Triatlon: Bicsák lett a legjobb magyar a nyitó versenyen

2019.03.08. 17:20
A négy magyar triatlonos közül Bicsák Bence végzett a legelőkelőbb helyen a világbajnoki sorozat nyitó versenyén Abu-Dzabiban: pénteken a férfiak versenyében a 17. helyen ért célba.

A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Bicsák – a portugál Joao Silvával egyetemben – 52:35 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 18.6 kilométer kerékpározásból és 4.9 km futásból álló távot, a célfotó alapján azonban riválisa megelőzte. A versenyszámot a vb-címvédő spanyol Mario Mola (52:00 p) nyerte meg, míg Faldum Gábor (53:42 p) a 35. helyen zárt. Az 55 fős mezőnyből 46-an teljesítették a távot.

A nőknél az összetettben tavaly ezüstérmes egyesült államokbeli Katie Zaferes (55:31 p) bizonyult a leggyorsabbnak – a legjobb négybe három amerikai került –, a magyarok közül Kovács Zsófia (59:22 p) a 36., Vanek Margit (1:01:43 óra) pedig a 49. lett. Az 55 indulóból 50 ért célba.

Szombaton a tokiói olimpián bemutatkozó versenyszámban, vegyes váltóban küzdenek meg egymással a négyfős csapatok, köztük a magyar.

A vb-sorozat egyéni küzdelme hét állomásból – a következőre április végén Bermudán kerül sor –, valamint az augusztus végi, lausanne-i döntőből áll. A vegyes váltók esetében három viadal lesz a vb-sorozatban, az utolsó, a hamburgi egyben világbajnokság is.