Sakkvilágbajnok-jelölti torna: hármasfogat az élen

MTI MTIMTI MTI
2016.03.13. 20:25
A volt világbajnok bolgár Veszelin Topalov második vereségét szenvedte el a moszkvai sakkvilágbajnok-jelölti tornán, amelynek vasárnapi harmadik fordulójában a másik három parti döntetlennel zárult.

Topalovra az örmény Levon Aronjan mért vereséget, és sikerével beérte az eddigi két éllovast, az indiai Viswanathan Anandot és az orosz Szergej Karjakint. A hármas tagjainak egyformán két pontjuk van.

Az orosz fővárosban a nyolc nagymester azért küzd egymással, hogy eldöntse, ki legyen Magnus Carlsen, a norvég sakkvilágbajnok kihívója. A március 29-ig tartó, kétfordulós, 420 ezer euró összdíjazású torna győztese 95 ezret kap, s küzdhet majd meg Carlsennel a novemberi, New Yorkban sorra kerülő döntőben.

Holtverseny esetén az egymás elleni eredmény, másodikként a több nyert játszma dönt, majd az úgynevezett Berger-Sonneborn pontszám.

SAKK, VILÁGBAJNOKJELÖLTEK TORNÁJA, MOSZKVA
3. FORDULÓ

Topalov (bolgár)–Aronjan (örmény) 0:1
Giri (holland)–Karjakin (orosz) döntetlen
Nakamura (amerikai)–Szvidler (orosz) döntetlen
Anand (indiai)–Caruana (amerikai) döntetlen
Az állás: Anand, Aronjan, Karjakin 2–2 pont, Caruana, Giri, Szvidler 1.5–1.5, Nakamura 1, Topalov 0.5