Öttusa: nagyot ment Gulyás Michelle a budapesti versenyen

L. Á.L. Á.
2020.01.31. 21:48
Gulyás Michelle az ötödik helyen zárt (Fotók: Koncz György)
Nagyot ment Gulyás Michelle a nemzetközi fedett pályás viadalon, a KSI juniorkorú versenyzője az ötödik helyen zárt, és értékes olimpiai pontokat szerzett.

„Az elmúlt évem nem úgy sikerült, ahogy elképzeltem, így nagy motivációval ugrottam neki az új esztendőnek. A vívással szinte újra kellett ismerkednem, az edzőmmel az alapoktól építettünk fel mindent az ősszel és a tél folyamán” – mondta a szerdai kvalifikációs verseny után Gulyás Michelle.

Hogy ez az alapozás mennyire jól sikerült, mutatja a döntőben elért eredménye: a KSI fiatalja 21 győzelemmel jött le a pástról, és ahogy Kállai Ákos női szövetségi kapitány fogalmazott, nem csak a szerencsének köszönhető eredmény volt ez, hiszen a juniorkorú versenyző nagyon tudatos vívással gyűjtögette győzelmeit.

Gulyás reggel jó úszással alapozta meg a napot, a harmadik időt tempózta a medencében, a lovaglásban ugyan elhullajtott hét pontot, de a záró számnak, az esti laser runnak így is a hatodik helyről, az élen álló francia Elodie Clouvelhez képest nyolc másodperccel lemaradva vághatott neki.

A kabalának számító ferraris sapka sem hiányozhatott

A szakemberek bíztak is a jó futásában, hiszen a BOK-csarnokban kialakított kacskaringós pálya a kisebb termetű Gulyásnak kedvezett, ráadásul ő a női mezőny kimagasló futói közé tartozik, így minden azon múlt, milyen teljesítményre lesz képes a lőállásban. Biztos, ami biztos, a kabala, a szokásos ferraris sapka felkerült a fejére, amellyel szépen fel is robogott az ötödik helyre, sőt, volt olyan szakasza a versenynek, amikor bronzérmes pozícióban haladt.

Hogy mit ér ez az eredmény?

Sok pontot az olimpiai rangsorban, és önbizalmat, hiszen itt, Budapesten erős, világkupa-színvonalú mezőny gyűlt össze, amelyben rang 19 esztendősen ilyen eredményt produkálni.

„Ez igazán feldob, hiszen ennek az évnek úgy futottam neki, hogy inkább a korosztályos versenyekre koncentrálok, de ez az eredmény »bogarat ültetett a fülembe«, megeshet, érdemes nagyobb célokat is megfogalmazni... De persze erről majd a világkupa-fordulók után érdemes beszélgetni” – mondta Gulyás Michelle, aki mellett még két magyar versenyző döntőzhetett: Alekszejev Tamara a 18., Guzi Blanka a 21. helyet kaparintotta meg.