De Gea bravúrja mentették meg az angolokat a bekapott góltól. A túloldalon Ronaldo is betalálhatott volna, de a portugál nem tudott a kapuba emelni a kilépő kapus felett.

A második félidőben nagy fölényben futballozott a United, de Remiro kapuját szinte egyáltalán nem veszélyeztették Ronaldóék. A túloldalon De Gea számára sem jutott sok védenivaló, hiszen hiába kerültek többször is lövőhelyzetbe a hazaiak, a kaput alig-alig találták el. A hajrában a Manchester folyamatos cserékkel és a magas védők előre küldésével igyekezett megszerezni a csoportelsőséget jelentő találatot, de nem jártak sikerrel.

Az egygólos manchesteri siker azt jelentette, hogy jobb gólkülönbségének köszönhetően a Sociedad végzett a csoport élén, és várhatja a tavaszi folytatást a nyolcaddöntőben. A Unitednak a nyolcaddöntőbe jutásért egy BL-ből érkező ellenfelet kell majd legyőznie a folytatásban. 0–1

90+5. perc: VÉGE! Nyert a United, de a Sociedad jobb gólkülönbségének köszönhetően a csoport első helyén végzett.

90. perc: Öt perc a hosszabbítás!

90. perc: Óriási tűzijáték zajlott a Sociedad kapuja előtt, Remiró többször is bravúrral hárította a manchesteri próbálkozásokat. Majd a támadás legvégén a partjelző lest intett...

87. perc: Dalot ütötte meg Magunazelaia arcát, sárga lap.

83. perc: Cseréltek a hazaiak is, Méndez helyére Zubeldía, Sorloth helyére Magunazelaia érkezett.

82. perc: Kettőt cserélt a Manchester, Maguire érkezett Garnacho, míg FredEriksen helyére.

81. perc: Eriksen mélyen ívelte a labdát az ötös vonalához, Casemiro centikkel maradt le a labdáról.

80. perc: Méndez passza után Sorloth megtolta a labdát Dalot mellett, majd 16 méterről a kapu mellé lőtt.

74. perc: Guevara rögtön lövéssel próbálkozott, de De Gea könnyedén fogta a középre tartó labdát.

Fernández nem siette el a pálya elhagyását, sárga lap lett a jutalma a levonulás közben.

73. perc: Cserélt a Sociedad, Guevara érkezett Fernández helyére.

72. perc: Ronaldo könyökölte le Elustondot, sárga lap.

71. perc: Egy bedobást követően Fernández a 11-es pont magasságában mellel levette a labdát, majd félfordulatból a kapu fölé lőtt.

69. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást Fernández fejelt 8 méterről a kapu fölé.

64. perc: Méndez rántotta le Shaw-t, majd a labdát is elrúgta, sárga lap.

62. perc: Martínez csúszott rá Méndez lábára, sárga lap.

59. perc: Kettőt cserélt a hazai csapat is, Navarro érkezett Marín, Elustondo pedig Gorosabel helyére.

58. perc: Kettőt cserélt a United, Rashford érkezett Van de Beek, míg McTominay érkezett Lindelöf helyére.

49. perc: Egy hazai szögletkombináció végén Zubimendi arosszabbik lábával lőtt kapura, de az erőtlen lövés nem jelentett különösebb veszélyt.

48. perc:Rico beadását követően Sorloth fejelhetett volna kapura, de a jó egy fejjel kisebb Martínez tisztázni tudott.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45+3. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Garnacho góljával vezet a United!

45. perc: Három perc a hosszabbítás az első félidő végén.

43. perc: DE GEA!! A spanyol előbb Gorosabel távoli lövését szedte ki a jobb alsó sarok elől, majd Pablo Marín ismétlését fejjel hárította.

42. perc: Pacheco nem tudott felszabadítani, a labda Ronaldohoz került, a portugál azonban a kilépő kapus felett a kapu tetejére emelte a labdát.

41. perc: Pablo Marín harcolt ki magának lövőhelyzetet 16 méterre a kaputól, de gyenge lövését De Gea könnyedén fogta.

Ha nem változik az eredmény, akkor a Sociedad jobb gólkülönbségének köszönhetően végezhet majd a csoport élén.

27. perc: Fernandes passza után Garnacho cselezgetett a 16-oson belül, majd 11 méterről a kapu fölé lőtt.

Merino végül folytatni tudta a játékot.

Merinot kell hosszasan ápolni, a spanyol egy rossz esést követően fájlalja a vállát, lehet nem is fogja tudni folytatni a játékot.

A 18 éves Garnacho hetedik alkalommal lépett pályára a Manchesterben, első gólját szerezte.

17. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ronaldo ugratta ki Garnachot, aki könnyedén lefutotta Gorosabelt, majd az ötös sarkától a bal felsőbe lőtte a labdát. 0–1!

Ha Rico betalált volna, akkor sem született volna érvényes találat, mivel a spanyol lesen volt az indítás pillanatában.

5. perc: Merino passza után Rico lőtte az oldalhálóba a labdát.

A Real Sociedad legutóbb az 1998–1999-es UEFA-kupa idényben tudott háromszor is győzelmet aratni hazai pályán.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Manchester indította útjára a labdát.

A Real Sociedad az egyetlen csapat az Európa-liga csoportkörében, amely mind az öt találkozóját meg tudta nyerni.

A szeptemberi, manchesteri csoportmérkőzést Brais Mendez büntetőjével nyerte a Sociedad. A két csapat az El előző kiírásában is találkozott egymással, akkor a Sociedad otthonában 4–0-s győzelmet arattak az angolok. Akkor Fernandes kétszer, Rashford és a már Fulhamben játszó James egyszer-egyszer talált be.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Real Sociedad–Manchester United Európa-liga csoportmérkőzés melyen eldől, hogy ki végez majd az E-csoport élén.