Sakk vb-döntő: döntetlennel zárult a tizedik parti

MTI MTIMTI MTI
2014.11.21. 18:17
Döntetlennel zárult a pénteki, tizedik parti a Szocsiban zajló sakkvilágbajnoki párosmérkőzésen, így a címvédő Magnus Carlsen 5.5–4.5-re vezet kihívójával, Viswanathan Ananddal szemben.

Ezúttal a 44 esztendős indiai játékos vezette a világos bábukat, és a viadal honlapja szerint a 32. lépésben egyezett meg a remiben a 23 éves norvég nagymesterrel.

A 12 partiból álló párviadalt az nyeri, aki hamarabb eléri a biztos győzelmet jelentő 6,5 pontot. Ha a keddre kiírt 12. mérkőzést követően 6-6 az eredmény, egy pihenőnap után négy rapidjátszmával – 25-25 perc és 10-10 másodperc bónuszidő lépésenként – dől el a világbajnoki cím sorsa. Amennyiben ez sem dönt, villámpartikra – 5-5 perc és 3-3 másodperc lépésenként – kerül sor. Szükség esetén öt ilyen meccs lesz, az utolsóban világosnak öt, sötétnek négy perce van, de remi esetén utóbbi a bajnok.

SAKK, VB-DÖNTŐ, 10. JÁTSZMA (A VB HONLAPJA ALAPJÁN)