Triatlon: magyar győzelem az egyetemi világbajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2014.04.21. 19:44
Magyar győzelem született a triatlon egyetemi világbajnokságon Brazíliavárosban, ahol a nők között Kovács Zsófia diadalmaskodott.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) hétfői tájékoztatása szerint a versenyzőknek az 500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból, valamint 10 kilométer futásból álló olimpiai távon kellett bizonyítaniuk. A 14 országból induló 58 sportolónak nem csak a pályával és egymással, de a hőséggel is meg kellett küzdenie.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanuló Kovács 27 másodperces előnnyel nyerte meg a versenyt, míg Dudás Eszter (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem) a 13. helyen ért célba. Másodikként egy brit, harmadikként pedig egy amerikai triatlonos zárt.