Triatlon: Mester és Dósa sikere a terep ob-n

2013.08.18. 18:28
A férfiaknál címvédőként Mester Bálint, míg a nőknél Dósa Eszter nyerte meg a Felsőtárkányban rendezett, 0.5 km úszásból, 15 km kerékpározásból és 5 km futásból álló tereptriatlon országos bajnokságot.

A szervezők vasárnapi tájékoztatása szerint az erősebbik nemnél az úszás után még többen az idén vb-bronzérmes Mester előtt szálltak partra, aki a kerékpáros pályát már a legjobb idővel teljesítette, és a futásban sem ért senki a nyomába. Mester végül 1:17:33 órás teljesítménnyel győzött, a második helyen közel másfél perces hátránnyal Medgyes Gábor érkezett célba, aki korábban szintén több alkalommal volt országos bajnok és a sportág Európa-bajnoka is.

A nőknél Poór Brigitta, az év extrémsportolója nem tudta megvédeni bajnoki címét, mert Németországban egy világkupa-futamon indult, így Dósa Eszter erősebb ellenfél nélkül, könnyedén szerezte meg az aranyérmet 1:35:06 órás idővel.