Rg: ismét a Gazprom a klubvilágbajnok, szép MTK-s szereplés

2016.09.11. 15:48
Az olimpiai bajnok Margarita Mamun a papírforma csapatsiker mellett egyéniben is nyert (Fotó: Reuters)
A papírformának megfelelően ismét az orosz Gazprom sikerével zárult a ritmikus gimnasztikázók nem hivatalos klubvilágbajnokságának számító, Japánban megrendezett AEON-kupa. A Gazprom mögött a fehérorosz Dinamo és az ukrán Gyerjugina-iskola végzett a dobogón, az egyéni versenyt az olimpiai bajnok orosz Margarita Mamun nyerte meg az ötkarikás bronzérmes ukrán Hanna Rizatdinova és a szintén orosz Alekszandra Szoldatova előtt.

A magyar színeket az MTK képviselte Japánban, a Kis Alexandra, Pigniczki Fanni, Juhász Anna alkotta egység (az AEON-kupán két felnőtt és egy junior versenyzővel szerepelnek a klubok) a kvalifikáció 5. helyén végzett, 2015-ös helyezéséhez képest (11.) jelentősen előrelépett. A selejtező első három csapata jutott tovább a döntőbe, melyben biztosított helye volt négy csapatnak és a házigazdának.