Triatlon: magyar és kenyai siker, Kácser aranyérme

2014.08.09. 21:07
A Tiszaújvárosban zajló 16. TVK Triatlon Nagyhét pénteki, Jabil 1/3 Maraton elnevezésű pénzdíjas utcai futóversenye magyar és kenyai sikerrel zárult. A férfiaknál az első métereken az élre állt három kenyai futó, akik féltávig tartották a 11 percen belüli köröket, de mivel az üldözők nem gyakoroltak rájuk nyomást, kicsit kiengedtek a táv második felére és megosztoztak a dobogós helyeken, végül Abel Kibet Rop nyert.

A legjobb magyarnak a negyedikként célba érkezett Király István, a Mogyi Baja-Pécs triatlonosa bizonyult.

A hölgyeknél is egy hármas távolodott el a rajtot követően, melynek Kácser Zita is a tagja volt. A trió az utolsó párszáz méterig együtt haladt, de a hajrában Kácsernek sikerült ellépnie a vetélytársaitól, így megnyerte a versenyt.

A váltók csatája tiszaújvárosi győzelemmel ért véget.