Ironman: Szőnyi Ferenc olyat tett, amit előtte soha senki

MTI MTIMTI MTI
2019.10.28. 14:24
Szőnyi Ferenc egy idén nyári edzésen (Fotó: Tumbász Hédi)
Szőnyi Ferenc a második helyen végzett a mexikói hússzoros Ironman triatlonversenyen, és a világon elsőként teljesítette másodszor is a 76 kilométer úszásból, 3600 kilométer kerékpározásból és 844 kilométer futásból álló távot.

„ÉN vagyok az egyetlen ember a VILÁGON, aki 2 ALKALOMMAL is teljesítette ezt az eszelős dupla decaironmant!” – írta Facebook-oldalán a Racemachine becenevű sportoló.

Szőnyi Ferenc ezt a mexikói viadalt egyszer, 2010-ben már teljesítette, sőt meg is nyerte. Ezúttal 523 óra alatt ért célba.

A nagyközönség leginkább a Himalájában megrendezett, a világ legkeményebb ultrafutóversenyének tartott The Hell Race kapcsán jegyezte meg Szőnyi Ferenc nevét.

A 480 kilométeres futóversenyt kétszer is – két egymást követő évben – egyedüliként teljesítette, másodjára ráadásul négy órával meg is javította eredményét.