Sportlövészet: Horváth Lea dupla rekordja az Eb-válogatón

PIRCS ANIKÓPIRCS ANIKÓ
2021.04.17. 19:28
Horváth Lea dupla rekordot ért el (Fotó: Tumbász Hédi)
A női puskások összetett viadalának alapversenyét és döntőjét is országos csúccsal nyerte Horváth Lea az Európa-bajnoki válogatósorozat pécsi fordulójában.

Szombaton ötkarikás számokkal folytatódott a sportlövők Európa-bajnoki válogatósorozata. A hétvégi pécsi viadal a háromállomásos széria második versenye; a jövő hétvégi záró forduló után dől el, kik indulhatnak a május végi, június eleji 25 és 50 méteres eszéki kontinenstornán, amely a sportág utolsó olimpiai kvótaszerző megméretése.

A sportlövőknek igen kedvező szél- és fényviszonyok közepette, ám dermesztő hidegben léptek lőállásba a versenyzők Pécsen, és az első körhöz hasonlóan újfent remek eredményekkel rukkoltak ki – a prímet ezúttal a fiatalok vitték. A versenynap legjobb teljesítményét a komáromi Horváth Lea nyújtotta; az Egyesült Államokban tanuló és készülő sportoló a női puskások összetett versenyében 1180 körig jutott, ami új országos rekord. A nem titkoltan az olimpiai kvótaszerzést megcélzó Horváth a döntőben is ellentmondást nem tűrően lőtt, amelynek eredményeként a finálés országos csúcsot is megjavította.
A szakáganként háromtagú válogatottba kerülést alapvetően befolyásoló alapversenyben a férfi puskásoknál Hammerl Soma volt a legjobb, az UTE 19 éves tehetsége érte el egyedüliként a mezőnyben az 1180 kört. A finálét a csapattagságra ugyancsak jó eséllyel pályázó komáromi Pekler Zalán nyerte. Péni István (UTE) ezúttal nem versenyzett.
A női sportpisztolyosok mezőnyéből hiányzott Major Veronika (KELK). Az alapversenyben Sike Renáta lőtt remekül, a BHSE sportolója 580 körrel volt a legjobb, végül a döntőben a hatodik lett. A versenyt a mezőny másik rutinos lövője, Csonka Zsófia (PSN Zrt.) nyerte.

SPORTLÖVÉSZET
EURÓPA-BAJNOKI VÁLOGATÓVERSENY, PÉCS
Puska. Férfiak. Kisöbű puska, 3x40 lövés, összetett:
1. Pekler Zalán (KVSE) 461.5 kör (alapverseny: 1179), 2. Vas (KVSE) 460.2 (1169), 3. Kiss V. (UTE) 445.8 (1159).Nők. Kisöbű puska, 3x40 lövés, összetett:1. Horváth Lea (KVSE) 462.5 – országos csúcs, régi: 459.7, Zwickl-Veres Kata, 2021 (1180 – országos csúcs, régi: 1179, Mészáros Eszter, 2021), 2. Dénes (UTE) 460.4 (1174), 3. Zwickl-Veres (KVSE) 447.8 (1168).
Pisztoly. Nők. Sportpisztoly:1. Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 30 találat (578), 2. Szakács (DLA) 29 (566), 3. Palánki (UTE) 22 (553).Standard pisztoly (összevont mezőny):1. Takács Tibor (EPLE) 558, 2. Fábián (KSI) 553, 3. Bartók (DLA) 551