Triatlon vb-sorozat: Bragmayer 11., Lehmann 14. Hamburgban

MTI/R. P.MTI/R. P.
2022.07.09. 17:38
Bragmayer Zsanett volt a legjobb magyar (Fotó: Getty Images)
Legjobb magyarként Bragmayer Zsanett a 11. helyen végzett a triatlonosok világbajnoki sorozatának hamburgi versenyén.

A női mezőny egyetlen magyarja 38 másodperccel maradt el a Tokióban olimpiai bajnok, háromszoros vb-aranyérmes bermudai Flora Duffytól, aki elsőként futott a célba.

A férfiaknál négy magyar is indult, a mezőny jelentős része együtt haladt az úszás és a kerékpározás során, a futásban viszont szétrázódott. A tavaly U23-as világbajnok Lehmann Csongor 14., Faldum Gábor 16., Bicsák Bence 22., Dévay Márk pedig 29. lett. Győzött az új-zélandi Hayden Wilde, a tokiói olimpia bronzérmese, aki 44 másodperccel volt gyorsabb Lehmann-nál.

A versenyzők sprint távot teljesítettek, vagyis 750 métert úsztak, 20 kilométert kerékpároztak, végül 5 kilométert futottak.