Sznúker-vb: O'Sullivan egy frémre a rekordoktól

2022.04.22. 22:38
Ronnie O’Sullivan nagy formában játszik (Fotó: AFP)
A sheffieldi Crucible színházban zajló sznúker-világbajnokság nyolcaddöntőjében Ronnie O’Sullivan 12:4-re vezet Mark Allen ellen, így már csak egyetlen frémre van szüksége, hogy bejusson a negyeddöntőbe.

Ronnie O'Sullivan 6:2-es előnyről kezdhette meg a saját nyolcaddöntős meccsét Mark Allen ellen. Az egyébként kiváló képességekkel rendelkező északír Allen nem játszott jól az első frémekben. Alig sikerült neki valami, és még az a veszély is fenyegetett, hogy nem is kell lejátszaniuk a harmadik szakaszt szombaton. Azonban 10:3 után Allen a legjobbkor lökött egy százas bréket, bebiztosítva ezzel a holnapi folytatást. Végül a meccs második része a hatszoros világbajnok angol klasszis 12:4-es vezetésénél ért véget, így már csak egyetlen frémre van szüksége, hogy bejusson a negyeddöntőbe.

Ha O'Sullivan nyer, akkor az lesz a 71. győzelme a Crucible színházban, és az örökranglista élére áll a hétszeres világbajnok skót legendát Stephen Hendryt megelőzve. O'Sullivan a 20. vb-negyeddöntőjéért játszik, ez szintén rekord lenne.

Az egyik titkos favoritnak számító kínai Csao Hszin-tung a kiesés szélére került. A rutinos Stephen Maguire a tőle az utóbbi években alig látott nagyszerű játékkal 11:5-ös vezetésre tett szert a párharc második szakaszában. Vagyis a skótnak már csak két frémet kell nyernie a továbbjutáshoz.

Nem kezdett jól a címvédő Mark Selby. Azangol 3:1-es hátrányban volt a kínai Jen Ping-taóval szenben, de aztán a korábbi négyszeres győztes megrázta magát, és az első szakasz végén 4:4-es állt az eredményjelzőn. Ők innen folytatják szombaton.

A Jackson Page–Mark Williams meccsről bővebben ide kattintva olvashat!