Sznúker-vb: Selby az első negyeddöntős, O'Sullivan bajban

2014.04.25. 23:17
O'Sullivannek (jobbra) nagy szüksége lesz páratlan tehetségére szombaton, hogy fordítson Joe Perry ellen (Fotó: Action Images)
Mark Selby jutott be elsőként a negyeddöntőbe a Sheffieldben zajló sznúker-világbajnokságon. A harmadik helyen kiemelt játékos 13–9-re győzte le Allister Cartert. A címvédő Ronnie O'Sullivan nem áll jól, Joe Perry 9–7-re vezet ellene a második körben.

Amikor Mark Selby 12–7-re elhúzott Allister Carter ellen, akkor úgy tűnt, hogy a harmadik kiemelt Selby pillanatok alatt megszerzi a továbbjutáshoz szükséges egyetlen frame-et. Ám Carter összeszedte a tartalékjait, és megnyerte 20. és a 21. játékot. Selbynek észnél kellett lennie, de megoldotta a feladatot, s végül a 22. partit behúzva megnyerte a csatát.

Így Selby lett az első negyeddöntős, ellenfele Alan McManus vagy Ken Doherty lesz.

Nem áll jól a címvédő Ronnie O'Sullivan. Az ötszörös világbajnok két játéknyi hátránnyal (3–5) érkezett a Joe Perryvel szembeni mérkőzés második harmadára. Perry kemény tartotta a kora délután megszerzett előnyét. Mindketten négy framet nyertek, vagyis a szombat délelőtt 11-kor folytatódó mérkőzésen Perry most 9–7-re vezet.

A tavalyi világbajnokság döntőse, az angol Barry Hawkins nagyon bekezdett honfitársa, Ricky Walden ellen, ám utóbbi gyorsan „észhez tért”, és végül megfordította a párhacot. Walden most 9–7-re vezet.