Karate: hét magyar érem a stílus Európa-bajnokságon

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.04.04. 12:11
Illusztráció: AFP
Hét magyar érmet, közte két aranyat hozott a karatésok hétvégi stílus Európa-bajnoksága Lengyelországban.

Az itthoni szövetség hétfői beszámolója szerint a shinkyokushin Eb-n a hét medálnak köszönhetően Magyarországé lett a 3. hely az éremtáblázaton.

A legjobban Mező Lili és Szalay Berta szerepelt, előbbi a 60, utóbbi a 65 kilósok küzdelmi kategóriájában végzett az élen. Ezüstéremmel zárt Tóth Csenge (plusz 65 kg) és Magyar Levente (95 kg), s ugyancsak küzdelemben született két magyar bronz is Fekete Gergely (85 kg) és Dávid Máté (plusz 95 kg) révén. Balázs Panni a formagyakorlatával érdemelt ki Európa-bajnoki harmadik helyezést.

A szövetség azt is tudatta, hogy sportdiplomáciai sikerként 2023-ban Magyarország rendezheti meg az ifjúsági és junior Eb-t.