Triatlon Eb: francia és svájci aranyérem Valenciában

2021.09.26. 09:33
A férfiaknál a francia Dorian Coninx, a nőknél a svájci Julie Derron bizonyult a legjobbnak a triatlonosok olimpiai távú Európa-bajnokságán, szombaton Valenciában.

Az elitben indult három magyar közül – a viadal honlapja alapján – a férfiaknál Faldum Gábor a 34. helyen zárt, a riói olimpián résztvett, de a tokiói ötkarikás játékokról lemaradt magyar versenyző 1:45:33 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 38 kilométer kerékpározásból – a hivatalos táv 40 km – és 10 km futásból álló távot. Ugyanitt Dévay Zsombor (1:46:24) a 42., míg a nőknél Sárszegi Noémi (1:57:01) a 26. helyen végzett.

Mocsári Bence a paratriatlonosok között a PTS5 kategóriában kilenc induló közül hetedik lett.

Az Eb-n a nemzetközi mezőny meghatározó triatlonosainak többsége nem vett részt, így nem indult Valenciában az a négy magyar triatlonos sem (Bicsák Bence, Bragmayer Zsanett, Kovács Zsófia, Tóth Tamás), akik ott voltak a tokiói olimpián. Hiányzott a magyarok közül Dévay Márk és az U23-as korosztályhoz tartozó Lehmann Csongor is, akik idén kiváló formában versenyeznek, és nemzetközi viadalokon is markánsan szerepeltek.