Triatlon: Király és Zelinka sikere az országos bajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2019.08.31. 19:44
A férfiaknál Király István, a nőknél Zelinka Gabriella nyerte meg a triatlonosok tatai országos bajnokságát szombaton.

Király István 1:55:40 óra alatt ért célba az olimpiai távon, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból áll, míg Zelinka Gabriella 2:11:49 óra alatt teljesítette a versenyt.
A férfiaknál Petsuk Zoltán és Berekméri Levente, a nőknél Koronika Judit és Weinhardt Anna végzett még dobogós helyen.

„Elégedett vagyok a versenyemmel, amelyre külön nem készültem, jóformán az utolsó pillanatban szólt az edzőm, hogy benevezett. Örülök, hogy így is sikerült nyernem” – mondta Király István az MTI-nek. Hozzátette: a meleg és fülledt időjárással minden versenyzőnek külön meg kellett küzdenie, de azért örülhetnek, hogy még a kiadós nyári zápor előtt beérkeztek a célba.

A több korosztályban és több versenyszámban megrendezett tatai triatlonos fesztiválra közel 700 versenyző nevezett.