Rg: az orosz ikrek diadalmenete; Pigniczki Fanni a top 25-ben

M. G.M. G.
2019.04.07. 20:45
Továbbra is az épp megnyert érmükről a legkönnyebb megkülönböztetni őket: Dina Averina (középen) és Arina Averina (balra) az összetett bronzérmes Borjana Kalejn társaságában (Fotó: AFP)
Az olaszországi Pesaróban megkezdődött a 2019-es ritmikus gimnasztika világkupa-versenysorozat. Pigniczki Fanni a 25., Juhász Anna a 41. helyen végzett egyéni összetettben, az összes egyéni aranyérmet az orosz Averina ikrek nyerték meg. A kéziszercsapatok versenyében az olaszok és a bolgárok is első helyezést ünnepelhettek.

Erőltetett menetet hajtanak végre tavasszal a ritmikus gimnasztikázók: az év eleji Grand Prix-versenyek után megkezdődött a világkupa-versenysorozat is, ráadásul a vk-viadalokat gyors egymásutánban bonyolítják le – a mezőny a következő bő egy hónapot utazással és versenyzéssel tölti.

Pesaróban az bizonyosodott be ismét, hogy ha egy iker nem nyer aranyérmet, megnyeri a másik: a nyolcszoros világbajnok Dina Averina szerzett meg három, nővére, a „csak” háromszoros világbajnok Arina Averina két elsőséget. A dobogós helyezésekért azért óriási csata volt a rendkívül erős mezőnyben, összesen négy nemzet hét tornásza állhatott a pódiumra. Két magyarnak szurkolhattunk az egyéni versenyben: Pigniczki Fanni majdnem elérte a hetvenpontos határt és a 25. helyen zárt; Juhász Anna a 41. pozícióban fejezte be szereplését.

A csapatoknál még nagyobb – és sokkal kiszámíthatatlanabb – a harc. Az összetett orosz, bolgár, olasz sorrendje akár még papírformának is nevezhető, ám az igen ritkán látott jelenség, hogy a finálékban elérhető hat dobogós helyezést hat különböző csapat „osztja szét” egymás között. Könnyen lehet, hogy a 2019-es idény sosem látott nagy csatákat hoz a hét legerősebb válogatott (Bulgária, Oroszország, Olaszország, Ukrajna, Japán, Izrael, Fehéroroszország) között.

A világkupa-sorozat a következő hétvégén Szófiában folytatódik.

RITMIKUS GIMNASZTIKA
VILÁGKUPAVERSENY, PESARO
Egyéni összetett. 1. Dina Averina
(Oroszország) 85.750 pont, 2. Arina Averina (Oroszország) 83.750, 3. Borjana Kalejn (Bulgária) 80.400, 4. Kacjarina Halkina (Fehéroroszország) 79.600, 5. Katrin Taszeva (Bulgária) 79.050, 6. Evita Griskenas (Egyesült Államok) 78.700, ...25. Pigniczki Fanni (Magyarország) 69.900, ...41. Juhász Anna (Magyarország) 66.300
Szerenkénti döntők. Karika. 1. A. Averina 22.500, 2. D. Averina 22.400, 3. Halkina 21.200. Labda. 1. A. Averina 22.400, 2. Kalejn 21.700, 3. D. Averina 21.700. Buzogány. 1. D. Averina 22.400, 2. Alexandra Agiurgiuculese (Olaszország) 20.950, 3. Alina Harnaszko (Fehéroroszország) 20.600. Szalag. 1. D. Averina 20.600, 2. Taszeva 19.000, 3. Harnaszko 18.800.

Együttes kéziszercsapat, összetett. 1. Oroszország 51.050, 2. Bulgária 49.600, 3. Olaszország 49.400.
Szerenkénti döntők. 5 labda. 1. Olaszország 25.400, 2. Oroszország 25.300, 3. Japán 24.950. 3 karika+2 pár buzogány. 1. Bulgária 25.750, 2. Ukrajna 25.100, 3. Izrael 24.450.