Tekvandó Eb: Salim Sharif ötödik lett Manchesterben

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
2022.05.20. 17:38
Salim Sharif (wtftaekwondo.hu)
Salim Sharif az ötödik helyen zárt a tekvandósok Európa-bajnokságának pénteki versenynapján Manchesterben.
Az MTK-Budapest Los Angelesben élő és készülő húszéves sportolója az 58 kilósok nyolcaddöntőjében könnyedén jutott túl moldovai riválisán (25–5), az elődöntőbe jutásért vívott meccsén azonban pontozással (8–20) alulmaradt az olimpiai bajnok Vito Dell'Aquilával szemben, így kiszorult az éremért zajló folytatásból. Az olasz tekvandós búcsúztatta a tavaly nyári ötkarikás játékokon Sharif öccsét, a Tokióban az 58 kilogrammos olimpiai súlycsoportban indult és ott ötödikként végzett Salim Omart is.

A péntek másik magyar szereplője, a 19 esztendős Eb-újonc Bailey Kelen 87 kilogrammban a legjobb 16-ba kerülésért kiírt nyitómeccsén pontozással (13–25) kikapott a hazai Caden Cunninghamtől, így kiesett.

A magyar csapatból csütörtökön, az angliai Eb első napján fellépett Salim Omar tavalyi címét megvédve aranyat nyert az 54 kilósok között, míg a múlt évben Eb-bronzérmes Patakfalvy Luca az 53 kilogrammos kategóriában ötödik lett.